• Proč se záchodům říká (v určitých společnostech) hajzly? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se záchodům říká (v určitých společnostech) hajzly?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se záchodům říká (v určitých společnostech) hajzly?

  • Čtete manuály, návody, příbalové letáky? Proč ano? Proč ne? Proč je dobré/zbytečné je číst? Proč myslíte...



    Další informace


    Proč se říká, že černá kočka běžící zprava doleva nepřináší smůlu, běžící obráceně ano. Proč to není naopak?



    Další informace


    Proc se rika presidentu KLAUSOVI KIKINA



    Další informace


  • Proč se lopatkovému nakladači KO206A říká Stalinovy ruce?



    Další informace


  • Kdy vzniklo bankovnictví? Proč se říká bohatý jako Croesus?

    Kdy se objevila první banka?

    Další informace


  • Proč se filmu říká snímek, když je to série snímků?

    Snímek je leda tak Mona Lisa nebo Poslední večeře. Film je video, tedy série snímků doplněna zvukem. Proč se filmu říká snímek a ne série snímků (případně snímky)?

    Další informace


  • Proč se instantní kávě říká káva? Přitom klasickou kávu to nevidělo ani z rychlíku!

    Vždyť to klasickou kávu vůbec neobsahuje!

    Další informace


    Netušíte, proč se šunce říká šunka a vysočině (salámu) vysočina? Díky moc :)

    Název salámu Vysočina podle oblasti. Začal se vyrábět koncem roku 1967 v masozpracujícím závodě v Hodicích, kde tradice výroby trvanlivých salámů sahá až do roku 1926,kdy byla založena Akciová továrna na salám a poživatiny v Hodicích. - obec v okrese Jihlava, dnes kraj Vysočina. Dříve oblast Vysočina. a href"http://aktualniletak.cz/letaky/2012/7/4/makro-epikure-trvanlive-masne-vyrobky.pdf" rel"nofollow" http://aktualniletak.cz/ hellip /a Etymologický slovník uvádí, že šunka je název starý, známý už v 16. a 17. století, pochází z německého Schunke, později Schinke, dnes Schinkem. U nás se v roce 1712 užíval výraz šinka. Histrockým vývojem hlásek vznikl dnešníí výraz.Kdo pojmenování vymyslel, těžko říct. To se často nedovíme ani u jiných pojmenování.

    Další informace


  • Proc necitime nas vlastni parfem. ? ( mate to take tak ? ) Myslim si , ze uz nevonim , ale okoli rika , ze vonim. :-)-iv

    Protože nos je smyslový orgán, který se velmi rychle unaví. Stačí krátký čas a zatímco my již určitou vůni necítíme, naše okolí ještě ano.

    Další informace


  • Proč se desetikoruně říká pětka?

    výraz pětka pro desetikorunu má kořeny v peněžní reformě, která proběhla v Rakousku-Uhersku roku 1892.Do té doby se na našem území platilo zlatými (zlatkami). Reforma z roku 1892 však zavedla koruny. Od roku 1900 bylo zavedeno povinné uvádění všech peněžních částek pouze v korunové měně, ale v praxi se stále užívalo přepočítávání na zlatky a krejcary. Kromě přejmenování měny vpodstatě došlo také k devalvaci, znehodnocení zlatek. Hodnotu dřívějšího jednoho zlatého teď měly dvě koruny.Dvouhaléři proto lidé dál říkali krejcar , dvacetikoruně desítka (měla v přepočtu hodnotu deseti zlatek), desetikoruně pětka (měla hodnotu pěti zlatek a pětka se před reformou říkalo pětizlatkové bankovce

    Další informace


    Proc se o Recich rika, ze jsou lini?

    Jsou opravdu linejsi, nez kterykoliv jiny narod? A podle ceho se ona lenost pomeruje...?

    Další informace


  • Proč se mu říká chytrý telefon? Ty předtím byli méně chytrý nebo hloupý? Jaké stupně budou následovat?

    Ty před tím neměly operační systém. Takže s příchodem OS do mobilů je začali nazývat chytré, no a ty bez něj hloupé .Nyní se chytré telefony liší typem OS, možností jeho aktualizace, velikostí RAM, čipu, paměti, displejem, celkovou vybaveností.. je toho spousta.Doplňuji:Žádný stupeň ještě chytřejší , nebo nejchytřejší pravděpodobně už nebude - nyní jsou hodnoceny jako například: Nejlepší mobil roku, supermobil , nejodolnější mobil , atd.

    Další informace


  • Byci skala na Morave.Rika se,ze je zahadou.Proc je uzavrena?Vite ci navstivili jste ji?Diky

    Jeskyně Býčí skála leží v Josefovském údolí mezi městečky Adamov a Křtiny. Spolu s Rudickým propadáním tvoří druhý nejdelší jeskynní systém v České republice (po Amatérské jeskyni) o celkové délce přes 13 kilometrů. Významné objevy zde učinil doktor Wankel, jednalo se především o Halštatský pohřeb, kdy bylo nalezeno více než 40 koster a množství předmětů z doby bronzové. Dalším významným nálezem byla soška bronzového býčka bratry Felklovými. Býčí skála leží na naučné stezce Cesta železa Moravským krasem.Pro návštěvníky je jeskyně Býčí skála po většinu roku nepřístupná, pouze několikrát do roka se zde konají prohlídky pro veřejnost. Důvod není uvedený.Další informace včetně pověsti najdete na:

    Další informace


  • Proč když hráč kopne penaltu a brankář mu to nechytí, tak bosák říká: nááááááááádherně kopnutá penalta...

    ...a když hráč kopne úplně stejně penaltu, ale brankář odhadne stranu a vychytá ho, tak bosák řve: VE-LI-VE špatně kopnutý pokutový kop, tak za tohle ho trenér nepochválí! ?

    Další informace


  • Proč se hlavonožcům říká právě hlavonožci?

    Jednotné číslo je hlavonož?Mají nohy i na hlavě? Nebo mají velkou hlavu, takže nosí hlavně jí?

    Další informace


    Proč se heřmánku říká kamilka?

    Anebo kamilek?

    Další informace


    Proč se chození bez spodního prádla říká chození naostro? Je užívání spodního prádla naopak chození nanečisto?

    ... naráží se tím na nečistotu spodního prádla, nebo jak? :) gt dík

    Další informace


    Proc se říká:Dokud nás smrt nerozděli

    Vzhledem k všeobecnému názoru, že smrti nekončí život, duše zije dál, mrtvi se stávají našimi straznymi anděly.. ..jsou tu s námi a pod. Smrt nás přece neděli, jen žijeme každý - svuj rozdilny svět,ale v podstatě současně. ...

    Další informace


    Kterému plynu se říká Rajský a proč?

    OXID DUSNÝ, „RAJSKÝ PLYN“Plyn, který má četná využití v lékařství a zubní péči, zejména jako anestetikum a pro snadný úvod do narkózy. Inhalování tohoto plynu za jiným než lékařským účelem je staré téměř 200 let. Při takovém použití je typicky vdechován vysoce koncentrovaný po krátkou dobu jednoho až čtyřech vdechů. Může být vdechován z balónků, které se předtím naplní z tlakové nádoby nebo přímo z malých bombiček používaných k pohonu šlehačů. Účinek je nejsilnější mezi 15. a 30. vteřinami po vdechnutí, „povznesený“ pocit trvá 2 až 3 minuty a subjektivně zcela mizí do pěti minut. Na rozdíl od inhalace různých těkavých látek by oxid dusný neměl způsobit výraznější útlum dechu a srdeční činnosti, případně bezvědomí s rizikem udušení - což je při užití těkavých látek poměrně časté. Ukazuje se, že existují dlouhodobé účinky chronického užívání oxidu dusného, zahrnující nervové poškození a poruchu tvorby krvinek, zřejmě v souvislosti s přítomným deficitem vitaminu B12. Dlouhodobější inhalace této drogy zhoršuje psychomotorické funkce, kognitivní funkce, učení a paměť. Výzkumy poukazují na to, že dokonce i inhalování po krátký časový úsek může způsobit krátkodobé narušení psychomotorické výkonnosti, učení a paměti, ačkoliv důležitost těchto nálezů z dlouhodobého hlediska je nejistá.

    Další informace


  • Za jaký výkon se dává v určitých zemích známka šestka?

    Je to za méně než dvacet pět procent, za totální pokažení písemky, nebo je to úplně jinak?

    Další informace