• Jak vzniklo slovo šlofík, který si spousta lidí dopřeje třeba po obědě? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak vzniklo slovo šlofík, který si spousta lidí dopřeje třeba po obědě?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jak vzniklo slovo šlofík, který si spousta lidí dopřeje třeba po obědě?

  • Zajímá mě, jaké (které) slovo slovo může viset jen tak na rameni, jaké (které) slovo je dobré mít v autě atd.?



    Další informace


    Jak vzniklo slovo Dovolená?



    Další informace


    Jak to,že je tady spousta z vás skoro celý den a ještě v noci?Vy nepracujete?



    Další informace


  • Myslíte, že po obědě už bude silniční šílenství v poho? Včera jsem jela do Prahy a provoz maxi hustý a spěchací.



    Další informace


  • proč si v americe chodí lidé prát prádo do takových těch center, kde je spousta praček na peníze? a proč to není u nás?



    Další informace


  • Jak vzniklo slovo: poTENTO? Proč je tam to tento?

    Výraz je zkrácený - původní je tentovati, tentočkovati, moravsky tentotiti. Předpona po -tentovat vyjadřuje, že už se něco stalo - dokonavé sloveso.. Zpravidla ve významu, že se dítě pokakalolZákladem je samozřejmě zájmeno ten, které se po vzoru onen rozšířilo na tento ten - ukazuje na něco vzdálenějšího, zatímco to upozorňuje, že je to právě ten dotyčný, tedy tento člověk.Slova ten, tento(čky) nebo genitiv téhoto užívají některří - stejně jako oný - ve funkci zástupné, nebo nemohou se vyjádřít nebo nechtějí se vyjádřit přesně nebo si nemohou vzpomenout na pravé slovo.V. Machek: Etymologický slovník JČ

    Další informace


    Jak vzniklo slovo špajzka?

    spíž - špajz (zdrobněle špajzka) - původ z rakouského Speis spíž, komora, spisovně Speissekamer, Speise jídlo, potraviny, Kammer komora. .SNČ

    Další informace


    Jak vzniklo slovo vlog?

    vlog - zkratkové slovo - zkratka termínu „Video blog“. Vlog je v podstatě blog, který obsahuje videa, nikoliv textový obsah.Mezi druhy vlogů můžeme řadit instruktážní videa či pravidelné shrnutí posledních novinek. a href"http://it-slovnik.czojem/vlog" rel"nofollow" http://it-slovnik.cz/ hellip /a

    Další informace


    Hledám slovo, které označuje skupinu lidí (třeba jen 100) mluvících jedním společným jazykem :)

    Nějak si nemůžu vzpomenout... :)

    Další informace


  • Instalace windows XP - Chybí spousta souborů?



    Další informace


  • Jak vzniklo slovo pošmourno?

    Děkuji

    Další informace


  • Jaký je význam slova matrimoniologie, jak slovo vzniklo? matrimoniologie

    Čím se věda zabývá?

    Další informace


    Jak vzniklo slovo zapeklitý?

    Zapeklitý.Stč. zapekelný, zapeklený, zapeklitý ‘zatvrzelý, urputný’.Buď přímo od :peklo - něm. ekvivalent verhöllt odHölle‘peklo’, nebo od jeho dřívějšího významu ‘smůla’.Např. uši zapeklita - se ‘zatvrdily se, zacpaly se (smůlou)’ (duál).Jiří Rejzek: Etymologický slovník Význam zřejmě znáte, když jste se na něj neplat, ale doplním, významů je víc. (SSJC) 1. expr. tvrdošíjný, zarputilý zatvrzelý, zarytý - z. nepřítel z. umíněnec z. starý mládenec zapřisáhlý z. výraz tváře2. hovor. expr. zpropadený, zatrolený, ošemetný - vymotat se ze z-é situace z-é nervy se vymkly mé vůli (Bass)

    Další informace


    Jak vzniklo slovo nána? Má to něco společného s nanotechnologií?

    V současné době se propagují nanomateriály, nanotechnologie a nanometr je řádu minus 9. Pokud o nějaké osobě řekneme, že je nána, tak máme na mysli její malé rozměry, technickou dokonalost nebo něco jiného? Jak vlastně tento výraz vznikl a odkud pochází? Děkuji.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo lehkoatletických?

    1. pád lehkoatletický, je to jméno, takže se skloňuje. Co vám říká sousloví lehká atletika?Zkuste sama, je to lehké.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo felit?

    Poslední dobou dost často slýchám spoustu nových slov. U některých si lze velmi rychle domyslet, odkud se vzala, ale u některých to nejde.Jak vzniklo například toto slovo: a href"http://cestina20.cz/slovnik/felit" rel"nofollow" http://cestina20.cz/ hellip /a ?

    Další informace


    Jak asi vzniklo slovo solidně?

    Pojďme vesele polemizovat. Je možné, že má základ v měně v Konstantinopoli jménem Solidus? Měna měla znaky kvality a trvalivosti a navíc byla dlouho používaná.

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo brynda?

    Brynda - výraz nespisovný.1. řídká kaše, břečka2. slabá káva3. nepříjemnosti, komplikace.Původ asi z moravského brýzgat kapat tekutinou, přeneseně tlachat, kecat (nluvit hloupě, zbytečně lhát, nemluvit zcela pravdu pokecat se popovídat pbryndat), nebo z brouzdat, které pochází rovněž z brýzgat. (Macehk). Další možnost z německého Brühe břečka. (Rejzek).Autoři Machek a Rejzek se názorem na původ liší - je vidět i v odpovědi.Ještě jsem se dívala na příjmení Brynda - Moldanová uvádí původ od špatného nápoje nebo od slvoesa bryndat, rozlévat.Doplňuji:Ještě jsem našla další. názory. Podle V. Machka slovo i jeho starší varianty (žbrynda, žbryndat) vznikly ze starého brýzgat (dosud živé na Valašsku) ve významu stříkat, šplíchat, slintat a přeneseně tlachat, kecat („bryndat“ slovy). Brynda či bryzga byla jen tak do talíře nalítá polévka, „našplíchaný nápoj“ (v obou případech nevalné chuti i kvality).Podle novější teorie není prvotní sloveso bryndat, ale podstatné jméno brynda, vzniklé přidáním citově zabarvené přípony -nda (viz i sranda, bžunda aj.) k původně německému Brühe (hovězí polévka, vývar). Přeneseně se slova užívá v němčině i ve významu „břečka“, a proto úsloví in der Brühe sitzen znamená „sedět v břečce“ (v něčem nepříjemném).Slovníček výrazů používaných v hotelové konverzaci Něco rovněž v rozhlasové relaci a href"http://media.rozhlas.cz/_audio/00532219.mp3" rel"nofollow" http://media.rozhlas.cz/ hellip /a jinak diskuze

    Další informace


  • Spousta x spoustu



    Další informace


    Proč taková spousta lidí dělá mezeru před otazníkem a vykříčníkem? To v životě neviděli knížku?

    Jinak si to nedokážu vysvětlit. Kdyby přečetli jednu jedinou knihu, nejenže by věděli, že se ve větě před otazníkem či vykřičníkem mezera nedělá, ale dokonce by je přítomnost mezery na takovém místě začala bít do očí. Vážně jsou ve vyspělých zemích lidé, kteří za celý život nepřečetli jedinou knihu?Dále tu často zažívám naprostou absenci interpunkce - má i tato podobný důvod? Co myslíte?

    Další informace