• Jak je to po rozdělení SJM s daňí z nabytí nemovitostí?? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak je to po rozdělení SJM s daňí z nabytí nemovitostí??. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jak je to po rozdělení SJM s daňí z nabytí nemovitostí??

 • Platim dan z nemovitosti? (uz nejsem majitel)  Další informace


  Kdo platí od 2014 daň z převodu nemovitosti  Další informace


  Dan z nemovitosti 2014  Další informace


 • Dan z prevodu nemovitosti  Další informace


 • Jak obnovit pevný disk při špatném rozdělení?  Další informace


 • nemovitost a SJM

  Manželka se stala,zápisem v katastru nemovitostí, vlastníkem RD(dříve byl jejich rodičú),kde jsme po celou dobu manželství žily.Můžu tento zahrnout do vyrovnání o SJM?

  Další informace


  Souhlas se zúžením SJM

  Dobrý den. Chci podat žádost o zúžení SJM. Musí s tím manžel souhlasit? Děkuji.Doplňuji:Děkuji za odpovědi.Ne, o alkoholismus ani drogy se nejedná. Muž jen neplatí sociální a zdravotní, narůstají i další dluhy. Pracuje jako živnostník s velmi nepravidelnými příjmy (třeba tři měsíce nic) a na mé prosby, aby se nechal zaměstnat nereaguje. Dluhy rostou, několik jich má už exekutor. Asi to bude spíš na rozvod.Děkuji ještě jednou.

  Další informace


  SJM a co do nej patrí???

  Dobrý den,vlastním dům od roku 2008 nabyty jako dar od otce, v roce 2011 jsem se vdala, letos se chystám dům prodat a za tyto peníze koupit 2 byty. Budou tyto byty spadat do SJM kdyz budou pořízeny z financí z majetku nabyteho pred manzelstvím? Jaké jsou me moznosti?

  Další informace


  Rozdělení SJM už v manželství.

  Lze i v manželství provést něco jako je rozdělení majetku? Když nebyla předmanželská smlouva. Něco jako, když by došlo k rozvodu nebo nějakým problémům, aby bylo striktně odděleno, co patří komu. Třeba, když jeden z manželů dostane byt od svého rodiče, aby byl pouze jeho a nepřišel o něho díky nárokům nebo pozďejším závazkům druhé polovičky. A samozřejmě i další věci... Slyšela jsem něco o rozdělení společného jmění manželů... Víte o tom něco bližšího? Děkuji.Doplňuji:Děkuji mockrát a ještě by mě tedy zajímalo:Nevíte, zda existuje nějaký předpisový vzor, podle kterého se to zúžení (rozdělení) SJM sepíše pro následné notářské ověření? Jak by to mělo vypadat? Lze to někde najít a napsat si to sami a s tím pak pouze zajít k notáři?

  Další informace


  Přepis majetku v SJM

  Dobrý den, měla bych takovou otázku.S manželem jsme v době manželství koupili pozemek, který spadá do SJM.Když jsme začali stavět dům, stavební povolení bylo vydáno na nás oba, jelikož parcelu vlastníme oba. Nyní jsme pro banku museli udělat odhad rozestavěné stavby a nechat rozestavěnou stavbu zapsat na katastr, kde nás zapsali jako dva vlastníky a rozestavěná budova je v SJM.Zajímá mne,zda můžeme při koloudaci říci, že vlastníkem domu jsem pouze já a manžel nemá na dům žádné právo? Nebo kdy bychom mohli ještě změnit vlastnictví domu pouze na mě? Velkou část domu jsme totiž postavili z peněz, které mě vyplatila pojišťovna z odškodného.Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Veronika

  Další informace


  Můžu ještě žádat vypořádání SJM?

  Při rozvodovém soudu jsme se s mojí právničkou dohodli, že nebudu po manželovi chtít žádný majetek, ale teď se chci soudit, můžu ještě? Rozvod byl 2008.

  Další informace


  Má občan ČR po nabytí občanství automatický trvalý pobyt na úřadě?

  Můj přítel nedávno získal české občanství a bylo mu řečeno, že si musí někde zařídit trvalé bydliště, aby získal občanku a mohl si následně nechat udělat i pas. V pronájmu, kde žijeme, si ale trvalé udělat nemůže. Jak tedy může získat trvalé bydliště na úřadě? Nebo je na něm už automaticky přihlášený? Ještě tedy je problém ten, že se vše vyřizovalo v Jablonci, kde měl TP v cizineckém dokladu, nicméně bydlíme v Praze. Hraje tedy zde roli TP napsaný v cizineckém dokladu nebo jako občan ČR nabývá nového trvalého pobytu automaticky na úřadě?

  Další informace


  Lze zúžením SJM omezit, nebo zastavit exekuci na plat manželky kvůli manželovým dluhům?

  Děkuji

  Další informace


  Jak řešit vypořádání SJM, když máme úvěr a hypotéku?

  Dobrý večer. Můj dotaz se týká vypořádání SJM. Jsem rozvedená od září 2014. Můj ex s námi od února 2014 nebydlí. Máme hypotéku na dům, kterou jsme si vzali v době manželství 1 milion a splaceno necelých 200 000,-Kč.K tomu jsme si vzali od lišky každý úvěr - splaceno 200 000Kč a zbývá doplatit asi 200 000,-Kč. Hypotéku a svůj úvěr platím já a můj ex párkrát nezapltil svůj ůvěr, čímž nás dostal do registru neplatičů - já to za něho doplatila. chtěla jsem udělat refinance a všechny dluhy převést na mě a nabídnout mu částku navíc. On chce dům prodat a to za tržní cenu.Já i děti zde chceme zůstat. Jak se bude posuzovat částka k vypořádání? Ze skutečné současne tržní ceny domu, nebo ze splacené částky? Podotýkám, že mám v péči 2 děti 6 a 8 let. Děkuja za odpověďDoplňuji:Děkuji moc za odpovědi. Hypotéka byla 100%- 1000 000,-Kč. Chci se ještě zeptat, jestli se dá nějak bránit, když můj ex zde nebydlí, kromě jedné své dlužné částky na Lišce a vše platím já. Kdykoli si sem dojede hlavně v době mé nepřítomnosti, cokoli si odveze - věci v SJM, vodí si sem cizí lidi - odhadce, posílá makléře..Mohu se nějak bránit? Mohu s právničkou vyměnit zámky a pustit ho sem jen po nějaké domluvě a v mé přítomnosti? Jsem těhotá, mám již jiný život a málem kvůli němu potratila. Dělá vše na schvál a já nemám žádné soukromí a naše věci jsou na pospaz tomu, co se kdy rozhodne odvézt....Děkuji moc za názory, rady.

  Další informace


  Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

  dobrý den, letos jsem prodal byt a tím pádem bych měl zaplatit daň z příjmu (nesplňuji základní podmínky, abych ji nemusel platit). koupil jsem ale synovi byt, který je na jeho jméno. splňuji tak podmínku nezaplacení daně z příjmu, že finanční prostředky získané prodejem bytu byly použity na uspokojení bytové potřeby? děkuji

  Další informace


  DAN Z NEMOVITOSTI SE PLATÍ ZA KAZDY MINULY ROK,NEBO NA ROK DO PREDU??

  Daň z nemovitosti na rok 2012 je splatná do 31.5. 2012. Daňové přiznání se podává do 31. ledna příslušného roku a to pouze jednou když vznikla povinnost platit daň z nemovitosti, podle skutečností platných k 1. lednu příslušného roku. Další daňové přizníní se podává pouze tehdy, pokud nastale změna. Z toho vyplývá že že daň z nemovitosti se platí dopředu vždy nejpozději do 31. 5. příslušného roku.

  Další informace


  Co dostávám od obce za daň z nemovitosti ?

  To musíte vědět vy sama. Obyčejně obec vlastní nějaký obecní majetek, cesty, chodníky, kanalizaci, čističky odpadních vod atd. Dotuje zájmová sdružení, hasiče, finacuje zákl. školy atd. To všechno stojí peníze a je to služba pro vás. Pokud se to u vás neděje, je třeba v příštích volbách to ohodnotit.

  Další informace


  Bývalý manžel má v bytě,který je v mém osobním vlastnictví - nabytí před manželstvím trv.bydliště-nechce pryč.Jak na to?

  Poraďte se na obecním úřadě.Můžete mu tam sama nechat zrušit trvalý pobyt,on u toho být nemusí.

  Další informace


 • Chemie Rozdeleni latek  Další informace


 • Proč má Dan II. tmavší žlutější moč než Dan I. a výkaly žluté a měkkčí konzistence ? Granule jsou stejné !

  Žaludek každého psa se chová trochu jinak. Může na to mít vliv kromě stravy i věk.

  Další informace