• V které době se objevily první sýry? Který sýr je u nás nejstarším? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: V které době se objevily první sýry? Který sýr je u nás nejstarším?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - V které době se objevily první sýry? Který sýr je u nás nejstarším?

  • Mají Syřané rádi sýr?



    Další informace


  • nůž na sýr-proč má v těle díru?

    treba proto aby se syr na muz tak nelepil...:D

    Další informace


    Znáte tento domácí sýr ??

    Tvaroh dobře rozmícháme se sodou, případně dalšími přísadami a necháme 10 minut uležet. V kastrolku rozpustíme lžičku másla, přidáme tvaroh a zamícháme. Necháme vychladit v misce. To je vše. Nevím, k jaké reakci tam dochází, ale tvaroh během těch 10 minut úplně změní strukturu a přestane mít tvarohovou chuť. Stane se z něj OPRAVDU tavený, mazací sýr. Připadala jsem si jak kouzelník. Pokud ho nesníte hned, tak skladujte přikrytý nebo v alobalu, jinak z něj budete mít amarouna. Ale to dělají normální sýry taky.Doplňuji:sody je potřeba jen malá lžička, jako přísadu můžete použítbylinky,kmín, česnek ten je nejlepší, šunkový salám, zeleninu..

    Další informace


    Sýr naložený v pivu,kdo poradí?

    Doplňuji:Díky zkusím.

    Další informace


    Prý se k vínu hodí sýr, může to být i mascarpone?

    Minulý rok zde bylo několik otázek ohledně mascarpone, teprve po desáté jsem se dozvěděl, že je to sýr. Hodí se i k vínu?

    Další informace


    Máte nějaký svůj oblíbený sýr? A nějaký oblíbený tavený sýr?

    Doplňuji:Já sýry mám moc ráda. Vede Hermelín, Niva, uzený Eidam, občas Blaťácké zlato, Leerdammer.Z tavených Maratonec.

    Další informace


    Dá se plátek sýru jen tak dát na plech a upéct? Nebo se pod to musí dát papír? A při kolika stupních se sýr peče?

    dá se obojí, když dáš papír nemusíš pracně mýt plech- pekla bych ho při 180st.Jen nevím jak ho chceš péct, já sýr smažím v pánvi a nebo zapékám maso či zeleninu se sýrem v zapékací misce.Doplňuji:jistěže se mluví o pečícím papíru jakém jiném, když se na něm bude péct

    Další informace


    Dá se jíst půl roku prošlý sýr Cheddar (v původním balení)?

    Podle razítka ho už musím mít v ledničce od začátku léta, ale vypadá normálně, jedná se plátkovaný:D

    Další informace


  • chtela bych vedet co je to Hermelin ale ne jako syr

    chtela bych vedet co je to Hermelin ale ne jako syr

    Další informace


  • Nevíte,v které době se asi objevila první díla červené knihovny?

    Děkuji.

    Další informace


    Nevíte, kdy se objevily LP desky?

    Při generálním jarním úklidu jsem našla doma několik těchto desek.Je na nich záznam klasické hudby.

    Další informace


    Nevíte, co se stalo s Caesarovou Devátou legii? Objevily se nějaké nové informace?

    V čele Caesarovy IX. legie Hispana se střídají jen ti nejlepší vojevůdci antického Říma.Získává řadu vyznamenání, přesto o jejím zániku historici téměř nic nevědí!Poslední zmínky o Deváté legii máme z roku 107–108, kdy se po několika bojích v severovýchodním Skotsku její vojáci vrací do Yorku, aby zde postavili jednu z bran nové kamenné pevnosti nad řekou Ouse,“ tvrdí badatelé.Co se stalo potom, není příliš jasné. Po zuby ozbrojení vojáci Deváté legie tak pravděpodobně opouštějí Britské ostrovy. Míří do Dolní Germánie, konkrétně do Nijmegenu v dnešním Holandsku. Zde ale veškeré stopy končí.Můžeme se tak nadále jen dohadovat, zda byla slavná legie, v jejímž čele stál i Julius Caesar, nakonec rozpuštěna, zničena či sloučena s jinou legií.Je prý dokonce možné, že její vojáci padli při potlačování židovského povstání Šimona ben Kosiby v Judeji (132–136) či jiného povstání v Kappadokii, na území dnešního Turecka v roce 161. I přes některé nové teorie se lze domnívat, že slavná IX. legie mizí v roce 115–117, kdesi na holých pláních severního Skotska. Vojáci pravděpodobně podcení místní počasí a vydají se na dlouhý a těžký pochod.

    Další informace


    Kdy se objevily první karikatury? Na koho nebo na co se zpravidla zaměřují?

    Znáte některého našeho karikaturistu?

    Další informace


  • U nás je dnes podzimní počasí. Předpověď meteorologů se vyplnila. Kdo první začal předpovídat počasí?

    Má slovo meteorologie něco společného s meteorem či meteoritem?

    Další informace


    Která rostlina v přírodě u nás vykvétá po zimě jako první ?

    u mě sněženka ,ale jsou to čemeřice ty kvetou pod sněhem

    Další informace


  • Čeká nás v nejbližší době nějaké zajímavé pozorování na obloze ?

    Mám na mysli např. zatmění Slunce, Měsíce, průlet známé komety, nebo přiblížení nějaké planety Sluneční soustavy, která bude lépe pozorovatelná ...Moje děti to moc zajímá. :-)

    Další informace


    které hodiny jsou přesnější- Ty který vůbec nejdou nebo ty který se spoždují za hodinu 1 sekundu(vysvětlení) Pomoc PLS

    Tohle je taková pseudovtipná pseudofyzikální pseudohádanka. Spočívá v tom, že se v ní uvažují klasické, tedy ručičkové hodinky, tzn. že pokud tyto hodinky stojí, tak vlastně 2x za den ukazují naprosto přesný čas, tedy v těchto dvou okamžicích jsou přesnější než ty hodinky, co jdou a permanentně se zpožďují.

    Další informace


    Kde se vzalo pro smegma označení sýr?

    Před časem jsem narazil na netu na spojení čerstvý sýr zpod předkožky . Tak jsem zapátral a zjistil jsem, že to je lidové označení pro bílý výměšek smegma. Kdo tohle vymyslel? Mně osobně se z toho zvedá kufr.

    Další informace


    Jak se jmenovala žena, která se stala první lékařkou ve světě? Kdy u nás? Jak byla přijata?

    gt Archiv gt Září 2010 gt V Kostomlatech nad Labem odpočívá první česká lékařka V Kostomlatech nad Labem odpočívá první česká lékařka30. září 2010 v 10:57 | Med*FactPrvní ženou na světě, která řádně vystudovala lékařství a dosáhla promoce, byla Elisabeth Blackwellová (promovala v lednu 1849, stát New York).První ženou v Čechách, které se podařilo vybojovat diplom na české univerzitě, byla Anna Honzáková (promovala v r. 1902 na pražské lékařské fakultě).První dvě Češky dosáhly aprobace již dříve, avšak mimo území Rakouska-Uherska. Tady nebyly vysoké školy ženám přípustné. Anna Bayerová (1852-l924) a Bohuslava Kecková (1854-1911) studovaly ve Švýcarsku, kde studium v roce 1880 úspěšně dokončily. K tomu, aby jejich diplom platil na území Rakousko-Uherska a umožňoval tak otevření vlastní praxe, bylo nutné jej nostrifikovat, což bylo přes všechny žádosti na ministerstvo kultu a vyučování a dokonce k soudnímu dvoru ve Vídni v tehdejším Rakousko-Uhersku nerealizovatelné. Nepřátelský postoj k možnosti vzdělání žen zaujímala i naprostá většina členů lékařské fakulty. Anna Bayerová proto odešla do Bavorska, kde se jí podařilo získat povolení k provozování praxe. V roce 1891 byl v Bosně a Hercegovině zřízen úřad státní lékařky. Tato instituce měla napomoci zlepšit zdravotní poměry zejména u muslimské části obyvatel země, muslimky totiž odmítaly pomoc lékařů - mužů. Na místo první úřední lékařky byla navržena právě Bayerová. V Bosně působila v Dolní Tuzle a Sarajevu, ale brzy na ní do

    Další informace


  • Zkoušeli jste někdy vyrobit svíčku z voskových obalů, kterými jsou obaleny sýry?

    Například Babybel.

    Další informace