• Kde bych měl nahlásit, že již nejsem studentem (zrovna jsem studium ukončil)? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kde bych měl nahlásit, že již nejsem studentem (zrovna jsem studium ukončil)?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Kde bych měl nahlásit, že již nejsem studentem (zrovna jsem studium ukončil)?

 • Sociální a důchodové pojištění

  Je www.milisek.cz sociální síť ??

 • Sociální pojištění?
  Co se stane, když neodevzám do 30. dubna přiznání sociální pojištění. Mám OSVČ. Děkuji za odpovědi.Doplňuji:Zjistil jsem teď, že se odevzává nejpozději do 2.5. 2013. Takže už nic.
  Kolik procent minimální mzdy tvoří příjem takového člověka, který zneužívá sociální dávky?

  Kdy musím začít platit zdravotní a sociální pojištění?

 • Kterou sociální síť používáte nejčastěji?
  Žádnou - k čemu??-)
 • Sociální pojištění a práce na Slovensku.Bude to zaměstnavatel platit do Čech nebo se budu muset přihlásit tam na soc.?
  Práce na Slovensku a socialni pojištění.
  Pokud dnes musíme mít dobu důch. pojištění nejméně 33 let nebo aspoň 30 let doby pojištění bez náhradních dob, platí že?
  Jsou nám tři roky náhradních dob naprosto k ničemu?
  Lze zpětně nárokovat sociální dávky?A za jak dlouhé časové období,půl roku nebo rok?
  Nevíte to prosím někdo,nemůžu to nikde najít!Děkuji za odpovědi!
  Kdo hradí sociální a zdravotní poj. v době nemoci po skončení prac.poměru z org. důvodů?
  nemoc trvala několik měsíců ještě před skončením prac.poměru.
  Je povinné jen zdrav. poj. nebo i sociální?
  Pokud máte na mysli platbu pojistého v případě, že nikde neděláte ani nejste na ÚP, tak pouze zdravotní pojištění platíte. Doba se vám však nepočítá do doby pojištění např. pro důchod, protože nejte účastna sociálního pojištění.Takže na váš dotaz odpovídám: pouze zdravotní.
  Je možný odhlásit sociální pojištění?
  Jde si ve firmě zařídit, aby za mě neplatili sociální pojištění a místo toho mi tyhle peníze vypláceli na ruku?
  Jaké platit sociální pojištění??
  Od nového občanského zákoníku mohou živnostenský list vlastnit i nezletilé osoby. Jak je to v těchto případech se sociálním pojištěním? Platí se stejné jako u zletilých osob? Na jaké další věci si dát pozor? Předem děkujiFilip
  Jaká je sociální podpora pro nezaměstnanou ženu první půlrok při očekávání druhého potomka?
  Málo informací nelze odpovědět.
  Chápu správně princip zápočtu doby pojištění a náhradní doby pojištění pro starobní důchod?
  Narodil jsem se v lednu 1968. Na SPŠ jsem nastopil v září 1982 a ukončil ji maturitou v červnu 1986. Do zaměstnání jsem nastoupil 1.7.1986 a s výjimkou ZVS (2 roky) pracuji bez přeušení poměru dosud. Chápu správně, že povinných 35 let budu mít splněno v říjnu 2017?
 • Sociální pojištění a těhotenství
  Jsem v šestém měsíci těhotenství, ale jsem již několik let bez práce. Hodně jsem cestovala a nebyla vedená na uřadu práce. Zdravotní jsem platila, ale každý mi říkal že sociální není nutné. Je mi jasné že nemám nárok na mateřskou, ale četla jsem že je možné požádat o příspěvek rodičovství. Je to možné i když jsem neplatila sociální pojištění?
 • Kdyz me zamestnavatel prijme na 5,5 pracovnich hodin, bude mne i tak strhavat ze mzdy sociální a zdravotní pojisteni?
  Poznámka:jeste k tomu mam priznani Invalidni duchod I.stupne
  Jsem povinna sama si doplácet sociální a zdravotní pojištění?
  pokud můj čistý výdělek při polovičním úvazku činí 4000, . (4500,. ) Kč ?
  Je pro mě vhodnější obor Sociální práce nebo Speciální pedagogika?
  Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu ty z vás, kdo mají nějakou zkušenost se studijními obory Sociální práce či Speciální pedagogika. Hodně inklinuji k jakési pomáhající profesi tohoto druhu, ale konkrétněji moc jasno nemám. Tady jsou hlavní faktory mého rozhodování:- Nechci pracovat ve školství (spíše nějaké např. neziskovky)- Jsem psychicky poněkud labilní (a také nepříliš rázné povahy), tudíž by pro mě asi příliš nebyla práce s nejtěžšími rizikovými skupinami (narkomani, vězni…)- Nejvíc bych chtěla pracovat s lidmi s nějakým handicapem (nevidomí, invalidé…), s mentálním postižením už méně- Skoro spíš práce s dospělými než dětmi (nebo alespoň mimo školství, jak už jsem psala)- Dobrovolničím v domově pro seniory a dělám to ráda- V zaměstnání bych si přála aktivně pracovat s lidmi, rozhodně ne být soc. pracovnice někde na úřadě, vyplňovat papíry či rozhodovat o tom, kterým rodičům má být odebráno dítě…Prosím, co si o tom myslíte? Sociální práce nebo speciální pedagogika? Ano, jsem náročná a velmi vyhraněná, vím to. Možná mi řeknete, že bych měla dělat něco úplně jiného, ale věřte mi, že jsem dost přesvědčená o tom, že tohle je cesta pro mě, byť uznávám, že to má i své „proti“… Takže vás moc prosím o praktické rady, nikoliv doporučení, ať na tohle rovnou zapomenu…P.S. Přihlášku si dám určitě na obojí a třeba se dostanu jen na jedno a tím se to rozhodne, ale zneklidňuje mě, že pořád úplně nevím, co vlastně chci…Předem děkuju za odpovědi,Katka
  Je možné, aby i dnes student gymnázia získal sociální stipendium ?
  Rodiče, kteří nemají moc velké příjmy, se starají o 6 dětí, kteří jsou ještě žáky Základní školy. Povídala jsem si dnes s matkou 7 dětí ( jedno je už mimo domov ) a říkala, že dcera nemůže jít studovat, že knihy a vybavení jsou moc drahé. Byla by to přece škoda, pokud na studium má . Pokud máte nějaké zkušenosti,jestli se to týká jen VŠ atp., díky za odpověď. :-)