• Vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?

 • Je to alkoholismus?  Další informace


 • je pravda, že prezident ČR částečně omezil svůj alkoholismus?

  ..a je něco takového vůbec možné, přestože je alkoholismus chronické recidivující onemocnění?

  Další informace


 • Víte, kolik stádii má alkoholismus?

  Znáte bezpečně své umístění?

  Další informace


  Vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?

  vyléčil jste se někdo sám z alkoholizmu? Jde to?

  Další informace


  Lze alkoholismus léčit svépomocí?

  Tak jsem si to přečetl. Když to tady tak nějak shrnu, tak to vypadá, že není příliš důvodů pro praktické ukončení pití chlastu hned z několika důvodů: O tom, že nejde o vyléčeného, ale o abstinujícího závislého svědčí mj. skutečnost,že pokud někdo po mnoha letech abstinence zrecidivuje, začíná obvykle tam, kde před těmi roky skončil. (Už nelze začít znovu od začátku.) tam, kde před těmi roky skončil Když pro ilustraci vemu časový úsek deseti let, mám to chápat tak, že alkoholik v průběhu svýho života mění v určitých pravidelných intervalech dávky a kde skončí, tam za deset let začne?A pokud se dopracuje do fáze, kdy tělo jaksi zaslábne a alkoholika pak zlomí jedno 12° pivo, zlomí jej to pivo i po deseti letech abstinování?Jinými slovy, bude alkoholik po deseti létech abstinování stejná troska, jako byl v době, kdy s chlastem skončil? (Protože z citovanýho odstavce to jednoznačně vyplývá).Pokud se v tomto ohledu tělo skutečně nijak neregeneruje, proč potom končit s pitím a cpát se nějakým antibusem?

  Další informace


  Je horší gamblerství, nebo alkoholismus?

  Gambler může teoreticky i vyhrát a rovněž samotné gamblerství nepoškozuje fyzické zdraví. Naproti tomu alkohol je jediná droga, která má i kladné účinky, ale to je asi tak všechno.Která závislost myslíte, že je horší?

  Další informace