• Zdravím, jak mam zpétné doplatit sociální a zdravotní pojišténí? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Zdravím, jak mam zpétné doplatit sociální a zdravotní pojišténí?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Zdravím, jak mam zpétné doplatit sociální a zdravotní pojišténí?

 • Sociální a důchodové pojištění  Další informace


 • Budu platiti zdravotni a socialni?  Další informace


 • jaký je maximální vyměřovací základ pro sociální a zdravotní pojištění u OSVČ?

  Příklad, pokud OSVČ prokáže za rok čistý příjem 2.000.000 Kč, tak asi těžko bude vyměřovací základ 1 milion, takže jsou zde nějaká maxima? A z toho se pak zdravotní počítá myslím 13,5% a sociální 29,2%? Je to tak? Děkuji.

  Další informace


  Ukončila jsem studium. Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním? Mohu si na brigádě vydělat nejvýše 4 000?  Další informace


  Pokud jsem OSVČ a platím sociální a zdravotní pojištění, budu je platit dál?  Další informace


  Musí si invalidní důchodce platit zdravotní pojištění, není-li jeho invalidita plná?  Další informace


  Když si na DPČ nevydělám žádné peníze, musí za mě zaměstnavatel odvést sociální a zdravotni pojištěni?

  Ne, nemusí a neodvede. A to i v případě, že si u něho vyděláte sice něco, ale méně než (tuším) 2500,- Kč. V takovém případě Vám nezbývá nic jiného, než si zaplatit alespoň to zdravotní pojištění... a to jako samoplátce (kat. S), v současné době je to 1080,- Kč/měsíc.

  Další informace


  Když jsem zaměstaný a zároveň jako vedlejší činnost OSVČ, musím platit klasicky zdravotní a sociální? ...

  .. Platí je za mě zaměstananec a platit bych si měl navíc něco jen tehdy až vydělám něco za první rok jako OSVČ a z toho pak mi bude vypočítaná nějaký dávka další menší, mě ovšem přišel papír ze sociálky z platebními údaji a plnou částkou za sociální pojištění. DěkujiDoplňuji:Po prvním roce budu doplácet tedy za celý rok ale kolik to může být. Dřív jsem byl jsen OSVČ a platil sem si sociální a zdravotní dohromady asi 3300,-, ted to za mě platí zaměstnavatel tak nechápu proč si pak musím platit další Soc. a zdravo a v případě že jo, tak to přece nemůže činit žádný velký sumy, nevím co by to pak mělo za smysl.

  Další informace


  Kdy musím začít platit zdravotní a sociální pojištění?  Další informace


  Jak je to se zdravotnim pojištěním, když jsem nezaměstnaná?  Další informace


  Dobrý den, když jsem koupila s.r.o. tak jaké mám povinosti ? Platit sociální a zdravotní nebo se nachat zaměstnat?Děkuji

  Dobrý den, když jsem koupila s.r.o. tak jaké mám povinosti ? Platit sociální a zdravotní nebo se nachat zaměstnat ? Děkuji za odpověd.

  Další informace


 • Sociální pojištění a práce na Slovensku.Bude to zaměstnavatel platit do Čech nebo se budu muset přihlásit tam na soc.?

  Práce na Slovensku a socialni pojištění.

  Další informace


  Socialni pojisteni...

  Asi 10let jsem nepracoval a ani nebyl na pracaku.Zdravotni pojistovna to chtela zaplatit.Tak se mi povedlo zaplatit dluh zdravotni pojistovne ,zaplatit i s penale./byla to opravdu pekna suma penez/Jak je to se socialnim pojistenim?Cekaji mne take doplatky,nebo penale?Nema to vliv na duchod?

  Další informace


  Musím doplatit jízdné do plné výše za dítě, které ve vlaku LeoExpress necestovalo a jehož jízdenka nebyla stornována?

  Dotazuji se zda má společnost LeoExpress nárok požadovat po cestujícím s platnou jízdenkou pro sebe a dítě doplatek do plné výše jen proto,že dítě do vlaku nenastoupilo a cestující nestornoval jeho jízdenku ? Pokud si koupím jízdenku pro sebe a ditě a dítě např.onemocní a do vlaku nastoupím jen já s platnou jízdenkou pro mě a dítě tak chtějí doplatit jízdne do plné výše jen proto , že jsem nestornovala jízdenku pro dítě. Paradox ovšem je ,že v přepravních podmínkách uvádějí ,že cestující si může za určitých podmínek jakoukoliv jízdenku stornovat a oni vrátí peníze ,ale pokud tak neučiní jízdenka po 15 minutách jízdy zanika bez nároku vrácení peněz.U dětí ovšem nezaniká ,ale chtějí doplatit cenu . Domnívám se ,že pokud si koupím jízdenku tak už záleží jen na mě jak s touto jízdenkou naložím a také stornování jízdenky není povinost, ale možnost.Co myslíte jednají dle zakona?3.2.2. Děti (na území ČR) (6) Pokud místo rezervované pro cestující s dítětem zůstane neobsazeno po uplynutí 15 minut od odjezdu vlaku z nástupní stanice uvedené na jízdence, jeho doprovod je povinen doplatit cenu jízdenky do výše obyčejného jízdného.

  Další informace


  Je možný odhlásit sociální pojištění?

  Jde si ve firmě zařídit, aby za mě neplatili sociální pojištění a místo toho mi tyhle peníze vypláceli na ruku?

  Další informace


  Jak se staví ČR k bezdomovcům, co si nikdy neplatí povinné sociální a zdravotní pojištění?

  Těžko říci, ale akutní lékařské ošetření jim poskytuje.

  Další informace


  Co je potřeba k přihlášení na uřad práce, musím mít před tím doplaceno zdravotní pojištění?

  Musím mít k přihlášení na pracovní úřad doplaceno všechno zdravotní pojištění, které bych si správně měla platit ze zákona sama když nejsem pracující ani vedena na uřadu práce? Budou to po mne vyžadovat vše zpětně doplatit a nějak prokázat abych se mohla přihlásit na úp? A co vše je potřeba k přihlášení na úp?děkuji za odpověď

  Další informace


 • Prosím vás,můžu se sš sociální(pak vysoké ale pořád sociální) na psychiatra teda spíš psychiatričku?

  Studuji SŠ sociální, teď jsem si ale uvědomila, že bych chtěla jednou bejt psychiatričkou, všude ovšem čtu že předtím se chodí na zdravku, můžu na psychiatričku ze sociální? na co se případně zaměřit na vysoké?

  Další informace


  Můžu dostat výpis zdravotní dokumentace u zdravotní pojišťovny?

  Chci se zeptat jestli muzu dostat u zdravotní pojišťovny 205 výpis zdravotní dokumentace? K lékaři nemohu zajít, jelikož celý týden není k dispozici a příští týden zas já jsem na dovolené. Děkuju za odpověď.

  Další informace


  Kdo bude platit zdravotni pojisteni?

  Dobry den,Chci se zeptat, jsem ve zkusebni dobe a v dubnu druhy tyden budu davat vypoved. Jen me zajima jestli za me zamestnavatel zaplati zdravotni pojisteni a odvede mi ho z vyplaty za duben nebo si ho musim zaplatit sama. Nastupuju do prace az v prubehu kvetna ale z dovodu stehovani musim dat vypoved uz tak brzo. A na UP se hlasit nebudu. Dekuji za vsechny odpovedi.Nejde mi odpovedet tak to napisu jako upravu:Takze jestli to dobre chapu tak za duben mi zamestnavatel ZP zaplati a za kveten mi ho zaplati novy zamestnavatel? A kdybych nenastoupila tak az 8.6. se musim nahlasit na pojistovne a pojisteni uhradit?

  Další informace