• Proč se říká, že se někdo oběsil, když fouká silný vítr? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se říká, že se někdo oběsil, když fouká silný vítr?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se říká, že se někdo oběsil, když fouká silný vítr?

  • říká se že když vás někdo podrazí,když mu to dovolíte udělá to znovu,je to pravidlo.



    Další informace


    Proč se při škytání říká, že na Vás někdo myslí?



    Další informace


    Proč se mi v noci zdá, že někdo z práce něco říká, a pak to doslova řekne?



    Další informace


    Dá se konstatovat, že mám silný žaludek, když jsem včera snědl dort a hned po něm brambůrky zapité sklenicí Coca-Coly?



    Další informace


  • V roce 2008 jsem si pořídil nové plastové okna. Fouká mi jimi přes tzv. přítlačné vložky.Mohu je stále reklamovat ?



    Další informace


  • Myslite ze smartphony budou za pr let dobry jak pc nejaky 16 jadra 3ghz procesor 16 gb ram dobry fotak a baterky silny.



    Další informace


  • jak se jmenuje silný zpěvák možná z Holandska nakrátko ostříhaný tmavé vlasy nádherný sytý hlas melodické písničky

    viděli jsme několik jeho klipů ale už nevíme na jaké to bylo TV stanici - možná Holandsko

    Další informace


    Zdravím, neznáte film, ve kterém muž říká kvůli nějaké knížce říká stále ano? Děkuju

    Myslím že se to jmenuje Yesmen a nedávno to dávali v telce

    Další informace


    Proč se filmu říká snímek, když je to série snímků?

    Snímek je leda tak Mona Lisa nebo Poslední večeře. Film je video, tedy série snímků doplněna zvukem. Proč se filmu říká snímek a ne série snímků (případně snímky)?

    Další informace


    Originál písně Vítr

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví originální anglický název (odkaz) na píseň Vítr od Lucie Vondráčkové.

    Další informace


  • nevadí vítr optickému kabelu?



    Další informace


    ako zistim aky silny zdroj do pocitaca ??



    Další informace


    Jak silný záložní zdroj



    Další informace


  • Proč se říká, že je někdo vedle jak ta jedle? Co je tak zmateného u toho stromu, že jej lidi tak pomlouvají?

    J. Rejzek a Etymologický slovník uvádí původ, který způsobil vznik rozdílých slovních druhů.vedle, vedlejší. Stč. vedlé z *vъ dьlě (B6), doslova ‘v délce’ Z významu ‘podél’ pak ‘(těsně) blízko’i‘mimo’.Vedle je příslovce ve významu1. na blízkém, sousedním místě: stál těsně vedle dům vedle2. stranou 2, mimo 1: střela šla vedleNebo předložka1. umístění v těsné boční blízkosti n. směřování do ní: pes leží vedle pána vedle dveří je lavice sedí, jde vedle ní postav se vedle mne2. umístění n. směřování po délce něčeho, podél, podle 1: domky postavené vedle silnice3. kromě 2, mimo 4: vedle svého oboru studuje také jazyky a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovovedle" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a Je vedle 1. je mimo, mýlí se., strojí stranou vyjádřil se nesprávně, nikoliv přímo.2. Nebo je něčím či někým překvapený, z někoho nadšený, uchvácený atd.Myslím si, že tvar jedle byl přidaný kvůli zvukové shodě, rýmu - vedle - jedle.Jedle je vysoký strom, rozhlíží se na všechny strany, rovněž hoch či dívka mohou být štíhlí jako jedle.Ale určitě jedli nezajímá, co lidé řeší, z čeho jsou nadšení, nebo proč se tolik mýlí atd..Např. Někteří muži jsou z pohledu na jistou dívku zcela vedle jako jedle - jsou jí nadšení. I když třeba stojí vedle jedle, tak to jedli ani v tomo případě nezajímá.

    Další informace


    Jestliže, se vítr určuje dle síly a směru, tak co definuje nárazový vítr? Vždyť oba druhy větrů naráží o překážky ne?

    Vítr překážky spíš obtéká, než aby na ně narážel. Výstižnější je možná pojem poryv větru, myslí se tím, že po krátkou dobu se rychlost větru zvýší nad průměr.

    Další informace


    Jak vzniká vítr?

    Vítr vzniká v důsledku nestejnoměrného ohřívání vzduchu sluncem. Teplo způsobuje, že se vzduch rozpíná a stoupá, tím zároveň klesá jeho tlak. Zatímco chlad způsobuje, že je vzduch těžší a jeho tlak stoupá. Z takto vzniklých oblastí vyššího a nižšího tlaku se vzduchové masy přesouvají směrem z oblastí vyššího tlaku do oblastí s nižším tlakem.Čím větší je rozdíl v tlaku, tím ostřejší vítr vane. Zjišťuje se pomocí tzv. tlakového gradientu .( a href"http://monicavasko.blog.cz/0706/jak-vznika-vitr" rel"nofollow" http://monicavasko.blog.cz/ hellip /a )

    Další informace


  • Zdůvodní mi někdo proč se píše a říká ty kasárna a ne ty kasárny ?

    Jsou obě možnosti, rozdíl je v mluveném a psaném projevu.Kasárna je slovo přejaté z němčiny (die Kaserne, a to z franc. caserne v. NŘ. 7, 254). Bylo původně čísla jednotného, jak ukazuje i slov. kasáreň.Dnes se ho užívá zpravidla v čísle množ. v tvaru kasárny anebo — tak jako luky — luka, hrany — hrana a p. — v tvaru kasárna.Tvar kasárna, který vypadá jako množ. číslo rodu středního, svádí v 6. pádě k tvaru v kasárnách, ale jako mají tvary luky i luka 6. p. jen v lukách, hory i hora 6. pád jen na horách a p., je také k oběma tvarům, kasárny i kasárna, správnější lokál v kasárnách, který je také jediným tvarem v jazyce mluveném. výraz / kasárna / se vyskytuje v několika možných tvarech: v množném čísle středního rodu ( kasárna, kasáren ), v množném čísle ženského rodu ( kasárny, kasáren ), v jednotném čísle ženského rodu ( kasárna, kasárny ).Varianty v množném čísle středního rodu a jednotném čísle ženského rodu jsou považovány za zastaralé.V běžné mluvě se často používá smíšená varianta, v níž první pád singuláru má tvar v množném čísle středního rodu ( vojenská kasárna ) a ostatní pády - tvary v množném čísle ženského rodu. Spisovně by ovšem výraz / kasárny / měl být skloňován takto:Nominativ: (vojenské) kasárnyGenitiv: (vojenských) kasárenDativ: (vojenským) kasárnámAkuzativ: (vojenské) kasárnyLokál: o (vojenských) kasárnáchVokativ: (vojenské) kasárnyInstrumentál: (vojenskými) kasárnami. a href"http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2007-2009/sklonovani-slova-kasarna

    Další informace


    Zajímalo by mě, jak vzniká vítr?

    Vítr vzniká v důsledku nestejnoměrného ohřívání vzduchu sluncem. Teplo způsobuje, že se vzduch rozpíná a stoupá, tím zároveň klesá jeho tlak. Zatímco chlad způsobuje, že je vzduch těžší a jeho tlak stoupá. Z takto vzniklých oblastí vyššího a nižšího tlaku se vzduchové masy přesouvají směrem z oblastí vyššího tlaku do oblastí s nižším tlakem.Čím větší je rozdíl v tlaku, tím ostřejší vítr vane. Zjišťuje se pomocí tzv. tlakového gradientu .Obrazové znázornění na a href"http://aktualne.centrum.cz/veda/grafika/2006/11/09/jak-vznika-vitr/" rel"nofollow" http://aktualne.centrum.cz/ hellip /a

    Další informace


    Angličtině se říká jazyk Shakespera, jak se říká češtině?

    Vrcholem jazykové dokonalosti je Veleslavínova čeština,tzv. zlatý věk českého písemnictví.Počátkem 20. století se dlouho používal pojem Čapkova čeština.Někde jsem četla,že pro češtinu,která popisuje osudy lidí,pro češtinu,kterou vyprávějí obyčejní lidé třeba v hospodě u piva,vyjde jakási přímka: Hašek - Čapek - Hrabal. Hrabalova čeština pro starší a pokročilé-jedna dlouhá věta - 2. pol. 20. st.

    Další informace


  • Rostou houby když fouká vítr?

    Rodiče by chtěli jít na houby, ale mámě v práci řekly že když fouká vítr tak nerostou. Co je na to pravdy?

    Další informace