• Doplácí stát důchodcům na pobyt v domech pečovatelské péče? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Doplácí stát důchodcům na pobyt v domech pečovatelské péče?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Doplácí stát důchodcům na pobyt v domech pečovatelské péče?

 • Když se v troubě peče kuře, a já jsem dostal příkaz, abych na to občas mrknul, co se ode mě očekává?

  Já že před půl hodinou už jsem na to jednou mrknul, a před chvílí jsem na to mrknul znovu, tentokrát dokonce oběma očima, ale nijak zvlášť to nepomáhá. Spíš to tu pomalu začíná smrdět, asi jako když se pálí guma, tak si říkám, jestli to mrkání stačí...

  Další informace


  Když se peče celé sele, proč se mu do pusy dává jablko?

  Jen z estetických důvodů, aby rypáček zustal rozevřený a vypadá to, jako když se usmívá.

  Další informace


 • Péče o slabé nehty po sundání gelových nehtů.

  Mohu si své nehty nalakovat, třeba i zpevňujícím lakem? Nebo je mám nechat ať se vzpamatují? Nehty mám teď velmi zesláblé.

  Další informace


 • Ubytovávali se němečtí vojáci za druhé světové za okupace ČS v domech a statcích civilního obyvatelstva?

  Jako jsem to viděla v několika filmech, které se odehrávali ve Francii, že lidem do domu nakvartýrovali třeba německého důstojníka, když měli volnou cimru.

  Další informace


  Proč oni poskytují slevy jen dětem, studentům a důchodcům?

  Já chci také slevu. Nebo dělník - činóglař je odpad společnosti? Proč činóglařům nedají také slevy na jízdné, na vstupné??? Zajímá mě to.Viz.: a href"http://www.hradvelhartice.cz/cz/ceniky" rel"nofollow" http://www.hradvelhartice.cz/ hellip /a

  Další informace


  Po domech chodí podvodníci z energetiky?

  Nepsali v minulých dnech v tisku o podvodnících kteří nutí lidem nějaké nevýhodné smlouvy?Do domu se dostal muž, ukázal průkazku s názvem energetika, mluvil jako napůl čech, napůl rom. Ptal se na koho je psaný elektroměr, jestli na manželku, mám dojem že potřeboval vědět kolik lidí obývá byt. Ptal se na vyúčtování, fakturu. Prý sídlo mají v Brně Minoritská 10.Google na dotaz energetiku v ulici nenašel. Je to lump?

  Další informace


 • Notebook peče  Další informace


 • Kdo mi vydá duplikát rozsudku o přidělení dítěte do péče po rozvodu ? Jedná se o záležitost před 40 lety.

  Duplikát nebo druhopis může vydat ten, kdo ho vydal. To znamená soud, který tento rozsudek vydal.

  Další informace


  Jak dlouho jste čekali na soudní rozhodnutí o svěření dítěte do péče před rozvodem?

  Doplňuji:Popřípadě na kterém stání se o péči a styku s dítětem rozhodlo. Přítel ma za sebou již dvě stání v rozmezí 4 měsíců, souhlasí se svěřením do péče matky, ale matka chce minimalizovat styk dítěte s ním a proto se soud protahuje.

  Další informace


  Doplácí stát důchodcům na pobyt v domech pečovatelské péče?

  V Domech s pečovatelskou péčí v Praze činí MINIMUM denní taxy za pobyt + stravu + nějaký drobný obolus za péči celkovou částku 390Kč, měsíčně něco přes 12 tisíc. Je jasné, že všichni dnešní důchodci nepobírají tuto částku a více, jak tedy můžou v podobných zařízeních pobývat a platit si je? Jde mi o to, jestli máte někdo příbuzného v takovém zařízení a KDO je povinen případný rozdíl mezi jeho důchodem a částkou za pobyt v DPP hradit? stát nebo nejbližší příbuzní? Díky za odpovědi.Doplňuji:Domnívám se, že v jistých případech stát doplácet musí. Ta kvanta důchodců z velmi silných poválečných ročníků přece nepobírají každý tolik, aby si mohl každý platit 12 tisíc měsíčně! A to ještě ze zákona musí být nějaká menší částka důchdci ponechána jako kapesné. Je jasné, že někteří důchodci na to finančně dosáhnou, jistě bude víc těch, kterým do 12 tisíc bude hodně chybět.

  Další informace


 • Svěří mi soud syna do péče???

  Je mi 18,mám ročního syna a chci se rozejít s přítelem,pobírám pouze mateřskou.Myslíte že by mi soud svěřil syna do péče???V jakých podmínkách ho musím vychovát?Myslím vydlení,ptž bydlet bych snad mohla u otce.Uškodí u soudu když řeknu,že mám nového přítele???Prosím pište!!!Děkuji

  Další informace


  Mám 15letého syna,který by chtěl být v péči otce,rozvedení jsme 10let,syn byl po rozvodu svěřen do mé péče. Poradíte?

  Domluvte se (je to problém) s otcem na režimu. Ač 15 let, tak by měl mít někde trvalé zázemí. Jestli je otec rozumný nevím, ale byl bych pro dohodu týden u mámy, víkendy s otcem. Alespoň budete mít víkendy pro sebe. Ale některý si víkend s ním taky nechte. Péče bych se ale moc nevzdával, ale jestli synáček má sklony k negativnímu chování, tak předat otci se vším všudy. Vychova dítě je velké úsilí a vzít si ho na starost když už je prakticky dospělý je taky trochu od otce egoistické.Se synem nic nenaděláte, čím větší zákazy tím horší. Otázka je jaký je otec, zda pobyt s ním bude pro syna prospěšný a nebo naopak ho povede ne trovna tím lepším směrem.

  Další informace


  Jak zažádat o svěření dítěte do své péče?

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak mám zažádat o svěření dítěte do své péče jako matka. S otcem dítěte nežiji a ani jsem nikdy nežila. Synkoj je tyden a chci to mít co nejdříve zařízené. Děkuji.

  Další informace


  Dobrý den,ctěla bych se zeptt, co je potřeba udělat pro svěření dětí do své péče.

  S přítelem jsme se rozešli a jeho matka mi vyhrožuje,že mi vezme syna. mám i dceru, ale ta ji nezajímá. otec dětí holduje alkoholu a pokuď se víc napije tak je agresivní.

  Další informace


  Co to znamená hostitelská péče?

  Co to znamená hostitelská péče?

  Další informace


 • Kolik stojí FIMO hmota? Musí se to dávat do pece?

  Nevíte, jaká je přibližně cena FIMO hmoty? jen jsem tak uvažovala, protože na blog.cz je hodně obchůdků prodávajících výrobky z FIMO hmoty, zajímalo by mé, jestli se jim to vůbec oplatí...A ještě, schcne to jen tak, třeba na tope ní, nebo je potřeba dávat to např. do pece nebo tak...Děkuji!

  Další informace


 • Zanedbání lékařské péče - stížnost?

  Mám důvodné podezření na hrubé zanedbání lékařské péče s následkem smrti pacienta (naprostý nezájem doktora o dosavadní zdravotní stav, určení špatné diagnózy bez provedení jediného vyšetření) ... kdyby zjistil příčinu hned, nemuselo se nic velkého stát, ale po dni bez péče nebyla šance na přežití (krvácení do mozku).Chtěl bych nechat doktora prošetřit, jestli nezanedbal péči a pokud ano, tak aby dostal nějaký trest. Třeba poté nenechá zemřít dalšího pacienta. Co k tomu potřebuji za podklady a kam se mohu obrátit?Děkuji

  Další informace


  Péče o nehty.....

  Poradíte mi něco, abych měla zdravé a hezké nehty bez nějakých laků apod. ?

  Další informace


  Co je nadstandartní lékařská péče?

  Plomba ? prkptina od dubna příštího roku se má doplácet za laparoskopické operace a to nebudou 4 stovky !!!Vypadá to že nastandartní už bude jenom žít.

  Další informace


 • Filtrace akvaria 30l a pece o rybky  Další informace