• Z egejský kultury vzniklo starověký Řecko, nebo egejská kultura už byla starověký Řecko? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Z egejský kultury vzniklo starověký Řecko, nebo egejská kultura už byla starověký Řecko?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Z egejský kultury vzniklo starověký Řecko, nebo egejská kultura už byla starověký Řecko?

  • Neupadá naše kultura?



    Další informace


    Kdo smazal otázku v Kultura a společnost o kosočtvercích?



    Další informace


  • Proč maj starověký stavby delší životnost než ty moderní?



    Další informace


  • Který řecký ostrov vybrat? Nechci mít dovolenou s uprchlíky, víte, kde je hezky?



    Další informace


  • divadla a kultura

    Ahojte, jaké máte zkušenosti s představeními v divadle studio dva? Zaujala mě momentální nabídka pro děti - konkrétně Děvčátko - Vánoční příběh, ráda bych představení darovala jako dárek 8 leté holčičke.

    Další informace


    Pokud by byla vyhlášena mobilizace, byla by armáda schopna tyto vojáky vyzbrojit?

    Myslím, že ano. Existují armádní sklady se zakonzervovanými zbraněmi. Taky jsme zbrojařskou velmocí. Kdyby to jó hořelo, tak se zbraně nakoupí v zahraničí. Horší by to bylo s těžkou, nebo drahou technikou. Tam bychom se museli spolehnout na NATO.

    Další informace


    Myslíte, že se Rusko pod tlakem západní kultury časem vzdá azbuky?

    Západní kultura je ve světě dominantní. Tak si říkám, že v horizontu řekněme sta let, se některé národy od nás na východ, vzdají svého písma ve prospěch Latinky.

    Další informace


    Kdo nebo co je plivník a jak vzniklo toto pojmenování?

    Setkali jste se někde s tímto pojmem?

    Další informace


    Jaký je důvod Řecko-Perských válek?

    Jaký je důvod? Nebo jich je víc?

    Další informace


    Ctíme jiné kultury

    Dobrý den,celá otázka zní takto :Ctíme jiné kultury: Do jaké míry máme ctít kulturní, náboženské a společenské zvyky jiných národů? Máme se snažit přizpůsobit, když žijeme jinde, a požadovat od jiných, aby se přizpůsobili našim pravidlům, když žijí u nás?- máme napsat cca 10 vět na tuto otázku. Prosím neporadil by jste mi někdo, co tam mám napsat a nějaké příklady ? Mám dvě věty o tom, že když někam jedu tak jako tu jejich víru a kulturu musím respektovat, ale zase nadruhou stranu se nenechat ovlivnit a že bych měla chránit tu svou. Nic víc nevím, co bych z toho vytěžila... Díky.Budu vděčná za každou radu :)

    Další informace


    Co vlastně znamená, a jak vzniklo rčení?

    Vyvedlo ho to z míry .Dá se to chápat i tak,že - Něco dotyčného baflo za ruku a pomohlo mu dostat se z místa,které se jmenuje Míra?

    Další informace


    Co jsou trefy, jak to vzniklo?

    Zasažení cíle při střelbě, trefil jsem - trefa, trefil jsem několik cílů - trefy. Trefy je ale také označení karet, kříže a trefy je jedno a to samé. Ale, jak to vzniklo? Díky.

    Další informace


    Chtěla bych se zeptat z čeho vzniklo příjmení Talůžkovi. Děkuji

    Příjmení

    Další informace


    Brainstorming: Poraďte prosím názvy užitečných seriálu/filmů k maturitě z dějin výtvarné kultury.

    Zdravím, znáte nějaké dobře zpracované dokumenty k maturitě? Ať už stručná fakta, nebo podrobné rozbory nejslavnejsich obrazu, architektury či soch? Neváhej a napiš, usnadníš práci nejen mně, ale i spoustě dalším studentům bloudících internetem.

    Další informace


  • Manšaft nebo mančaft? Co je správně a jak to vzniklo?

    Ani jedno.Je to z němčiny (germanismus).Mannschaft - mužstvo , tým , družstvo sportovců..tak by to bylo správně česky.Doplňuji:Tým tedy také není úplně česky, ale vžilo se to... kolektiv.

    Další informace


  • Jak vzniklo slovo souchotiny, nebo souchotě?

    Doplňuji:annas: a suchá v jakým smyslu? to jako kvůli kašli nebo kvůli nějakýmu jinýmu příznaku?

    Další informace


    Jak a kdy a z čeho vzniklo slovo mrakodrap ?

    Je to kalk podle am..-angl. skyscraper, tv. ze sky - nebe, obloha a scraper škrabač., to od scrape - škrábat se, drápat.J. Rejzek. Etymologický slovník !Název mrakodrap byl původně přezdívkou pro vysoký stožár na plachetnici. Nyní se tímto slovem myslí obyvatelná stavba, která má výšku přesahující 152 m. Kolébkou jsou USA - původ asi 19. st. a href"http://www.konstrukce.cz/clanek/usa-jsou-kolebkou-mrakodrapu/" rel"nofollow" http://www.konstrukce.cz/ hellip /a Takže mrakodrap se škrábe, drápe do výšky, dostává se těžko, pomalu někam, tedy až do nebe .

    Další informace


    Co jsou to Šibřinky, jak tohle slovo vzniklo?

    Jaký má význam?Doplňuji:Ano, ale podle čeho se Masopustu nebo maškarnímu plesu říká šibřinky? Jak slovo vzniklo?

    Další informace


    To je ale cvok. Jak vzniklo toto úsloví? Děkuji

    Většina naší populace zná slovo cvok jen ve významu „pomatenec“ a skloňuje ho podle vzoru pán. Pouze starší generace ví, že původní platnost slova cvok, skloňovaného podle vzoru hrad, je „krátký hřebík se širokou hlavičkou“, používaný hlavně při výrobě bot. V současné době se boty vyrábějí jiným způsobem a obuvníci zpravidla mluví jen o cvočcích, protože nezdrobnělý tvar navozuje představu „něčeho velkého“. Původně byl cvok dosti velký, protože sloužil i k připevnění terče (byl uprostřed a zbarven černě). Kdo mířil přesně, trefil cvok, tj. v dnešní terminologii „trefil do černého“ (Jungmannův slovník dokládá toto spojení jako živé). Je zajímavé, že jde o germanismus regionální, vídeňský. Severní německé dialekty užívaly i v tomto významu tvaru Zweck (nagel), výslovnost s -o- je výsledkem německé úpravy. V češtině tvar cvek obvykle označuje „uzeninu“, kdežto cvok (v některých nářečích i cvek) „široký hřebík“. Původ slova průhledný, navíc je „zastřen“ různými nespisovnými a citově zabarvenými podvýznamy. Známe vazbu mám cvoky (peníze), jinde znamená cvok (kuří oko), výrobně hřebíků se říkalo cvokovna i cvokárna (když před lety někdo řekl, že pracuje ve cvokárně, myslel to vážně) atd. V oficiální mluvě či jako odborný termín není dnes slovo cvok v žádném (v běžném ani v zanikajícím) významu na místě. Krobotová – Zajímavosti o češtině. doc.Doplňuji:Quentosi, v podstatě totéž, i když v rozhlasové a psané ukázce jsou uvedeny příklady rozdílných výrazů, které s německým základem sou

    Další informace


  • Je podle vás lepší, aby v lese nebo třeba u hradu byla asfaltová cesta, nebo je lepší hliněná cesta?

    Asfaltová snižuje požitek z přírody nebo požitek ze středověký stavby ale líp se po ní chodí. Tak co je lepší?A prosim pomožte mi s mojí předchozí otázkou. Děkuji

    Další informace