• Jak probíhá CT mozku.Jde li na něj 12 leté dítě. - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak probíhá CT mozku.Jde li na něj 12 leté dítě.. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jak probíhá CT mozku.Jde li na něj 12 leté dítě.

 • Proč se v hodně městech ČR postupně úplně zakazuje hazard, když z něj jde jistě dost peněz do státní kasy?  Další informace


  Je u nás nebo jinde ve světě předstíraně nenásilné vymývání mozků trestný čin?  Další informace


 • Jde uplatňovat srážku na dani za dítě, i když nežijeme ve společné domácnosti?  Další informace


 • Četla jsem, že mozek homosexuálů je odlišný od mozku heterosexuálů. V čem se mozky liší?

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Mozky heterosexuálů a homosexuálů se liší strukturálně i funkčně. foto: Profimedia.czLesbičky mají podobnou strukturu šedé hmoty kůry mozkové jako heterosexuální muži, zatímco gayové mají mozek strukturně podobný tomu, který vlastní heterosexuální ženy.Studie několika předních britských odborníků přišla se závěrem, že mozky heterosexuálů a homosexuálů se skutečně liší strukturálně i funkčně. Bylo dokázáno, že mozek lesbiček má menší podíl šedé hmoty – buněk zpracovávajících signály jdoucích od smyslů – než mozek heterosexuálních žen. Lesbičky tak mají mozek velmi podobný tomu mužskému.Naopak mozek gayů se jeví více strukturně podobný s mozkem žen. Mozek gayů také velmi mocně reaguje na pohlavní hormony vyloučené v potu jiných mužů (potenciálních sexuálních protějšků) tak, jak je to typické pro mozek heterosexuálních ženZdroj: a href"http://ona.idnes.cz/vztahy-sex.aspx?cA080616_152715_ona_telo_jup" rel"nofollow" http://ona.idnes.cz/ hellip /a

  Další informace


 • jak se jmenuje ten formát obrázku, kdy jde přes něj vidět pozadí?

  nemůžu si zaboha vzpomenout... :-p

  Další informace


  Jde nastavit facebook tak abych se na něj mohl přihlásit pouze z jedné ip adresy?

  Nastavení účtu - gt Zabezpečení - gt Schválení přihlášeníNení to možná přesně to, co chceš, ale lepší než nic.

  Další informace


 • Přijali by výjimečně do Mensy 3-lete opravdu nadprůměrně inteligentní dítě? Nebo si musí počkat do 5 let?

  myslím, že kdyby v Mense viděli, že by to dítě mělo o toto přijetí opravdový zájem, tak by nedokázali říct ne

  Další informace


  Kde se bere láska? V srdci nebo mozku?

  Vzniká v mozku, protože hormon lásky je v mozku a odtud se šíří do srdce a do těla.Když někoho vidíme -cítíme k němu sympatie, mozek vyšle signál... a my cítíme cosi jako šimrání a říkáme si sakra to je sympaťák.....a dál už to kažný zná

  Další informace


  Co umí vaše 4 leté dítě?

  Ahoj, umí třeba stříhat, pěkně malovat, spoustu říkanek, hezky mluvit, nějaký sport atd? Zajímá mě to pro srovnání.

  Další informace


 • Co si myslíte o této problematice transplantace mysli/mozku?

  Při jedné z těch hlubokomyslných debat s přáteli jsem dospěl k tomuto problému, který by, podle mě, mohl nastat při transplantaci mozku či přehráním mysli na jiné médium.Já, jako člověk, mám svou mysl. Ta se skládá ze vzpomínek, pocitů, vědomostí a dalších částí. Tyto části by, podle vědců, mělo být v budoucnu možné přenést na jiný mozek či je převést do digitální podoby.Ale když si představím sám sebe, jak jdu na přenos mysli, tak mě napadá jedna věc. Až bych byl na operačním sále uspán a poté by proběhl přenos mé mysli do jiného mozku, vzbudilo by se nové tělo s novou kopií mého mozku.Ale co by to znamenalo pro mě? Podle mě bych umřel.Myslím, že by to nebylo jako zavřít oči a pak se vzbudit v novém těle ale prostě by to znamenalo smrt.To nové tělo by totiž bylo jako jednovaječné dvojče mého mozku. Mělo by stejné vzpomínky, pocity a všechno až do chvíle přenosu ale nebyl bych to já, ne?A teď si představte, že by v budoucnu každý chtěl mít nové, lepší a hezčí tělo a tak by na takové přenosy chodily tisíce lidí úplně běžně a beze strachu. Nebyl by totiž žádný způsob, jak zjistit, že člověk po při přenosu zemře. To nové tělo by totiž pro okolí působilo úplně stejně jako by to byl přenášený! Tak by vlastně tisíce lidí chodily nevědomky na smrt bez jakékoli možnosti zjistit takovou vadu přenosů mysli!Jaký je váš názor?Když jsem o tom mluvil s kamarády, skončilo to jen temným tichem a další rundou pivaDoplňuji:Jako jediné možné řešení tohoto problému vidím případné nalezení něja

  Další informace


  Co se děje v mozku, když člověk prožívá hrůzu?

  V pořadu v odkazu o tom celkem srozumitelně vykládají, popř. je to pod videem i rozepsané... a href"http://www.ceskatelevize.czorady/10121359557-port/547-veda-hruzy/video/" rel"nofollow" http://www.ceskatelevize.cz/ hellip /a (jen ve zkratce z té stránky- smyslové orgány předají impulz do thalamu. Thalamus je část našeho mozku, kde se tyto informace předběžně zpracují. Z thalamu pokračují kratičkým spojem přímo do amygdaly. Ta vytvoří hrubý, mlhavý obraz možného ohrožení. Amygdala analyzuje všechny přicházející informace o ohrožení a pokud zjistí nebezpečí, organizuje reakci celého těla. ... Amygdala vyburcuje také hypothalamus, další oblast našeho mozku. Ten tělo zaplaví hormony jako je adrenalin, který bleskově nastartuje naši reakci “bojuj nebo utíkej”. Zvýší srdeční tep, krevní tlak a pocení.Zatímco amygdala už rozezněla poplašný signál, také informace od senzorů putují po dráze z thalamu do zrakového centra. To o zlomek sekundy později posílá ostřejší, úplnější obraz do amygdaly.Když se nebezpečí potvrdí, amygdala zesílí reakci “bojuj nebo utíkej”. Pokud se však potvrdí, že poplach byl falešný, amygdala nařídí konec poplachu – a naše tělo se může uvolnit. Poplach před ohrožením se dostane i do hipokampu. A také do čelního laloku, který spolupracuje s amygdalou a dalšími oblastmi mozku na paměťovém záznamu celé situace....)

  Další informace


 • Co nejrychlejší očista mozku od učení?

  Učím se celý den anatomii a už to mozek fakt nebere. Nemáte nějaký fígl na rychlou očistu abych se zase mohla učit? Co vám třeba nejvíc vyhovuje - koukání na TV, čtení? Jeden psycholog nám říkal, že největší očista je si lehnout, zavřít oči, nic nedělat několik minut a na nic nemyslet. Ale to se mi nechce, když toho mám tolik. Nějaké rady?

  Další informace


 • Otřes mozku?

  Asi před 4 hodinami, jsem zkoušela s kamarádkou jeden takový kotoul , ale nepovedl se mi a místo kotoulu jsem šla rovnou na hlavu. Pořádně to bolela. Vědomí jsem neztratila. Nezvracela jsem,ani se mi nemotala hlava. Teď se bojím jít spát, protože jsem slyšela, že když má někdo otřes mozku, tak že by neměl jít nějakou dobu spát. Mamka říkala že prý se může jít už po 2 hodinách, tak nevím. Jsem celkem hypochodr, bojím se. Prosím poraďte! Děkuji :)

  Další informace


  Může prudký úder větví způsobit otřes mozku?

  Dobrý den, chci se zeptat, dnes se mi stal moji vinou takovy maly problem. Byl jsem v lese a tam jsem videl strom a chtel jsem tam vylezt, a jak jsem se chytl vetve, tak se mi jakoze polozila prudce na hlavu a prevazila nastesti dozadu, z hlavy zadna krev netekla ani nejaka modrina tam neni, ale i pres to mam strach, jestli jsem si neco nezpusobil... Mam zajit k lekari?

  Další informace


  Může mít dítě, které se neudeřilo do hlavy, krvácení do mozku?

  ktokoľvek môže dostať krvácanie do mozgu i bez zjavného úrazu/úderu.príčin je mnoho - od oslabeniaorúch zrážanlivosti krvi až po cievne ochoreniaríhody.a to všetko môže byť spôsobené tiež rôznymi príčinami, niekedy proste len gtblbá súhra oolností lt (náhoda).-)

  Další informace


  Myslíte si že bude v budoucnu možná transplantace mozku?

  Technicky nevidím problém (resp. věřím v řešení). Eticky a právně nejspíš ne.Mimochodem, co chápeš pod transplantací mozku? Pokud bys transplantaci podstupovala ty, znamenalo by to, že se do tvého těla vloží můj mozek, nebo že se tvůj mozek vloží do mého těla? To je ta etická a právní rovina - kdo by vlastně pak dál existoval?

  Další informace


  Jak poznám, jestli mám otřes mozku?

  A dá se poznat, jestli mám lehký, nebo těžký?

  Další informace


  Jak pomoci probudit z umělého spánku holčinu po vážném úrazu mozku?

  Dobrý den, mám kamarádku v umělém spánku. V nemocnici nám podávají dost strohé informace a hlavně se ji pokoušejí probouzet v době, kdy u ní není rodina. Probouzení se tedy nedaří.Rádi bychom ji pomohli. Prosím o tipy jak jí můžeme pomoci. Je mi jasné, že rozhodnutí je stejně na ni. Je po vážném úrazu mozk.Každopádně si myslím, že by doktoři měli probouzení načasovat na dobu, kdy u ní bude někdo z nás a ne že nám řeknou, že probuzení se nepodařilo a že ji tedy dál budou držet v umělém spánku.....Prosím o radu, čím ji můžeme pomoci se vrátit k nám ...Děkuji

  Další informace


  Jak ochladit kočku v létě?

  Naše kotě to vedro strašně snáší, bydlíme v bytě a není tu způsob, jak zajistit nižší teplotu. Led se jí lízat nechce, vodu pije normálně a celou dobu leží a spí nebo dýchá s vyplazeným jazykem. Pod vodu jí strkat nechci. Co s tím?

  Další informace


  Jak může doktor objektivně posoudit zdravotní stav s ohledem na studovanou školu, když neví jak probíhá třeba praxe

  a co žáci např. přesně dělají, jak je škola technicky vybavená (myslím bezpečnostně).

  Další informace