• antonyma ke slovu pysny - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: antonyma ke slovu pysny. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.
 • Další témata a dotazy - antonyma ke slovu pysny

 • jaké je slovo opačné ke slovu SKOUPÝ  Další informace


 • synonymum a antonymum ke slovu bystrý

  nevím co tím myslíte

  Další informace


  Když údaje jsou data, jak je jednotné číslo? Synonymum ke slovu údaj?

  Dat? Dato? Datum? Datart?Doplňuji:Myslím jednotný číslo od slova data , ve smyslu údaje . (nic co se týká času)

  Další informace


  Jaké znáte frazeologismy ke slovu běžet nebo utíkat?

  Napadla mě sousloví:Mráz běží po zádech, voda v řece běží, běží (jde) o peníze, husí kůže běží po zádech, běžím s kopce (chřadnu), cesta běží přes pole.Utíkat před vlastními myšlenkami, léta utíkají, mléko na plotně (překypuje) utíká. utíkat před odpovědností.

  Další informace


  Jaká jsou synonyma ke slovu odpadlík?

  odpadlík1. (kniž.) apostata2. zrádce, renegát3. (řidč.)(neutr.) odrodilec, zrádce (národa), (hanl.) renegát apostata - odpadlík od víry. Julián, zvaný Apostata. Židé apostati.obecně odpadlík od nějaké zásady, strany apapostata - Stav, při kterém něco „vystoupí“ ze své normální polohy, označovali Řekové slovem ek-stasis, vlastně ‚vystoupení‘. Jeho základ stasis souvisí etymologicky i s čes. státi jiná jeho složenina je apo-stasis, srov. zčeštěné apostata ‚odpadlík -renegát - renegát, -odpadlík od národa n. víry, odrodilec.Přes něm. Renegat z fr. renégat a to podle it. rinnegato ‘kdo zapřel svoje náboženství’ od rinnegare ‘zapřít’ z vlat. *renegāre ‘zapřít, odříci se’ z :re- a lat. negāre ‘popírat ’. a href"https://www.nechybujte.cz/slovnik-ceskych-synonym/odpadl%C3%ADk" rel"nofollow" https://www.nechybujte.cz/ hellip /a a href"http://bara.ujc.cas.czsjc/" rel"nofollow" http://bara.ujc.cas.cz/ hellip /a J. Rejzek: Etymologický slovník

  Další informace


  Co je antonymem ke slovu ignorace?

  1/ Znalost, vědomost.2/ Zájem, empatie.

  Další informace


 • Kdo z vás kdysi vytvořil věc na kterou mohl být pyšný..

  Přesněji zda si vzpomenete na malou věc kterou se vám podařilo kdysi sestavit a fungovala? Pokud ano, dokážete ji dnes udělat, vytvořit znovu?Doplňuji:Omlouvám se že jsem uvedl nepřesnou otázku, proto ji upřesním: Kdo z vás kdysi vytvořil VĚC na kterou mohl být pyšný..Neptám se na plod vašich rodidel!

  Další informace


 • vymyslel by mi nekdo ceske synonymum ke slovu udeřila a pevně? diky moc =)

  a href"http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/uderit" rel"nofollow" http://www.slovnik-synonym.cz/ hellip /a a href"http://synonymus.cz/uderit-808/" rel"nofollow" http://synonymus.cz/ hellip /a a href"http://www.synonyma-online.cz/synonymum.php?synonymumude%F8it" rel"nofollow" http://www.synonyma-online.cz/ hellip /a a href"http:/amatovak.cz/synonymum/uderit" rel"nofollow" http:/amatovak.cz/ hellip /a a href"http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovoevne" rel"nofollow" http://www.slovnik-synonym.cz/ hellip /a a href"http://synonymus.czevne-909/" rel"nofollow" http://synonymus.cz/ hellip /a a href"http:/amatovak.cz/synonymumevne" rel"nofollow" http:/amatovak.cz/ hellip /a

  Další informace


  synonymum ke slovu hbita a antonymum ke slovu utulny

  hbitá -mrštná, čilá , rychláútulný- neútulný , rozházený, bordelářský, strohý

  Další informace


  Jaké je synonymum ke slovu břeh?

  Když jste ve VODĚ, plavete ke BŘEHU, ale když jste na SOUŠI (BŘEHU), tak jdete blíž k... (ČEMU)?

  Další informace


  Jaké je souřadné slovo ke slovu parukářka?

  Ta, která zhotovuje paruky, tedy vlásenkářka .Jinak je také sýkora parukářka, tedy opeřenec.Doplňuji:Omlouvám se, četla jsem špatně. Vím, co je slovo souřadné - slovo na stejné úrovni, četla jsou souznačná. . Navíc jste neuvedla druh, kategorii..Pařukářka - vlásenkářka - kadeřnice - holička povolání, profeseSouřadná slova : sýkora parukářka - s. koňadra - s. babka - s. modřinka - s. úhelníček - s. uzdičková. sýkorovití pěvci - ptáciJinak diskuse

  Další informace


  Jaké je příbuzné slovo ke slovu dopravní (3 postačí)?

  Zkuste se zamyslet. Od kterého podstatného jména vzniklo přídavné jméno dopravní? Jak bylo podst. jméno vytvořené - do-prav-a.? K čemu slouží doprava?Když použijete různé předpony, získáte příbuzných slov několik.

  Další informace


  Jaké je antonymum ke slovu cesta?? díky :))

  Např. úsek, pás terénu neupravený pro chůzi, jízdu, dopravu.Doplňuji:Jenže podstatné jméno cesta má i další významy. Uvedla jsem jedno z antonym, ale záleží na kontextu.Dnes se vydám na cestu po Evropě. Zde je pak antonymum kontextové - Dnes zůstanu doma, nevydám se nikam.Další význam - cesta, metoda, způsob jednání. Jdu rovnou cestou řeknu vše upřímně. Volím nepřímou cestu. Opět spíš kontextové antonymum.

  Další informace


  Hledám synonymum ke slovu svorník,

  které by pasovalo do této věty: Pevným svorníkem malých sdružení jsou státní dotace.Nehledám závěrečný klenák , něco originálního :-)

  Další informace


 • antonymum ke slovu často  Další informace


  antonymum ke slovu zlo  Další informace


  slova příbuzná ke slovu poklop  Další informace


  antonymum ke slovu žádat  Další informace


  jaké je antonymum ke slovu útulný  Další informace


  jiné označení ke slovu věrozvěst  Další informace