• jak vzniklo příjmení kaiser? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: jak vzniklo příjmení kaiser?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - jak vzniklo příjmení kaiser?

  • Kde jsme přišli k našemu příjmení a jak se dávali?



    Další informace


    Jak donutit exmanželku ke změně příjmení



    Další informace


    Jak a kdy vzniklo gesto pokrčení ramen jako vyjádření slova nevím?



    Další informace


  • Jak vzniklo pohoří Jeseníky?



    Další informace


  • Jaké přijméní má manželka prince Williama Kate přijmení a jak se jmenují dohromady ?

    viz a href"http://heureka.tym.sk/spresne.php?book dotazWindsor,%20William%20Arthur%20Philip%20Louis" rel"nofollow" http://heureka.tym.sk/ hellip /a oba mají titul princ a princezna z Walesu.Občanské jméno mají Mountbatten-Windsor.

    Další informace


    Jak vzniklo uslovi: Jde to jak na dratkach.

    Z ceho nebo jak to vzniklo.Jde mi to jak ,ci jde mu to jak na dratkach.

    Další informace


    Jak vzniklo jmeno Lenka?

    Jak a proc vzniklo jmeno Lenka?Neexistuje napr. nejaka sv. Lenka ? :D (asi tezko co) :D.Ale tak jak napr. vzniklo a proc?

    Další informace


    Jak vznikala příjmení ?

    Novák, Blažek, Šnajdr, Kadlec, Hanzlík... kde se jen vzali ?

    Další informace


    Jak vlastně začala vznikat příjmení?

    Jak vlastně začala vznikat příjmení?

    Další informace


    Jak to vzniklo?

    Když je něco levné, říká se -za pakatel- co to pakatel je?

    Další informace


    Jak na příjmení Porybný?

    Tož byl jsem dneska ve špitále pozvaný k MuDr. Porybnýmu. Když se mě sestřička zeptala kam jdu, tak mě tím zaskočila že jsem odpověděl k panu Porybnému./Tak k Porybnýmu nebo Porybnému? Aby mě neutopil jako jackrusselteriér koťata.

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo litanie?

    používá se třeba když někdo něco vypráví a nadělá okolo toho zbytečně moc řečí.

    Další informace


    Chtěla bych se zeptat z čeho vzniklo příjmení Talůžkovi. Děkuji

    Příjmení

    Další informace


  • Jak vzniklo příjmení Remiáš?

    Několik možností:1. původem francouzské /voják v Napoleonové armádě pocházel z města Remeše). Podobně příjmení Remigi, Remigiáš, - Remiáš jazykovou úpravou, chybným zápisem v matrice, zkomolením apod.2. Odvozené od staročeského slovesa rem-tati- dnes hlodati, hrýzti. Např. příjmení Remek, Remeš, ale nakonec i Remiáš.3. Od biblického židovského jména Jeremiáš.Vlastní věd.o původu slov.

    Další informace


    Jak vzniklo nase prijmeni?

    Patram po tom,napr. nas rod mel pekne ceske jmeno, a v roce 1943 byl prejmenovan na nemecke.Vidim to na nasich nahrobcich na hrbitove.Ale ja se ptam hlavne na to, jak ,jakym zpusobem nam priradil nase prijmeni?Jako proc se ten jmenuje novak,ten zas uher, ten tak ,ten onak, atd, jak ty prijmeni vznikly?

    Další informace


    Jak vzniklo a co znamená úsloví chovat se jako lumík?

    Kdo je lumík?

    Další informace


    Jak vzniklo nahečmané?

    Na-hečmané - . přídavné jméno odvozené předponou na - od slovesa hečmat moravské slovo , hanácky gečmat tlačiti, cpáti, mačkati. . Nahečmané - nacpané, namačkané, natlačené.. Slovo expresívní, jinak původ nejasný..Etymologický slovník

    Další informace


    Jak se skloňuje francouzské příjmení Giono?

    Jak se ve jméně Jean Giono skloňuje příjmení?

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo brynda?

    Brynda - výraz nespisovný.1. řídká kaše, břečka2. slabá káva3. nepříjemnosti, komplikace.Původ asi z moravského brýzgat kapat tekutinou, přeneseně tlachat, kecat (nluvit hloupě, zbytečně lhát, nemluvit zcela pravdu pokecat se popovídat pbryndat), nebo z brouzdat, které pochází rovněž z brýzgat. (Macehk). Další možnost z německého Brühe břečka. (Rejzek).Autoři Machek a Rejzek se názorem na původ liší - je vidět i v odpovědi.Ještě jsem se dívala na příjmení Brynda - Moldanová uvádí původ od špatného nápoje nebo od slvoesa bryndat, rozlévat.Doplňuji:Ještě jsem našla další. názory. Podle V. Machka slovo i jeho starší varianty (žbrynda, žbryndat) vznikly ze starého brýzgat (dosud živé na Valašsku) ve významu stříkat, šplíchat, slintat a přeneseně tlachat, kecat („bryndat“ slovy). Brynda či bryzga byla jen tak do talíře nalítá polévka, „našplíchaný nápoj“ (v obou případech nevalné chuti i kvality).Podle novější teorie není prvotní sloveso bryndat, ale podstatné jméno brynda, vzniklé přidáním citově zabarvené přípony -nda (viz i sranda, bžunda aj.) k původně německému Brühe (hovězí polévka, vývar). Přeneseně se slova užívá v němčině i ve významu „břečka“, a proto úsloví in der Brühe sitzen znamená „sedět v břečce“ (v něčem nepříjemném).Slovníček výrazů používaných v hotelové konverzaci Něco rovněž v rozhlasové relaci a href"http://media.rozhlas.cz/_audio/00532219.mp3" rel"nofollow" http://media.rozhlas.cz/ hellip /a jinak diskuze

    Další informace


  • Jak vzniklo úsloví, nebo věta tupá, jak štoudev ?? Děkuji

    Štoudev větší dřevěná nádoba, menší káď: (pochází z němčiny - der Wasserstiinder). Nádoba s jedním uchem, nabírala se jí (kromě jiného) voda ze studny, pak se v ní voda nesla do domu. Voda stříkala, špatně se nesla, také nabírání vody ze studny se bylo třeba naučit.Znám - blbý jako štoudev - špatná manipulace s nádobou. . Tupý svědčící o omezeném, pomalém chápání. Někdo se nenaučil vodu ze studny nabírat.Zase - těžko říct, kdo první vyslovil toto přirovnání.Doplňuji:Významy pro štoudev se postupem doby rozšiřovaly či zužovaly. Proto upřesňuji. Štoudev byla větši než vědro, měla dvě nebo jedno ucho, nahoře byla zúžená.Tak vypadaly štoudve, v nichž se nosila voda do chléva. V domácnosti byly větší, většinou měly nožičky a sloužily jako zásobárna vody pro vaření. Aby do nich nepadalo smetí, byl na nich poklop. Byly velmi těžké, když byly naplněné vodou, proto se nepřenášely a stály na místě. -Něco z literatury:Studna už nesloužila svému účelu.... a nikoho by nenapadlo tahat štoudve s vodou z takové hloubky. (M. Švandrlík).Původ a významy upraveny podle různých zdrojů - Etymologické slovníky, Staročeský slovník, Lidová určení, elektronická kniha apod.

    Další informace