• Říkáme jí STRAKATÁ - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Říkáme jí STRAKATÁ. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Říkáme jí STRAKATÁ

  • Říkáme jí STRAKATÁ



    Další informace


    Nevíte proč,když jde člověk spát říkáme,že jde na kutě?



    Další informace


  • Proč říkáme, že Praha je nejdůležitějším hospodářským, kulturním, politickým a společenským centrem republiky a nejvyhl-



    Další informace


  • jak říkáme tvorbě založené na rozvíjení nesmyslu a nadsazky

    Nepřesně položená otázka.Nadsázce, zveličení výrazu z hlediska užití jazykových prostředků se říká hyperbola. Dá se užít ironie či sarkasmus.V oblasti druhu díla může jít o parodii, satiru, které právě užívají uvedené jazykové prostředky.Umělecký směr, který využíval nesmyslů se nazýval dadaismus, na něj navázal poetismus a surrealismus.

    Další informace


    Proč říkáme Narození Páně?

    O vánocích říkáme, že to jsou svátky Narození Páně. Z hlediska faktu je to jasné, narození Páně znamená narození Ježíše Krista. Ale z jazykového hlediska v tom mám zmatek. Narození Páně znamená narození koho čeho, 2. pád, Páně. Ale jak je 1. pád od slova Páně? (Narodil se kdo, co, 1. pád, Páňo?). Poraďte mi, v čem je zakopaný pes.

    Další informace


    Proč Čínskému období dynastie ČOU říkáme období Sta škol?

    Rozpad centrální moci po oslabení dynastie Čou a následné dlouhé období válek mezi mnoha slabými státečky v oblasti mezi středními a dolními toky Žluté a Dlouhé řeky inspirovaly mnohé snahy po řešení otázek státního a společenského uspořádání a vyvolávaly v lidech touhu po míru a řádu. Období mezi 5. až 3. stoletím př. n.l. je proto zásadní pro vznik hlavních čínských filozofií a náboženství a nazývá se dobou „sta škol“ filozofií. V této době žili a působili například nejvlivnější čínský myslitel Konfucius i zakladatel taoismu Lao C´. V této době se vytvořila řada filozofických směrů, které se snažily vysvětlit otázky lidského života a společenských vztahů. Vzrůstající zájem o tyto problémy způsobila doba, kterou tehdy Čína prožívala. Mezi hlavní Čínskou poezii patří tzv. Pět klasických knih. Tento soubor sestával z Knihy písní, Knihy proměn, Knihy obřadů a dvou děl s historickým obsahem Knihy dokumentů a z Letopisu Jar a podzimů. S´-ma Čchien spolu se svým otcem sepsal jako první čínské dějiny od legendárních počátků až po svoji dobu. V době Chan se velice dařilo i básním. Dokonce vznikl císařský úřad pro hudbu, který shromažďoval lidové písně.

    Další informace


  • Jak říkáme člověku, který neuznává domácí výrobky, ale pouze zahraniční?

    Takový člověk bude říkat. Koupil jsem si japonské auto, japonskou televizi, americký počítač, jezdíme nakupovat do Německa nebo Rakouska, naše výrobky nemají tu kvalitu jako zahraniční. Existuje nějaké označení pro takového člověka? Děkuji.

    Další informace


  • Strakatá písmenka ve Wordu a Malování



    Další informace


  • Proč říkáme já ?

    Otázka není jasná. Zájmeno já osoba, která mluví.1. Etymologie podle J. Rejzka. - Všechny tvary osobního zájmena já v ie jazyícch vznikly z undoevropského základu .*eǵ(h)om, *eǵō-.Ve slovanských jazycích se e změnilo na a., g se změnilo na j. Ztráta koncového -z ve většině moderních slov. jazyků je asi podle zájmena pro 2. os. ty.Já zájmemo staročesky. jáz. praslovansky jaz, rusky ja, .gótsky ik, ( z toho vzniklo německé ich, angl. I) lat. ego,ř. egō̺, arm. es, sti. aham. atd. 2. Zájmeno já se často užívá nadbytečně, jde o tzv. pleonasmus - já jsem napsal, já jsem řekl. Gramatika to nevyžaduje nutně. Není to chyba, ale stylistická varianta.Je-li např. použití osobního zájmena ve větě (vyjadřující původce děje, mlvučího, tak jeho použití často znamená zdůraznění ((Já) vás neznám (, ale on ano).).Někdy ale užití JÁ působí jako upřednostňování vlastní osoby, považování se za nejdůležitějšího jedince , egoistu atd.Doplňuji:Věděla jsem, že jsem vložila otázku na téma JÁ. Nemohla jsem ji dříve najít až teď.3. Opět něco o zdůrazňování vlastního JÁ. Ja – pasledňaja bukva v azbuke, říkají Rusové. Já je poslední písmeno abecedy. Co napovídá toto ruské přísloví?Němci tvrdí, že Der Esel geht voran , tedy že Osel jde jako první .Obě přísloví ovšem původně připomínala starou zásadu slušného chování, že při výčtu několika osob máme sebe uvést až na posledním místě.Co myslíte, dodržuje se pravdilo, že Petr, Pavel a JÁ ... Nebo tato zásada vymírá a platí, že uvést výčet slovem JÁ je ne

    Další informace


    Potřebujeme nejméně tři věci aby jsme měli místo, kterému říkáme domov. Víte které?

    Doplňuji:Odpověď: Deli bez chyby.... Nějaké přístřeší, oheň/ v dnešní době to může být třeba sporák, nebo cokoli co dává teplo/ a ta nejdůležitější je někdo, kdo to bude se mnou sdílet . Pokud máme toto, tak už jde všechno.

    Další informace


  • Říkáme - li o horních končetinách že to jsou levice a pravice, jak tedy říkáme o dolních končetinách ?!

    Seno - sláma, seno - sláma, seno - sláma.... :-)

    Další informace


    kdo je bůh v křestanství a jaká jsou jména proroků a mesiášů.Jména proroků a mesiášů v Judaismu a jak říkáme verícímv J.

    Křesťané věří v jednoho Boha, vyznávají Ježíše Krista jako spasitele a Božího syna.Proroci - Mojžíš, Samuel, Nátan, Gad, Eliáš, Elíša, Achijáš, Míkajáš, Jehú (nepíšící), Izajáš, Jeremjáš, Ezechiel, Ozeáš, Jóel, Ámos, Abdijáš, Jonáš, Micheáš, Nahum, Abakuk, Sofonjáš, Ageus, Zacharjáš, Malachiáš a Daniel (píšící).Daniela tam přidávají křesťané, jinak by to mělo být společné jak pro židy, tak i křesťany.Věřící judaismu jsou judaisté nebo-li židé.Mesiáš v křesťanství je Ježíš Nazaretský Kristus a v židovství to je očekávaný král z rodu Davidova, kterého předpověděl Izajáš, který bude vládnout židovskému národu během mesiášského věku.Asi někdo poradí lépe, vycházel jsem z Wikipedia a částečně ze svých znalostí.

    Další informace


    V jakém smyslu (z hlediska ekonomie) říkáme, že tržní rovnováha je dynamická? V jakém, že je stabilní?



    Další informace


    Proč říkáme že pohyb je základní vlastností těles ve vesmíru?

    Lebo uplne vsetko je v pohybe..vo vsetkych latkach ktore maju teplotu nad absolutnou nulou sa pohybuju castcie...vsetko sa pohybuje vzhladom na nieco...aj budova hoc stoji na zemi sa pohybuje vzhladom na mesiac..vsade je pohyb...bez pohybu by nebolo teplo...nebol by zivot...preto

    Další informace


  • Proč říkáme jednu věc, ale myslíme jinou (v tomto případě)?

    Vzpomněl jsem si na vtip. Mistr říká žákovi. Jdi a natři barvou všechna okna v budově Za chvíli se žák vrátí a zeptá se: Rámy také? Chacha cha.Je jasné, že u oken se natírají jen rámy, okno - tedy sklo ne, ale logicky by se měla natírat i okna. Je v tom vlastně spor. Proč se to tak říká? Děkuji.

    Další informace


  • Interim -čemu tak říkáme?

    nějaký pojem do dějepisu

    Další informace


  • která zubní pasta je podle vás, jak říkáme u nás na moravě, the best? :o

    Nejde o druh pasty, ale o způsob čištění a pravidelnost, tedy mechanické odstraňování povlaků z povrchu zubu, protože čistý zub se nemůže zkazit. Podle testů o kvalitě zubních past, tvrdí stomatologové, že všechny pasty jsou totiž skoro stejné a navíc na nich záleží jen málo. Pasty střídám.Všimněte si na širším okraji tuby, jaký najdete proužek. Zelený a modrý svědči o tom, že v patě není mnoho chemie na rozdíl od červeného proužku.

    Další informace


    Proč při ostré bolesti říkáme Jau? Je reakce vrozená?

    No,já při ostré bolesti rozhodně říkám jiná slova,a citoslovce to nebudou:-)

    Další informace


    Jak zkráceně říkáme okamžitému stavu atmosféry?

    počasí?

    Další informace