• Prosím, poradíte mi s volbou povolání? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Prosím, poradíte mi s volbou povolání?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Prosím, poradíte mi s volbou povolání?

 • Nazev povolani  Další informace


  Jaké máte povolání?nebo co studujete?  Další informace


  Co si myslíte o povolání psychologa ?  Další informace


 • Mělo by vaše povolání být i vaším koníčkem?  Další informace


 • Měli středověcí malíři nějaké povolání?

  Ve sstředověku existovala různá řemesla a činnostiNěkteří malířské práce byly spojovány s jinou činností, proto někteří malíři byli jen malíři, , jiní měli i jiná povolání. a href"http://brtpichlavec.sweb.cz/ves/remesla/remesla2.htm" rel"nofollow" http://brtpichlavec.sweb.cz/ hellip /a Malíř – malíři malovali především obrazy na přání a to zejména portréty dětí a pro výdělek krajinky.Malíř do kamene – řídce se vyskytující specialista, malíř zhotovující mozaikové obrazy.Štítař – Výrobce a malíř turnajových štítů, zbraní, sedel, ozdobných postrojů a podobně.Štítník – Výrobce a malíř vývěsných štítů pro obchodníky a řemelníky.Cuprejtýř – pomocník malíře, který zhotovoval podkladovou vrstvu obrazů jak na plátně tak i na omítce pro fresky a sgrafitaIluminátor – malíř specialista na drobné ilustrace do ručně psaných knih. Často býval i písařem.Kartnéř – malíř specialista zhotovující drobné malby, zejména na karty a malé obrázky do medailonků

  Další informace


 • Máte někdo zkušenost s volbou (volbami) typu Per Loram? Jestli ano, jaké?

  Doplňuji:Děkuji za opravu nepřesného termitu a děkuji za info.My jsme to teď poprvé absolvovali na domovní schůzi a nevíme, co to pro nás znamená (pozitivně či negativně) oproti klasické volbě, protože se nám princip volby Per rolam ani nesnažili vysvětlit, ba ani nenaznačili podstatu...

  Další informace


  Myslíte si, že je férové, pokud by lékař zakázal dělat pacientovi všechna povolání na jeho úrovni?

  Mám tím na mysli, že by měl pacient zakázáno dělat všechna zaměstnání, které jsou na takové úrovni, jakou má školu či ještě hůře by nemohl dělat žádné povolání kromě těch nejméně kvalifikovaných.Jinými slovy by pacient měl například vysokou školu a doktor by mu umožnil dělat jenom pomocné práce.Myslíte si, že je tohle férové? Neměl by doktor zakazovat jen minimum zaměstnání a být maximálně benevolentní či alespoň umožnit některé práce, které za něco stojí?

  Další informace


 • Area 51-povolání

  Ahoj jaké povolání pracují v Area 51? a jak moc dobrá bych v něm musela být abych se dostala do Area 51?

  Další informace


 • Informační technologie - Povolání

  Otázka je : Co budu dělat když si udělám informatickou školu ,jaké je dobré na to povolání? Programátor? Děkuji za rady..

  Další informace


 • V jakém povolání jde vydělat hodně peněz??

  Mám velké plány do budoucna a na to budu potřebovat peníze, napíšete mi tedy prosím v jakém povolání se dá vydělat hodně peněz??Předem děkuji

  Další informace


  Povolání s cestováním do zahraničí

  Mezi jakými povoláními bych si měla vybírat, pokud bych chtěla jezdit do zahraničí?

  Další informace


  Poradíte mi nějaký test pro volbu povolání?

  Test může být i placený ale hlavně aby byl dobrý. Děkuji každému kdo mi pomůže.

  Další informace


  Jaké školy budu potřebovat pro tyto povolání?

  Ahojky,potřebuju zjistit,jaké školy budu potřebovat pro tyto povolání:Režisérka,redaktorka,módní návrhářka,manažerka a kriminalistka.:-))) Přdem děkuju :-))

  Další informace


  Jaké si vybrat povolání?

  Přišel čas přemýšlet o povolání. Zajímá a baví mě dějepis, matematika,angličtina, výtvarná výchova a moderátorství. Určitě bych chtěla být moderátorkou, ale to, že se jí stanu je malá šance, alespoň myslím. Chtěla bych si vybrat nějáké povolání, které by bylo pravděpodobnější a vydělávalo dost peněz :D. Studuji na gymnázium (ještě základní část) a přemýšlím i o tom, že bych se stala učitelkou. nic proti učitelkám, vím že je to hodně těžké se jí stát, ale přece jenom bych chtěla dokázat v životě něco víc. Také mě napadl nějáký obor právnictví, ale v tom se já moc nevyznám. Tak bych se chtěla zeptat, co potřebuji umět na právníka? Co jednotlivé druhy právnictví obnáší a jak a s čím vlastně pracují? Především bych se ale chtěla zeptat, co byste mi doporučili? Klidně i nějáké jiné návrhy, které nebyly jmenované.

  Další informace


  Jaké je nejperspektivnější povolání?

  Co je nejperspektivnější povolání? Rodiče mi furt vnucují, ať studuji gymnázium a pak jdu na Právnickou/lékařskou fakultu a budu se mít v životě dobře. Jenže já nevím jestli to chci. Chápu, že v 15ti letech ještě člověk pořádně neví co chce, já to taky nevím a rodiče mi na to řekli, ať na to nemyslím. Že na gymnáziu se ukáže, co by mě bavilo. Jaký na to máte názor? A můžete rovnou napsat vaše povolání a jestli vás baví.

  Další informace


  Jak se jmenuje povolání, kde se zpracovává ryby, dělají se z nich výrobky, něco, co dělá třeba řezník nebo uzenář?

  Něco mi říká baštýř, ale nejsem si jist. Snad se objeví annas.

  Další informace


  Jak dlouho se připravuje ošetřovatel/ka ve zdravotnictví na povolání? (sociální péče)

  Ošetřovatelka koho/čeho asi tak - aspoň přibližně???A kam je/bude povolána???:-OOONapř. ošetřovatel/ka hospodářských zvířat si vystačí se ZŠ...

  Další informace


 • Mívají úředníci či řidiči z povolání zdravé děti...?

  Nejen výše jmenovaní, ale i další muži se sedavým zaměstnáním...? Otázka mě napadá po vlastní nepříjemné zkušenosti. V létě míváme v práci tradičně okurkovou sezónu , a tak ve snaze o přivýdělek dlouhé hodiny sedím doma u PC a překládám. Letos jsem se přesvědčil, jak tím neskutečně trpí jedna z nejdůležitějších částí mužské rozmnožovací soustavy. A tak se ptám - co muži, kteří sedí v zaměstnání dlouhé hodiny...? Řidiči z povolání, ať již autobusů nebo dokonce kamionů, úředníci, programátoři...? Existují statistiky, zda tím trpí jejich intimní život a zda mívají zdravé potomky? Díky.

  Další informace


  Jaká povolání nesmí vykonávat ti jejichž mozek není schopen správně regulovat cyklus spánku a bdění s tzv. narkolepsií?

  Zřejmě o tom rozhoduje posudkový lékař, těch povolání bude hodně. Podle mého mínění tam patří taková povolání, kde by mohl způsobit jakékoliv ohrožení sobě nebo okolí, například řidič z povolání.

  Další informace


  Co to je nemoc z povolání?

  Nemoc z povolání je často důsledek používání velké svalové síly nebo velkého počtu opakujících se stereotypních pohybů.Postihuje široké spektrum profesí – od horníků přes lesní dělníky, šičky, frézaře, montážníky, soustružníky, svářeče až k sekretářkám. Nevyhýbá se ani čalouníkům či řezníkům na jatkách.Mezi přetěžované patří také skupina lidí pracujících s vibrujícími nástroji – se sbíječkami, bruskami, pěchovačkami, s motorovou pilou, pneumatickými kladivy apod. Mívají nemocné periferní nervy končetin, kloubů, kostí nebo cév.

  Další informace