• Ahoj, nevíte jak se řekne zaslíbený zemi latinsky ? Může to být devotus patria ? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Ahoj, nevíte jak se řekne zaslíbený zemi latinsky ? Může to být devotus patria ?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Ahoj, nevíte jak se řekne zaslíbený zemi latinsky ? Může to být devotus patria ?

 • Fobie latinsky  Další informace


  Co horšího může potkat Zemi než třetí světová válka?  Další informace


 • Nevíte, jaký to může být film?

  Viděla jsem ho opravdu hodně dávno, tudíž si pamatuju jen úseky děje.Kluk byl zrzek, měl nějakou vzácnou nemoc, že mu rost obličej do 'délky', měl strašné bolesti, děti se mu smáli, tak ho jako teenagera poslali na tábor, kde byly slepí teenageři. Zamiloval se tam do blondýnky (slepé), pamatuji si úsek, jak jí vysvětloval barvy - červenou a modrou (horká a studená). Později slečna podstoupila jakousi operaci, začla vidět a onoho kluka už nechtěla.. Ten pak zratil veškerou motivaci dál žít a podlehl své nemoci... Pokud mám v ději nějakou chybičku, opravdu se omlouvám, je to hodně dávno.. Předem děkuji i za sebemenší nápovědu, či přímo název filmu.Doplňuji:MacChill: Také se mi nechce věřit, že někdo na základě mého prapodivného popisu mohl film najít..A oběma moc, moc, moc děkuji za odpověď! :-)

  Další informace


  Nevíte, co může být příčinou této poruchy CRT obrazovky?

  Díval jsem se na svou přibližně 15 let starou televizi Thomson (přesný typ bohužel nevím,ale nemyslím si, že je to důležité), když najednou obrazovka párkrát bíle zablikala a pak zhasla, zvuk jde normálně. Nevíte, co by to mohlo být a jak to řešit?

  Další informace


 • Nevíte, v které zemi se jako první objevila městská hromadná doprava?

  Doprava v New Yorku, největším městě Spojených států, patří k nejvytíženějším na světě. Dopravní síť využívá kromě osobní dopravy mnoho prostředků veřejné přepravy (metro, autobusy, taxi, lanovka atd.) New York má také nejrozšířenější síť metra na světě (468 stanic a 26 linek.[1]) v tunelech se poprvé použilo mechanické větrání. Nicméně velké stáří prostředku, nebo vysoká frekventovanost, způsobují problémy, což se odráží na funkčnosti a spolehlivosti, přičemž na opravy chybí dostatek finančních prostředků.Městský systém pozemních komunikací je rozsáhlý a složitý v New Yorku se nachází mimo jiné i nejdelší visutý most ve Spojených státech, Verrazano-Narrows Bridge,[2] či první mechanicky větraný tunel na světě Holland Tunnel.[3][4] Newyorkské autobusové a železniční společnosti disponují největším vozovým parkem v Severní Americe.[5] Železniční síť, která spojuje, Connecticut a New Jersey s New Yorkem, má více než 250 stanic na 20 linkách. Silnice ve městě celkem měří asi 10 200 km, což je téměř tolik, jako součet délek všech železnic v České republice

  Další informace


  Může v nějaký zemi vůbec existovat zákon, kterej by v mírových podmínkách umožňoval lov, odchyt a třídění člověka?

  samozrejme.jedná sa o každé stíhanie zločinca, človeka, ktorý porušil zákon.:-Q

  Další informace


  Do jaké míry je pro nevěřící vhodné nosit na krku latinský kříž?

  Znám lidi, kteří tento náboženský symbol nosí kvůli stylu. Připadá vám to nevhodné?

  Další informace


  Co je poplatek za mír a jak se nazývá latinsky?

  Kníže Václav, aby zachránil český národ, nebojoval, chěll odvrátit přímý útok na českou zemi.. Václav platil poplatky za mír., bylo to přes 100 kg sttříbra a 120 volů.Latinsky - daň z míru tributum pacis. a href"https://books.google.cz/books?idWXYIAQAAQBAJ pgPT12 lpgPT12 dqpoplatek+za+m%C3%ADr+latinsky sourcebl otsWMJHKBzlqT sighpmJbLjDdLdS81cIiJpbaOoo0CA hlcs saX eiXp0mVfTXNoaTsAGblYDQAg ved0CDUQ6AEwAw vonepage qpoplatek%20za%20m%C3%ADr%20latinsky ffalse" rel"nofollow" https://books.google.cz/ hellip /a Doplňuji:Reagovala jsem na daň za mír - uvedla jsem jen knížete Václava, který podle odkazu platil vládci Jindřichu Ptáčníkovi daň za mír - tributum pacis..Daň míru nebo za mír, z míru ) -Zatímco Boleslav I. zavedl tzv. hradskou soustavu a zároveň daň z míru a z těchto prostředků financoval dlouhou válku s Ottou I.( trvá 14 let), nicméně výsledkem je potvrzení placení tributu, čímž je obnovena lenní závislost. Daň z míru pevný poplatek odváděný Boleslavovi tributus pacis - uvedl arygnoc. a href"http://www.petrkubes-vaclavaboleslavreferat.estranky.cz/clanky/boleslav-i_.html" rel"nofollow" http://www.petrkubes-vaclavabo leslavreferat.estranky.cz/ hellip /a 6.-17.st Angličan Thomas Hobbes pak vnímal už poplatky daň jako cenu za vykoupení míru a cenu za ochranu života.-Předložky z, za - dají se brát jako synonyma. Daň - poplatek - staročeský význam slov. Spíš jde o to, kdo daně či poplatky platil a z jakých zdrojů.víc diskuse

  Další informace


 • Ahoj, nevíte někdo v jaké zemi je záruka 30 dní na sportřební žboží? Např. boty. Díky.

  Záleží na prodejci, ne na státě. Informuj se na stránkách či přímo na prodejně :)

  Další informace


 • Nevíte prosím někdo jak dlouho může být Invalidní důchodce který je zaměstnán na nemocenské?

  Dobrý den, sháním prosím info o tom jak dlouho může být na nemocenské Plně invalidní důchodce který je zaměstnán na pracovní poměr. Známí mi říkali že je možné být na nemocenské jen nějakých 76 dnů.Předem děkuji za odpovědi

  Další informace


  Může mne obžalovat cizinec ve své zemi u svých soudů?

  Může mne obžalovat cizinec, který z důvodu, že se mi pomstí, mne udá v jejich zemi? Má k dispozici nějaké fotografie apod., nakecat tomu soudci může cokoliv a ten může sestavit obžalobu na základně jejich platných zákonů. Ale může mne vůbec cizinec obžalovat? Přece pro mne platí zákony naší země. Jsem totiž občan této země a mám tedy určitá práva a povinnosti. Ptám se, protože jsem se s podobným případem setkal, tak jak bych to měl řešit? Děkuji

  Další informace


  Může být napsaná smlouva o dílo ručně nebo musí být strojově?

  Na formě samozřejmě nezáleží (pokud bude čitelná a srozumitelná a bude mít všechny náležitosti - popis díla, termín, cenu, způsob převzetí díla, datum a podpis).

  Další informace


 • Nevíte jak se řekne, zastarale, čmelák ?!

  Ta moje paměť. Věděl jsem to, ale ....

  Další informace


  Jak nejvyšší hory mohou být na naší Zemi ?

  Kdyby se příroda zbláznila a začala horotvorná činnost, jak nejvyšší hora by se dala na naší Zemi stvořit a co tuto výšku omezuje ?

  Další informace


 • V jaké zemi mimo ČR a SR je největší zájem o výuku češtiny a v jaké zemi je největší znalost češtiny (opět mimo ČR a SR)

  Otazník se mi do otázky nevešel :).

  Další informace


  Když někdo, kdo mluví anglicky, chce říci Bez nosu, tak řekne no nose, nebo without nose?  Další informace


  Kde se láme vaz?

  (určité místo, nejlépe latinsky či anglicky)

  Další informace


  Jak nejdéle může trvat zatmění slunce na naší Zemi ?

  Na území Čech byla viditelná v historických dobách pouze tři úplná zatmění Slunce. První doložené úplné zatmění u nás proběhlo v roce 878, další v roce 1415 a zatím poslední viditelné úplné zatmění slunce v Čechách nastalo 12. května 1706. Další úplné zatmění Slunce pozorovatelné z našeho území nastane až 7. října 2135. Tabulka částečných zatmění do roku 2030 na území ČR. Zatmění byla pozorována vždy jen v určitý krátký časový úsek, jako ráno, či dopoledne, odpoledne, při východu slunce, při západu slunce. Úplné zatmění Slunce trvá nanejvýš minuty.Viz: a href"http://vtm.zive.cz/zatmeni-v-noci-na-ctvrtek-uvidime-krvavy-mesic" rel"nofollow" http://vtm.zive.cz/ hellip /a Doplňuji:Tu tabulku se mi bohužel nepodařilo sem zkopírovat:-)

  Další informace


 • mam uz par dni hnedy vytok,nevite cim to muze byt?mam uz pres tyden po menstruaci.muze to byt tim,ze jsem zacla brat HA?

  Docela určitě to bude tou hormonální antikoncepcí.Chvilku to trvá,než se to srovná.Pokud by to nepřestávalo,tak budete muset k doktorovi.

  Další informace


  Může být stesk nad ztrátou někoho či něčeho tak silný, že může způsobit i smrt?

  Stává se to i u některých zvířat, která ztratí svého partnera?

  Další informace