• Co mají společného jména K. Světlá, E. Krásnohorská a B. Smetana? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co mají společného jména K. Světlá, E. Krásnohorská a B. Smetana?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Co mají společného jména K. Světlá, E. Krásnohorská a B. Smetana?

  • Novinářská kachna, solokapr! Co mají společného s faunou ?!



    Další informace


    Mají pravoslavné ikony něco společného s tureckým městem Ikonion?



    Další informace


  • Denní světla nevydrží - životnost



    Další informace


  • Blikájící světla v bytě



    Další informace


  • Co mají společného tyto státy Libanon, Irák, Jemen, Omán, Kuvajt?



    Další informace


  • Co mají společného filmy Pán prstenů a Braindead?

    Režiséra.

    Další informace


  • Dává se do svíčkové smetana na vaření nebo smetana ke šlehání? Díky :)

    Chutnější je omáčka se šlehačkou, jenže je tučnější. Samozřejmě, že se dá použít i smetana na vaření.

    Další informace


    Co mají společného dukátové buchtičky s dukáty, jaký je původ tohoto pokrmu?

    Dnes byly k obědu dukátové buchtičky s krémem. Tak mě napadlo proč se jim vlastně říká dukátové buchtičky? Co mají společného s dukáty?Neměly by být tedy ve tvaru penízků než malých buchet?Jaký má původ tento pokrm?Máte je rádi?

    Další informace


  • Nevíte co mají společného

    Piktové a piktogramy? Kromě několika písmen....Děkuji

    Další informace


    Co mají společného Gibraltar a Herkulovy sloupy?

    Jaké jsou dějiny Gibraltaru? Které zvíře je symbolem G.? Jaká legenda se váže k tomu zvířeti?

    Další informace


  • kdo vymýšlí jména pro americké bouřky a hurikány a proč jim dávají taková jména, že jsou nám ty bouřky sympatické?

    PojmenováníKvůli snadnější komunikaci se tropickým bouřím dávají jména. Seznamy jmen připravují příslušné regionální organizace několik let dopředu. Původně se bouře označovaly jménem svatého, který měl v daný den jmeniny, později meteorologové pojmenovávali bouře libovolně, např. jménem neoblíbeného politika v průběhu druhé světové války se používala slova hláskovací abecedy. Dnes se používá standardizovaný systém, ve kterém se bouře v průběhu roku pojmenovávají jmény postupně podle abecedy (tzv. první bouře roku má jméno začínající na A, druhá začínající na B atd.). Používají se zpravidla anglická, francouzská či španělská jména, neboť toto jsou nejčastější jazyky v místech, kde se tropické cyklóny vyskytují. Původně se (v souladu s anglickou gramatikou) používala zásadně ženská jména, kvůli politické korektnosti se však dnes používají jak mužská, tak ženská jména, která se pravidelně střídají. Jména se používají opakovaně, pokud však bouře způsobí obzvláště vysoké škody, její jméno se ze seznamu vyřadí.V některých případech může být bouře v průběhu své existence přejmenována, např. při přechodu z Atlantiku nad Pacifik (či naopak). a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Tropick%C3%A1_cykl%C3%B3na" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


  • Proč se říká banda a bandita ? Jak tato slova vznikla a co mají společného kromě podobnosti ?

    Banda a bandita jsou slova v naší mysli pevně spojená a Holubův Slovník je též odvozuje ze stejného základu (stř. lat. bandum, prapor). Ve skutečnosti však jsou to slova původem rozdílná, která se až později významově sblížila. Slovo banda (jako německé die Bande) není asi z italštiny, nýbrž z francouzštiny, v níž jest doloženo už ve 14. stol. (pochází prý přes provencalštinu z germánského slova banda - praporec).Význam slova „banda“ byl původně neutrální: houfec, družina, takže se ho užívalo i o družinách vojenských, hereckých, o hudebních kapelách (jako lidově u nás dosud), od konce osmnáctého století však proniká spojení „zlodějská, lupičská banda“ a slovo banda tím nabývá rázu potupného.U nás k takovým bandám jsem nucen bohužel přiřadit i husity, i přes protesty a orodování Aloise Jiráska. A byla to pořádná banda. V 15. století husité pod vedením Jana Žižky z Trocnova drancovali, zabíjeli, znásilňovali obyvatelstvo po celé zemi české. Kam se na ně v pozdějších stoletích hrabali ti různí Grázlové, Babinští, Jánošíkové.Vznikají tak bandité, kteří mají v náplni práce především loupežná přepadení. Na tento vývoj jistě silně působilo spojování se slovem italského původu bandito, jehož původní význam je „vyhnanec, vypověděnec“ (italské bandire, od něhož je odvozeno, má svůj základ v germánském bannan, žijícím i v dnešním německém verbannen – vykázat, vyhnat, vyhostit). Protože však takoví ztracenci života prchali do hor a seskupovali se v lupičské bandy, nabylo slovo bandito vý

    Další informace


    Mají smažky něco společného se smažením?

    Smaží se řízky.A smažky jsou feťáci :-DOsoba-ktera bere drogy intravenozni cestou- vari je na lzicce-smazi....od toho smazka v anlictine smackhead. a href"http://www.ontola.com/cs/di/smazka" rel"nofollow" http://www.ontola.com/ hellip /a Ukázka z diskuze:Smažka není od slova smažit, nebo možná později ano, ale prvotní slovo od kterého je to odvozené je smash a druhotný význam je smazat - smazání identity. Toto sloveso popisuje snažení (podle některých smažení ) každé opravdové smažky - smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence. Takže NyNy nemá pravdu :-D Vlastně nikdo tady.

    Další informace


    Mají něco společného Podkarpatská Rus a Kyjevská Rus?

    Existují i další Rusi?

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi dioptrií a zvětšením? Mají spolu tato jednotka a veličina něco společného?

    Našla jsem totiž na lupě údaj 20 D. Co to znamená?

    Další informace


    Jak vznikla jména, která mají Véčko jakoby navíc?

    Jak vznikala jména jako Voříšek, Vohrádka, atd. a proč jsou poměrně častější, než třeba Vořech, Vohrada atd.

    Další informace


    Dá se tímto překonat rychlost světla?

    čistě teoreticky:Země rotuje konstantní rychlostí, na povrchu je to určitá hodnota, pokud vztyčíme 100 km vysokou-dlouhou tyč-lano-cokoliv, bude mít na svém konci vyšší rychlost, než je ta na povrchu. a pokud dosáhne určité délky, tak i dosáhne rychlosti světla? samozřejmě při dalším prodloužení bude rychlejší? a při vynechání odporu ve skorovakuu a absencí velkých překážek v podobě kosmických těles. prostě čistě teoreticky.

    Další informace


    Co fyzicky rozpohybuje věci které se pohybují rychlostí světla na rychlost světla?

    Signál telefonu, světlo a ostatní. Co přesně se fyzicky stane, že když třeba v telefonu vznikne ten signál, co ho popožene do té rychlosti a kam se to pak ztratí? Něco s tím signálem přeci musí i pracovat, takže když vznikne ho musí i zpomalit a pak znovu rozhýbat, nebo třeba ne, ale co je tím fyzickým hybatelem (jako tím, na kterého si lze šáhnout ?

    Další informace


  • Na co mají vyučující přípravný týden před začátkem školního roku ? Ti co učí ji déle, tak diktáty již mají napsané.

    I kdyby neměli nic na práci, musí nastoupit, vyčerpali totiž dovolenou. Probíhají porady, školení, semináře, učitelé se zapojují do různých projektů, probíhají opravné zkoušky, připravují si seznamy žáků, třídy, odborné učebny, zkontrolovat učebnice atd.Diktáty si předem nepřipravují.Jsou jednak knihy s pravopisnými cvičeními jednak se diktáty vybírají z různých časopisů, knih apod.Doplňuji:Jak jsem mohla zapomenout na sestavování tématických plánů, plány exkurzí, případných výletů, návrhy maturitních témat, vedení dokončuje rozvrhy. Probíhají schůze předmětových komisí, školení BOZP atd.

    Další informace


  • Mají paraziti a paparazzi něco společného?

    vlezlost a doněrnost!

    Další informace