• Doplníte správně záhadné iniciály u osobností z oblasti filmu či literatury? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Doplníte správně záhadné iniciály u osobností z oblasti filmu či literatury?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Doplníte správně záhadné iniciály u osobností z oblasti filmu či literatury?

 • Doplníte správně význam slova kalobiotika?  Další informace


 • Jsou nějaké články nebo informace o záhadné smrti vědecké výzkumné výpravy na Šumavě v 50. letech?  Další informace


 • Které české osobnosti jsou známější pod svými uměleckými jmény než pod jmény občanskými?

  Jen tak namátkou:Občanské jménopseudonym- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ ­­­­­­­­­­­Vladimír ŠtanclMichal DavidHana ZaňákováLucie BíláJana PetrůPetra JanůAntonín SlováčekFelix SlováčekLuciana KrecarováAnnaKIvan VargaMartin MaxaFrantišek Moravec Lou Fanánek HagenOlga PytlounováOlga LounováMiroslav SlodičákMarek Ztracený:-)) a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_pseudonym%C5%AF" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  Kdo mohl být hrdý na to, že si zazpíval s významnou osobností?

  Tak mě napadlo u písně Barcelona, kdo mohl být hrdý na to, že si zazpíval s významným zpěvákem-zpěvačkou.Byl to Fredie Mercury,že si mohl zazpívat s Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folch nebo naopak to mohla být Montserrat Caballé, že si mohla zazpívat s Frediem Mercurym?

  Další informace


 • Jaké iniciály má Frederik Willem de Klerk?

  FWDK, FWD, nebo FWK?

  Další informace


  Jaky je bezny zivot znamych osobnosti ?

  Jak si napr. zname osobnosti nakupuji jidlo, jak to delaji kdyz si musi napr. neco vyridit v bance a tim padem je ryziko, ze se setkaji s beznymi obcany, kteri mohou byt vlezli, neprijemni atd ?

  Další informace


  Doplníte nejslavnější historické okamžiky z hlediska objevů u uvedených mořeplavců a cestovatelů?

  1. Francis Drake2. Fernando Magallanes3. Willem Barents4. Vasco Núńez de Balboa5. William Dampier

  Další informace


 • Excel, záhadné zmizení listů  Další informace


 • Je to porušení práva na ochranu osobnosti?

  Může poštovní doručovatelka sdělit třetí osobě jaký obnos peněz mi přišel na Poštu?Nevíte prosím někdo jestli je to na žalobu?Děkuji!

  Další informace


  Dala by se zneužít autogramiáda známé osobnosti?

  Vetřel bych se mezi dav, podal čistý papír (bianko), osobnost by jej podepsala a já ho potom doplnil: Zavazuji se barbakanovi darovat x tisíc korun... Dalo by se to soudně vymáhat, kdyby se podepisující cukl?

  Další informace


 • Proč je záhadné, co bylo dřív: vejce nebo slepice?

  Bůh snad stvořil floru i faunu a ne semena a zárodky.

  Další informace


 • Pokud trpím rozdvojením osobnosti, mohu uzavřít registrované partnerství sám se sebou? Neřku-li sňatek...

  Ani jedno.Naštěstí (zatím) nemáme tak pokrokové poslance.

  Další informace


 • Porozumíte zastarávajícím výrazům? Používají se ještě některé u vás, případně je znáte z literatury?

  Podle časopisu Reader´s Digest Výběr, Kdysi jsem sbírala testy, ale nemám k nim další údaje. Ani vyhodnocení, ale to nebude třeba.1. Střapatý a) nevychovaný, hrubý, neurvalý b) oblečený ve starých šatech, otrhaný c) rozcuchaný, rozježený, naježený d) uličnický, nezvedený, rozpustilý2. Kolárek a) druh koláčku s čokoládovou polevou b) skleněná ozdoba kapkovitého tvaru c) kněžský bílý límec d) kapesníček nebo ubrousek z velmi jemné látky.3. Fortnaa) zahrada, sad b) vrata, brána c) zpovědnice d) chudobinec.​4. ​Poshovět a) počkat, mít strpení b) prominout chybu, nedopatření nebo poklesek c) podivit se nad něčím, užasnout d) poslechnout, podřídit se někomu, vyhovět.5. Kartouza a) podzemní chodba b) přístav c) kartuziánský klášter mnichů kartuziánského řádu d) vězeňská cela, kobka. -Správné původní významy: 1.c, 2.c, 3.b, 4.a, 5.d.Jedině Děda Louda tvrdí: Všechna uváděná slova jsou zcela běžně používána .Pochybuji. Nedá se použití všech výrazů zevšeobecňovat, jak je možné zjistit z frekvenčních slovníků.Jugar napsal, že zná výraz střapatý , ale bohužel nedodal, v kterém významu. Osobně se v běžném hovoru nesetkávám s výrazy fortna (3b) a kartouzou (5d). Že jde o zasstaralé či zastarávající výrazy je vidět i z hodin literatury. Studenti totiž slovo fortna neznají. Podobně je na tom kartouza.Literární díla: báseň Před fortnou milosrdných od J. Nerudy a starší název Stendhalova románu Kartouza parmská.Děkují za vaši reakci Nešlo o test vědomostní, ale jak zněla otázka, zajímalo mě,

  Další informace


  Jak seřadit dle IQ následující osobnosti: lempl, retard, imbecil, blb, mentál, dement?

  Tak ses nám přestavil všemi tituly a teď už se konečně na něco rozumného zeptej.

  Další informace


  Döringova typologie učitelů vychází z typologie šesti osobností, ale lze do ní zařadit kohokoliv z učitelského oboru?

  W. O. Döring vycházel ze všeobecné typologie šesti osobností podle německého psychologa, filozofa a vysokoškolského pedagoga Eduarda Sprangera (1882-1963) založené na hodnotách upřednostňovaných v životě i v práci.Ukázka z typologie náboženského typu:Náboženský typ charakterizuje tendence a pocit vnitřní nevyhnutelnosti každý svůj čin a každou svou pohnutku posuzovat z hlediska víry v Boha, smyslu života, z hlediska vyšších spirituálních principů. Charakterově je spolehlivý. Je často vážný, uzavřený, bez smyslu pro humor. Nemá také mnoho smyslu pro dětskou hru. Žákům (studentům) se proto nezřídka nedovede přiblížit. Jeví se jim někdy jako nudný pedant, puntičkář.W.O. Döring rozděluje náboženský typ na dva podtypy: více citový (pietistický) a více intelektuální (ortodoxní).Více ve zdroji: Zdroj: a href"http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/doringova-typologie-ucitelu" rel"nofollow" http://slovnik-cizich-slov.abz .cz/ hellip /a

  Další informace


  Doplníte význam rčení?

  1. Šijí s ním všichni čertia) Někam se neustále schovává.b) Je neposedný.c( Radší se nehne z místa.2. Když má někdo dobré styky, platí o něm tvrzenía) Má dlouhé prsty.b) Má ostré lokty.c) Je dobrosrdečný.

  Další informace


 • Máte někdo fotku s jakoukoliv osobností ? :-)

  Můžete se pochlubit :-)Doplňuji:Já mám s Vantuchou a Nedvědem :-)

  Další informace


 • Lze do seznamu odborné literatury k přijímací zkoušce na VŠ zařadit i učebnice nepříliš školního charakteru?

  Zdravím,lze do takového seznamu zařadit i učebnice podle mě nepříliš školního charakteru, jako např. Vybrané kapitoly z dějin kultury od A. Odehnalové, ABC hudební nauky od L. Zenkla nebo Hudební nástroje od M. Klementa? S tím, že u poslední jmenované si ani nejsem jistý tím, jestli se spíše neřadí do populárně naučné literatury. Pořád by sice šlo z hlediska funkčního stylu o styl odborný, ale nevím, jestli bych s tím u přijímaček obstál.Děkuji za odpověď.

  Další informace


  Dopis osobnosti  Další informace


 • Které známé osobnosti přišly o rozum a proč?

  Zbláznění, blázen.

  Další informace