• Dá se sprostá věta zaměnit za jediné slušné slovo? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Dá se sprostá věta zaměnit za jediné slušné slovo?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Dá se sprostá věta zaměnit za jediné slušné slovo?

  • Znáte svou ekologickou stopu? J. W. Goethe prohásil: Jedině příroda ví, co chce...nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby,



    Další informace


    Vystihuje slovo post-truth (postpravdivý) dnešní svět? Prestižní Oxford Dictionary vyhlásil výraz slovem r. 2016.



    Další informace


    USA jsme podceňovali, umí ovlivnit myšlení i nálady ve společnosti. Lze Rusko zaměnit za USA? A není strašení to samé?



    Další informace


    Kdybyste mohli celý měsíc jíst pouze jediné jídlo a pít jediné pití - co by to bylo?



    Další informace


    Dá se sprostá věta zaměnit za jediné slušné slovo?



    Další informace


  • Dobrý den, Mám doma dvě turba z opela 1.7TD isuzu. Jedno turbo má slušné vůle, cca1mm a druhé bez vůle.



    Další informace


  • co lze zamenit s platinou



    Další informace


  • jak v dnešní době poznáte, že jste slušně vychováni?

    Správate sa a vyjadrujete slušne.Ale nedá mi položiť otázku: Čo je to slušnosť? Podľa slovníka to je vraj: slušnosť, -ti žen. r. súhrn pravidiel náležitého správania, zdvorilosť a href"http://slovnik.azet.skravopis/slovnik-sj/?qslu%C5%A1nos%C5%A5" rel"nofollow" http://slovnik.azet.sk/ hellip /a ale k tomu v diskusii

    Další informace


    Může osoba se sociální poruchou se chovat slušně a eticky?

    Proč ne, já to dokážu, stejně jako každý druhý tam venku.

    Další informace


    Myslíte si, že by se lidé k sobě mohli chovat slušně, neurážet se, neponižovat nikoho?

    Každý je jiný, má různé názory, mladší třeba trochu jiné než starší. Mohli by se všichni respektovat a v případě dotazu (ať už mladšího nebo staršího) odpovědět tak, aby nikdo neměl pocit, že tázající nebo odpovídající jej chce jen zesměšnit nebo ponížit? :-))Jak by bylo na světě krásně! :-))

    Další informace


    Kde se vzalo slovo věta? Dříve bývala sada.

    V oblasti jazyka se nedovíme, kde a zpravidla kdy se které slovo vzalo. Někdo je vytvořil, převzali je další. Etymologové jen uvažují, z čeho dané slovo mohlo vzniknout.Sada byl starý název pro větu. Uvádí je v 19. století obrozenci. Sada je překlad německého Satz, v angličtině set něco položit, postavit, dát dohromady atd.Věta je staročeské slovo od slovesa větit mluvením něco sdělit, něco od někoho vymoct, mluvit atd.Podle Machkova Etymologického slovníku.

    Další informace


    Jak správně a slušně močit ve stoje?

    Zdravím, chci se zeptat jak se vlastně slušně močí ve stoje u pisoáru? Dal by se někde najít návod? Myslím si že to dělám celý život špatně. Jako malý jsem si dokonce i stahoval kalhoty, poznal jsem, že to dělám špatně když se mi spolužáci začali smát co dělám.

    Další informace


  • Mám dotaz, jestli stačí, když dám výpověd z pracovního poměru pouze ústně, či musím podat jedině písemně.

    Jedině písemně.

    Další informace


  • Také vám přijde ,že slovo zemřít je o mnohem více důstojnější než slovo umřít,když se oznamuje něčí skon?

    Jde o synonyma. Umířt je starší. Domnívám se, že záleží na oblastech, kde se který výraz upřednotňuje.Mně osobně se zdá “jemnější” zemřít, i když na Hané se používá víc umřel ômřel.Zemříti – předpona ze - (původně iz-) měla stejný vyýzmam jako vy.-, tedy zemřít i vymřít.Umříti předpona u – význam odloučejní - od mřít umřít, tedy něco ukončit, třeba život, cestu, skončit, usnout,Václav Machek: Etymologický slovníkDnešní význam je shodný. Podívejte se do odkazu, nadjete příklady, u nichž převažují tvar se “ze-, nebo u-“Zemřít – přestat žítUmřít - přestat žít. a href"https://www.nechybujte.cz/" rel"nofollow" https://www.nechybujte.cz/ /a

    Další informace


  • Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Jak a proč vznikla věta: Dávám ti své slovo. a taky o jaké slovo tedy jde?



    Další informace


  • Neznate nekdo njakou dobrou simulacni hru z googlu play simulatori jsou asi jedine co me baci klidne doporucte ruzne :-)

    asi to bude znieť divne, ale nerozumiem ani slovo.a to hovorím (a píšem) niekoľkými jazykmi, včítane českého jazyka.

    Další informace


    Kur.. vajíčka snáší. Znáte ještě nějaká podobná sprostá slova?

    pí čajíček horký

    Další informace


  • Zkoumám slovo TIMŠEL. Překládá se jako můžeš, musíš, nesmíš. Je možné aby slovo mělo v překladu tak různé významy??

    Skovo pochází ze starohebrejštiny, jde o slovo židovské. Záleží, v jakém významu bylo přijato do různých jazyků.Našla jsem další významy - možná, být, máme své slovo..Pro zajímavost překlad ze srbštiny:Slovo timšel označuje přeneseně otevřené dveře a široké obzory. Život je. Jsem. Cokoliv se může stát.. A já věřím, že můj život může mít nový smysl.Nejistota je štěstí, náhoda formy.Ano jsem si naprosto jist, že jsem strávil život v utrpení, strachu ze smrti. . Ale protože všechno je vždy možné, zázraky jsou někde v okolí, nikdy se nepřestane něco dít.Jsem přesvědčený, že svoboda může být definována jako slovo, které stejně jako drobné vzpěry umožňuje, aby dveře zůstaly otevřené.To slovo je: Možná..

    Další informace


  • Proč by měl být gynekolog chlap?



    Další informace