• Co znamená slovo Boucheron, jaký má původ? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co znamená slovo Boucheron, jaký má původ?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Co znamená slovo Boucheron, jaký má původ?

  • Jaký je původ a vznik kytary?

    Nikde to nemůžu najít. Předem děkuju za odpovědi. :)

    Další informace


  • Jaký je původ slova horentní?

    horní?

    Další informace


    Jaký je původ mýtických bytostí sirén? Čím se staly známými?

    Kteří řečtí hrdinové sírény přelstili? Jakým způsobem?

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví? Co všechno víme o Mohamedovi?

    Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

    Další informace


  • Proč se policistům říká hovorově/slangově/argotově benga? Jak to slovo vzniklo? Jaký je jeho etymologický původ?

    Čert, ďábel se řekne romsky beng. Do argotu se dostal v přeneseném významu: ve španělštině bengui „ďábel“, ale též „policista“ (tento význam sice slovníky neuvádějí, objevil se však během našeho terénního výzkumu), v češtině benga, beng, bengo, bengóres, benka „policista“, bengaboys, bengové „policisté“. a href"http://clovek.ff.cuni.cz/view.php?cisloclanku2010051501" rel"nofollow" http://clovek.ff.cuni.cz/ hellip /a kapitola 8, víra, rituály, smrtJá osobně znám romské slovo beng ve významu, když třeba matka řekne, že její syn je baro beng, což je vlastně takový velký čertík, zlobidlo.

    Další informace


    Pokud slovo nemá k sobě kontrastní slovo, má nějaký speciální název?

    Antonymum je slovo kontrastní, opačné. Pokud ale slovo k sobě nemá antonymní podobu (neexistuje k němu kontrast), má to nějaké specifické pojmenování z hlediska lingvistického?

    Další informace


    Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Jaký je původ slova perník ? Jak vzniklo ?

    Perníky mám ráda, i když je moc nemůžu jíst, ale nikdy jsem neuvažovala, jak její název vznikl.Tradiční perník, který se peče v domácnosti na Vánoce, získal název odvozením od staročeského přídavného jména perný, peprný . Perník je pečivo kořeněné, za starých časů i pepřené. V Německu dosud perníku leckde říkají stejně - Pfefferkuchen , pepřené pečivo.Jemný perník - marcipán - má historii složitější. Pekl se už od 14. století a recept prý přišel z Norimberka. Jméno jsme přejali z němčiny, ale zní z něj i lidová etymologie, která slovo připodobňuje k sousloví „Marci panis“ (jakoby Markův chléb - proto mají perníkáři svatého Marka ve znaku). Prapůvod toho výrazu sahá až k arabštině.Etymologický slovník

    Další informace


    Jaký je původ slova dupa?

    Ve slezské řeči je to prdel. Případně dupať - souložit. S dupáním to určitě nemá nic společného.

    Další informace


    Jaký je původ slov magor a megera?

    nepište prosím nesmyslyDoplňuji:Hanulko, hledat na netu umím taky, ale co se týče toho magora , tak na té stránce, kterou odkazuješ, je hned pod tím úryvkem, který pochází z dopisu čtenáře, vyjádření odborníka, který to popírá (ale bohužel neříká nic moc o tom, jak je to skutečně). Na tu megeru se podívám.

    Další informace


    Jaký je původ rčení bych bych volal nebo honit bycha? Co je bych?

    Znáte význam tohoto používaného rčení?

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Hruška?

    Podle čeho asi příjmemí vzniklo? Nezkoušel jste si původ odvodit sám?Byl postavou podobný hrušce (jaký má tvar huška?), měl vlastnosti jako hruška (z počátku třeba při jednání tvrdý, později měkký) - dal se ovlivnit), mohl bydlet u hrušně, která rodila hrušky.

    Další informace


    Jaký je původ a různé významy slova shodit?

    Nahodit, rozhodit shodovat, rozhodovat ...

    Další informace


    Jak vzniklo slovo Wikipedie a co to slovo přesně znamená?

    Jde o složené slovo. WIKI + konec slova encykloPEDIE a href"https://en.wiktionary.org/wiki/Wikipedia" rel"nofollow" https://en.wiktionary.org/ hellip /a Název wiki wiki pochází z havajštiny, ve které je to výraz pro „rychlý“, resp. „velmi rychlý“.Někdy jsou používány termíny wikiwiki nebo WikiWiki namísto termínu wiki. a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Wiki" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a (Velmi) rychlé informace pro vzdělání, vědění z různých oborů - tak nějak-pédie Starověká řecká výchova paideia ( instrukce , vzdělání ), dítě ,

    Další informace


    Co znamená polské slovo dozobania a existuje vůbec nebo je to jenom smyšlené slovo do polských večerníčků?

    Dobrý večer teď mě napadlo jedno slovo které jsem když jsem se jako malý koukal na polský večerníček tolikrát slyšel jako pozdrav dvou těch postaviček a chci se teda zeptat jestli je polské slovo dozobania smyšlené nebo se používá i ve skutečnosti?

    Další informace


  • Když mám slovo odvést, tak co je u něj základové slovo, slovotvorný základ a slovotvorný prostředek?

    od-vést(i) - od - prostředek předpona, t (i) koncovka infinitivní,vésti - základové slovo pro od-véstislovotvorný základ - vés - vedVe staročeštině sloveso znělo sloveso ved-ti, (já vedu), hláskovými změnami došlo ke změně infinitivního tvaru na vés-ti.

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Samek?

    Zdrobnělina od Samuela nebo je to odvozeno od samce.

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Rohel?

    Rohel - z přídavného jména rohatý, tj. nesnášenlivý člověk rorýs na Moravě rohlík.Varianty příjmení1. Rohlík - podle pečiva podle domovního znamení nář. rorýs.2. Rohla, Rohlena na Královéhradecku nepořádná a neobratná žena u Jevíčka žena, která se ráda porouhá posmívá.Tak uvádí D. Moldanová ve své knize Naše příjmení.

    Další informace


    Jaký je asi původ slova detto?

    Nemohu to zjistit. Zkratka dto, význam rovněž.Doplňuji:Nemohu to zjistit. Zkratka: dto význam: rovněž.

    Další informace


    Co znamená slovo Boucheron, jaký má původ?

    Doplňuji:Ano, je to i firma, ale co znamená to slovo? Nebo je to jméno?

    Další informace