• Slovy, co vyjadřují smutek - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Slovy, co vyjadřují smutek. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Slovy, co vyjadřují smutek

  • Jak se píše slovy 5,666,005,-Kč



    Další informace


  • Čemu se říká orwellovská utopie? Můžete několika vlastními slovy popsat a neodkazujte mě na dlouhé články na na netu.

    slyšela jste někdy o show Big Brother? Tak ta odkazuje přesně na Orwella, jeho utopii a konkrétně dílo 1984 . Je to o tom, že v budoucnu každý váš krok, každé slovo, každý pohyb bude sledován, nahráván a kdykoli použit proti vám. Tolik ve stručnosti.Neodkážu vás na článek, ale přímo na celou knihu 1984 George Orwella. Stojí za to, strhující dílo.

    Další informace


    Jaký je rozdíl ve významu mezi slovy předvídat a předjímat?

    Významy je možné najít ve slovníku a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ /a Synonyma pro předvídat předpokládat, tušit, očekávat, předpovídat, anticipovat.předjímat předvídat, (kniž.) anticipovat a href"https://www.nechybujte.cz/slovnik-ceskych-synonym%C5%99edv%C3%ADdat" rel"nofollow" https://www.nechybujte.cz/ hellip /a Jinak předjímat výraz knižní - zachytit, vyjádřit předem, dříve předpovídat, předpokládat. .

    Další informace


  • Najde se někde online stránka na automatické doplňování čárek mezi slovy v českém textu?

    Tím samozřejmě nemyslím, aby mi to mezi každými dvěma slovy doplnilo čárku, kdyby náhodou chtěl někdo hnípat...Doplňuji:vaiko: Tak tak. Myslím program kterej by mi doplnil v dlouhých souvětích čárky. Nějak to s nima pořád neumím. Vě škole sem tam vždycky kreslil takový mikročárky o tloušťce lidského vlasu, aby si mohla češtinářka vybrat. Stejně tak, když jsem si nebyl jistej vyjmenovaným slovem, tak jsem psal ypsilo s tečkou. Říkal jsem tomu obojetný íčko. Druhej den, když se rozdávaly známky, si mě pak zavolala učitelka ke stolku, abych ji pár věcí objasnil ale to už jsem věděl, to už jsem si mezitím zjistil...kamila44444: Dobrej pokus, vyšlo ti to. )

    Další informace


    Mezery za slovy



    Další informace


  • Prosím vysvětlit slovy tyto pojmy: občan, vlast, vlastenec, vlastenectví, prezident, ministr, poslanec.

    občan - občanství je příslušnost k nějakému státu, která je spojena s určitými právy. Držitel těchto práv je občan.Vlast - je země narození, ke které cítíme sympatie a chováme ji v jisté úctěVlastenectví - Ppatriotismus označuje pozitivní a podpůrný postoj jednotlivců či skupin kvlasti, městu,...Prezident - Prezident je titul, kterým se označuje vedoucí organizace, obchodní společnosti nebo státuMinistr - Ministr je člen vlády, který stojí v čele ministerstva.Poslanec - člen parlamentu zvolený oprávněnými voliči.Stačí do google zadat: define: hledane slovo ...např: define:poslanec

    Další informace


    Potřebuju informace o Rihanne, která byla zmlácená Chrisem Brownem(kdy,kde,..) jako by to byl referat - svými slovy

    Vyberte si z odkazu a vypracujte sama svými slovy. Není správné, aby úkol dělal někdo jiný.

    Další informace


    Je nějaký rozdíl mezi slovy rozporovat a naporcovat?

    Zřejmě vás zmátla shodná část: na -por-co-vat a roz-por-ovat. Je samozřejmě významový rozdíl mezi těmito slovesy .1. - naporcovat - rozdělit něco, třeba dort na jednotlivé díly, kusy Slovo porce, porcovat se k nám dostalo přes něm. Portion z lat. portiō ‘díl, podíl, poměr’, jež souvisí s lat. pars ‘část, díl’.2. rozporovat - je odvozené od slovesa přít. Všesl. Např. polské .przeć ‘tlačit’, ruské perét’ ‘valit se, táhnout’, atd .Psl.*perti ‘tisknout, tlačit’ je odvozeno od ie. *per- ‘bít, tlačit’ (srov. lat. premere ‘tisknout, tlačit’, atd.)Takže něco rozporovat -´ nesouhlasit s něčím, přít se o něco, tlačit atd. - sloveso nedokonavé..Ověřeno v Rejzkově Etymologickém slovníku.

    Další informace


    Je nějaká spojitost mezi slovy žumpa a župa?

    Liší se původem. Převzetí slova župa je složité, že ani etymologové nemají jednotný názor.1. žumpa. V češtině. od střední doby. Z něm. Sumpf ‘bažina, bahno, jímka na kal’, jež vychází z ie. *su̯omb(h)o- ‘houbovitý, porézní’.2. župa ‘(dříve) vyšší správní celek’, župní, župan ‘správce župy’. jinak také ‘župa - solný důl’, oblast, správní okruh’, staroslověnsky - župište ‘hrob, mohyla’.Psl.*župa nemá jistý původ. Pokud přijmeme jako základní významy ‘solný důl’ či ‘hrob’, lze vyjít z ie. *geupā ‘jáma, prohlubeň’ (příbuzné něm. Koben ‘chlívek, vše od ie. *geu- ‘ohýbat, klenout’), ale přechod k významu ‘správní okruh’ je těžké objasnit.Proto se někdy obě skupiny významů oddělují a pro župa ‘správní celek’, županъ ‘správce župy’ se hledají etymologie jiné. Uvažuje se o převzetí z východu, např. z tatarského čupan ‘pomocník starosty’.Jiří Rejzek: Etymologický slovník

    Další informace


    Je nějakej významovej rozdíl mezi slovy koledovat a somrovat?

    Ano, je. Koleda patří mezi naše kulturní tradice a je očekávána. Somrování je spíše novodobá záležitost, neni vázáno na žádné výročí, na žádnou událost a děje se celoročně a ukazuje pouze a nedostatky naší společnosti.

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi slovy zběh a sběh ?

    zběh...někdo kdo dezertuje z vojny, války...zkrátka od vojenského útvarusběh...seběhlo se velké množství lidí, čili shromáždění lidí kvůli nějaké události

    Další informace


    Jaké jsou významové rozdíly mezi slovy vyhláška, stanova, reforma, předpis, ustanovení, pravidlo, nařízení a zákon?

    Příkazy, zákazy na všechny různé způsoby, ale přesto se jednotlivé výrazy liší, že ano? :)Dopňuji: Děkuji annas za rozsáhlou odpověď a aby si to přečetlo i více lidé jaké jsou tedy ty významové rozdíly, tak otázku posílám do popředí, protože už pěkně zapadla v množství otázek, které se tu valí kvapem.

    Další informace


    Jaké jsou významové a jiné rozdíly mezi slovy grandiózní/monstruózní/monumen tální a velkolepý?



    Další informace


    Jak se říká tomu, když něco cítíte, ale slovy to zatím jěště stále nejde vyjádřit?

    Jak se tomu stavu řiká?

    Další informace


    Jak by jste vlastními slovy vysvětlili teorii relativity?

    Odkazy posílat nemusíte... Ať čtu, co čtu, připadá mi, že se vlastně o tom nic určitého neví.... Přeji hezký den.

    Další informace


    Co vyjadřuje svými slovy francouzský sociolog Gillese Lipovetsky?

    Luxus není pravým luxusem, pokud nedokáže učinit z pomíjivých předmětů spotřeby nadčasový mýtus .

    Další informace


  • Mohu řešení příkladu v matematické olympiádě zapsat pouze slovy?

    Bez použití náčrtů, rovnic atd.? Bude to správně? nebo se to musí matematicky zapsatprosím jenom odpovědi od těch co to ví ne ty od lidí co si myslí že

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi slovy důsledek a následek?

    SSJČ definuje oba výrazy v podstatě stejně. Následek je oproti důsledku mírně negativně zabarvený.

    Další informace


    Datum slovy



    Další informace


  • Proč člověku tečou slzy když pociťuje smutek?

    Pokud člověk pociťuje smutek(např.:smrt blízké osoby) nebo má z něčeho strach u poloviny případů mu začnou téct slzy.Proč je tomu tak?Chci tím říct jaké to má spojitosti s psychikou nebo co to vlastně slzy jsou?

    Další informace