• Jaký je původ slova vagína? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký je původ slova vagína?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký je původ slova vagína?

  • Jaký je původ slova hérečka a jak se významově liší od herečka?

    Hérečka je podle Hrušínského ml. ve filmu Černí baroni herečka. Asi tak. :-)

    Další informace


    Jaký je původ označení mariánské léto?

    S Nanebevzetím Panny Marie (15.8)to asi nemá nic společného.Mariánské léto je uváděno později(5.9 - 10.9)Jaký je tedy původ tohoto označení?Děkuji.

    Další informace


    Jaký je původ japonského seppuku či harakiri? Děsivá sebevražda ...

    Děkuji za pomoc při nalezení vyčerpávajícího odkazu - nikoliv jen z Wikipedie. Mám špatný vyhledávací den ...Týkalo se hrakiri jen mužů nebo i žen?

    Další informace


    Jaký je původ barvitého přirovnání?

    Mít z prd..e kliku ?Málokdo by přece byl nadšený,kdyby. -Mít štěstí z Kokury - to chápu - až tak,že mám husí kůži.Takže - proč klika a zrovna z....?

    Další informace


    Jaký je původ a význam přirovnání Mít oči jako Argus?

    Mít oči jako Argus- Argos - stooký pastýř- Původ rčeníNejvyšší bůh Zeus se zamiloval do kněžky Íó a před svou žárlivou manželkou Hérou ji skryl v podobě krávy. Ale Héra to zjistila a Dia přemluvila, aby jí krávu daroval. Nechala ji potom hlídat stookým pastýřem Argem, obrem z pradávných dob, konajícím většinou dobro. Zeus nechal pastýře zabít bohem Hermem. Pak Héra poslala na začarovanou Íó velkého ováda, který ji zahnal až do Egypta, kde porodila Diova syna Epafa. Argovýma očima pak Héra ozdobila paví ocas

    Další informace


    Jaký je přesný význam a původ přirovnání nohsled?

    Nohsled - patolízal, přisluhovač, stoupenec, následovník, spřeženec, příživník, lokajský, vlezdoprdelka, služebníček, poskok, podkuřovač,...

    Další informace


    Jaký je asi původ pivního rituálu a v které době vznikl?

    Všimla jsem si nedávno hostů v restauraci. Ťukali sklenicemi s pivem (asi 2x) o sebe, pak dnem o stůl. Teprve pak se napili.

    Další informace


    Co znamená název novin Mladá fronta DNES? Jaký je původ tohoto názvu?

    Mladá fronta DNES:.někdy psaná také Mladá fronta Dnes, zkráceně MF DNES, MF Dnes nebo MfD) je jeden z nejprodávanějších českých deníků, před sametovou revolucí byly orgánem Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže. Noviny jsou registrované pod kódem ISSN 1210-1168. Začaly vycházet 1. září 1990, zvolením podobného názvu navázaly na list Mladá fronta a převzaly i jeho redaktory, know how a čtenářskou základnu, avšak z právního hlediska jde o zcela jiný deník.

    Další informace


  • Význam, původ slova šulek

    Setkali jste se někdy s tímto slovem? Já na Karvinsku a zatím nikde jinde.Místo „Ty si blbec/magor/koza“, říkají „Ty si ale šulek“. Ale sami si nejsou významem jistí, říkají, že je to něco podobného jako výše uvedené, ale myšleno svým způsobem lichotivě, nechtějí toho druhého urazit.Tak mě zajímá, jestli se šulek používá i v jiných oblastech a hlavně jaký má přesný význam?Děkuji.

    Další informace


    Původ slova družstvo ?

    Všichni známe asi význam druřstvo zemědělské, družstvo stavební, ale i sportovní družstvo nebo vojenské družstvo. Z čeho ale toto slovo vzniklo ? Je to od družení ? A kde je původ ?

    Další informace


    Kdo myslí, je myslivec? Jaký je původ a význam tohoto slova?

    Název myslivec, doložený, pokud víme, po prvé ve Veleslavínově čtyřjazyčném Nomenclatoru, znamená tedy člověka myslivého, t. j. myslivostí, lovem zvěře se zabývajícího. Způsobem zcela analogickým nabylo i ruské jméno ochótnik, znamenající vlastně člověka svým chtěním k něčemu směřujícího, pohotového nebo v něčem zálibu majícího (na př. ochotnik do lošadej milovník koní), významu rovnajícího se našemu slovu myslivec a ochóta významu ‚lov, myslivost‘. Povědomí etymologické spojitosti slov ochóta, ochótnik v tomto pregnantním významu se slovesem chotěť, chočú (chtíti) je v ruštině stejně zastřeno jako u nás spojitost jména myslivec se slovesem mysliti proto se také v některých ruských nářečích vedle tvarů ochota, ochotnik vyskytují tvary ochvota, ochvotnik, protože si lidová etymologie spojuje tato slova patrně se slovesy chvatať, chvatiť (chytiti), která jsou pregnantnímu významu slov ochotnik, ochota ( lovec, lov) svým významem bližší. a href"http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art2416" rel"nofollow" http://nase-rec.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Je původ slova pád ve významu případ, záležitost, věc, událost stejný jako ve významu pád- pohyb, úpadek a pod.?

    Je toho trochu víc, jak je vidět, vývoj nebyl jednoduchý. Základ pro všechna slova je stejný, jen význam se pozměňoval za různých okolností. Okopírovala jsem od J. Rejzka v první části slova, která uvedl. Dnes podl PSJCPád na zem, pobybem dopředu (např. kůň) ztráta moc, spád (verše), mravní úpadek, zahynutí, pád města (dobytí), případ (záležitost, věc) atd. J. Rejzek: Etymologický slovník padat, padnout, padací, pád, pádný, padák, padavka, zapadat, západ, západní, odpadat, odpad, odpadní, napadat, nápad, propadat, propad, připadat, případ, případný,spadat, spad, spád, rozpadat se, rozpad, upadat, úpadek, vypadat, vypadnout, výpad, přepadnout, přepadení, vpadnout, vpád ajMísto padnout bylo stč. pásti, 1 .os. přít. padu, podobné tvary i v jiných slov. jazycích.Všesl. - p. padać, stsl. padatiPraslovanské *padatia* pasti (z*pad-ti )je příbuzné se sthněmeckým gifezzan a stindickým pádyatē ‘padá, hroutí se’ , to od indoevropského . *ped- ‘padat’, které je možná totožné s *ped- ‘noha’Slovanský. tvar je možná i výsledkem kontaminace s ie. kořenem *pōl- tv., který je v lit. pùlti a něm. fallen. Etymolog V. Machek uvádí takto:1. padati od pasti, já padu. Už ve starší češtině za padu, tvar padnu, padl.Tvar pád - ((ale pádem - ležet pod puklinou), spád, vpád atd.Od slovesa padat jsou odvozena slova - padlí, padavka, listo-pad, vodo-pád, přídavná jména pádný, nápadný, případný. .Od starého tvaru pasti pak slova past, propast atd. -Novočeské napadnouti učinit útok nápad - napadla mě

    Další informace


    Jaký je původ jména Frankenstein? Nebo se jedná o příjmení?



    Další informace


    Jaký je původ dnešního obrazného spojení český tunelář?

    S tímto pojmem se setkáváme na každém kroku...

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví zatnout tipec?

    Používáte je?

    Další informace


    Jak vzniklo nebo jaký původ má přijmení Kravec a Gravecz?

    Jak vzniklo nebo jaký původ má přijmení Kravec a Gravecz?

    Další informace


  • Moc prosím,aby mi někdo napsal původ slova střída neboli pastouška.proč vzniklo toto slovo

    nevím,kde to mám hledat. byla bych strašně ráda,kdyby mi někdo,kdo se zabývá češtinou an to odpověděl

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Samek?

    Zdrobnělina od Samuela nebo je to odvozeno od samce.

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Rohel?

    Rohel - z přídavného jména rohatý, tj. nesnášenlivý člověk rorýs na Moravě rohlík.Varianty příjmení1. Rohlík - podle pečiva podle domovního znamení nář. rorýs.2. Rohla, Rohlena na Královéhradecku nepořádná a neobratná žena u Jevíčka žena, která se ráda porouhá posmívá.Tak uvádí D. Moldanová ve své knize Naše příjmení.

    Další informace


  • Umělá vagína ano či ne ?

    Samotná masturbace už mě přestává (bavit) vzrušovat a tak jsem si vyhlédl na internetu umělou vagínu na , kterou je samá chvála měl bych jí použít ?Doplňuji:Je mi 15 let , ale na pohlavní styk se ženou chci ještě rokči dva počkat

    Další informace