• Xanthanova guma - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Xanthanova guma. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Xanthanova guma

  • Nepraskne se mnou Guma na Bunjee-Jumping?



    Další informace


    Jak jsem starý, tak jsem nerozvážný. Včera v noci mi praskla guma a já nevím, co teď dělat. Poradíte mi, jak z toho ven?



    Další informace


    Bezpečná guma



    Další informace


  • Tesnici guma u dveri auta-kde koupit novou?



    Další informace


    Guma stabilizatora



    Další informace


  • Proč se mi lepí guma na lednici? I po umytí jdou dveře špatně otvírat. Pomozte prosím, Láďa



    Další informace


    Misto krocejove izolace podlahova guma?



    Další informace


    Guma na podlahu pod koberec



    Další informace


  • Jak se jmenuje píseň z 80. let min. stol., kterou jsme parodovali praskla guma, praskla guma, hó-ho-ho-ho...?

    byla to rytmická zahraniční skladba, spousta slov rychle za sebou, refrén zněl jako sapla guma, sapla guma... zpíval ji muž,

    Další informace


  • Mohu byt tehotna??

    kdyz se nam s pritelem protrhla guma. do hodiny jsem si vzala prasek posledni zachrany v ten den kdy jsem si vzala prasek o tyden pozdeji jsem to dostala a zadne naznaky nemam krom toho ze hodne jim ..predem dekuji

    Další informace


  • Jak může proti vybytí zubů hokejistům stačit ta guma?

    Doplňuji:Já nejsem venkovan!

    Další informace


    Guma x Expander



    Další informace


  • Čím se zahušťují čisticí přípravky? Může se použít xantanová guma?

    Čím se zahušťují čisticí přípravky? Může se použít xantanová guma?

    Další informace


    Z čeho je guma na gumování grafitové tuhy v tušce na papíru? Jak to po stránce fyzikální a chemické funguje ?

    guma je vulkanizovaný kaučuk (prirodzeného alebo umelého pôvodu).tzv. gumovanie nemá s chémiou nič spoločného.Je to fyzikálny proces, pri ktorom je grafit stieraný (doslova) z povrchu (preštudujte si trenie a príťažlivé sily).U mnohých povrchov podobnú úlohu dokáže zohrať i smietka chleba.

    Další informace


    Jaké fyzikálně chemické děje se dějí v pečivu (rohlík), když se nechá v igelitovém pytlíku, že změkne a je z něj guma?

    Chléb, pokud je správně vyroben a dostatečně propečen je v podstatě poměrně trvanlivá potravina. Avšak během jeho uchovávání dochází ve střídě k řadě fyzikálně-chemických změn, které souhrnně nazýváme stárnutím chleba. Jedná se zejména o tzv. „retrogradaci škrobu“, při které škrob postupně přechází z gelovité struktury zpět do struktury krystalické, ve které se původně nacházel v mouce. Celý proces je doprovázen postupnou ztrátou elastičnosti střídy a nárůstem její drobivosti. Při tomto procesu se z chleba uvolňuje voda – chléb vysychá. Nejrychleji tento nežádoucí proces probíhá při teplotě 0 až 10 °C, proto chléb nikdy neskladujeme v ledničce. S rostoucí teplotou se proces retrogradace škrobu zpomaluje, při teplotě 50 °C se již prakticky zastavuje, zároveň s tím se však výrazně zvyšuje nebezpečí plesnivění výrobku. V praxi je doporučováno skladovat chléb při teplotě 20-25 °C, zabalený do čisté utěrky a následně vložený do vhodné nádoby (tzv. chlebovky).

    Další informace


  • Nevíte jak a čím se dá vyčisti plastická guma? (ta měkká) Existuje na to nějaký roztok?

    Potřebuji vyčisti svou plastickou gumu, které je uplně šedá od neustálého gumování :). Prosím poraďte jak... nejde si vyrobit nějaký roztok?

    Další informace


    Jaká guma je dle vás nejvhodnější do praku, aby byl extrémně účinný? Typ? Tvar? Průměr?

    Letecká, rybářská, kulatá, placatá, 1mm, 10mm, jednu silnější, dvojitou slabší...

    Další informace


  • Kdy a kde byla poprve použita guma jako školní pomůcka pro odstranění nespávného textu?Děkuji.

    Je to s podivem, že zrod mazací gumy známe zcela přesně. Tento drobný, ale pro běžného člověka významný vynález nese datum 15. dubna 1770. Tehdy autor mnoha známějších vynálezů Angličan Joseph Priestley přišel na to, že guma – tehdy dovážená z Jižní Ameriky –může být použita k mazání tužkou psaných poznámek. Od té doby se mazací pryž vyrábí v různých tvarech, barvách i vlastností (měkké, tvrdé). I když původně byly určeny jen pro mazání stop po tužce, během doby se začaly vyrábět i gumy na inkoust, propisovací tužku a i pro další kreslicí pomůcky (uhel, rudka, pastel).A jak bývá zvykem, i na takovéto “prkotině” se nechá slušně vydělat. Přičinil se o to Američan Hyman Lipman, když si 30 března 1858 nechal patentovat připevnění mazací gumy na druhý konec tužky. Tím vlastně přinutil každého zákazníka, aby si gumu koupil, i když ji nepotřeboval. Samozřejmě, že zákazník musel (a musí dodnes) pokaždé platit plech ve kterém je guma upevněna, jeho povrchovou úpravu, tvarování, připevnění k tužce. To vše po vypsání tužky vyhodí a koupí si to znovu s novou tužkou.Brzy nato se věřilo se, že schopnost opravit chyby není snadné, je třeba opatrnosti studentů.. Přes tyto obavy tužky s gumou byly extrémně populární. (tato věta je z angického zdroje, ale dnes mě zlobí Mozilla, spadla, takže zdroj nemám). a href"http://www.quido.cz/objevy/mazaciguma.htm" rel"nofollow" http://www.quido.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Vhodné lepidlo plast/guma



    Další informace


    Guma v bubnu pračky



    Další informace