• Je danné kdy slaví svátek Sofie i přesto,že není v kalendáři. - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je danné kdy slaví svátek Sofie i přesto,že není v kalendáři.. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je danné kdy slaví svátek Sofie i přesto,že není v kalendáři.

 • Už jste někdy viděli francouzské farmáře nafocené v kalendáři?  Další informace


 • Jak je možné, že auto jede i přes to, že je zajistěno ruční brzdou?  Další informace


 • Mám ve sklepě žáby. Vždycky je vyneseme ven a přesto se vracejí. Jak jim náš sklep zošklivit?  Další informace


 • Čím se proslavil sv. Pionius, že mu dnes patří místo v katolickém kalendáři?

  Svatý Pionius byl křesťanským knězem v Lydii v městě Smyrna a byl znám svou literární činností na obranu křesťanské víry. O jeho původu není nic známo. Spolu s dalšími křesťany, z nichž jsou jmenováni Sabina, Dionysius a Aesclepius, byl uvězněn 23. února 250 na výročí umučení svatého Polykarpa. Vzhledem k tomu, že se město připravovalo na velký židovský svátek, hodlal prokonsul Quintilianus využít příležitosti, že se sejde velké množství lidí k demostrativnímu zřeknutí křesťanství všeobecně známé osobnosti. Pionius ani jeho druzi se však víry nezřekli a neučinili tak ani po mučení. Naopak ke shromážděnému davu přednesl Pionius řeč na obranu víry. Byl proto odsouzen k smrti a upálen. Stalo se tak podle Skutků apoštolských (součást Nového zákona) 12. března 250.Svátek svatého Pionia je v katolické církvi připadá na 1. února, ve východní církvi na 11. března.

  Další informace


  Od kdy se slaví den dětí ?

  První podnět k založení dne, který by oslavoval děti, vznikla v Turecku při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost. Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že důležitou součástí k budování nového státu jsou děti. Proto ustanovil 23. duben jako Den dětí, který obyvatelé Turecka slaví dodnes a je státem uznávaným svátkemV roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen, který připomíná sirotky v San Franciscu a první konferenci, jež zabývala blahem dětíDen pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení a oslavy probíhaly každý rok. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí. Československo, později Česká republika také převzala toto datum, proto se u nás slaví Mezinárodní den dětí na začátku června.V roce 1952, kdy už se slavil Den pro ochranu dětí, usilovala Mezinárodní unie pro péči o dítě o vyhlášení dne, který by oslavoval výhradně děti. Na toto OSN zareagovala a v roce 1954 vyhlásila Světový den dětí (anglicky).s. wikipedia. org/wiki/Mezinárodní_den_dětí

  Další informace


  Kdy slaví nový rok Íránci?

  Příchod jara je v Íránu oslavován jako Nový rok. Tato nejstarší slavnost Íránu je samozřejmě jako i v jiných kulturách spojena s pohostinností, jídlem, hudbou a veselím. Vydejme se tedy ke slavnostnímu novoročnímu ubrusu

  Další informace


  Kdy se slaví Velikonoce?

  Tak jsem z toho jelen...Od malička vím , že se slaví první pondělí po prvním jarním úplňku. Teď koukám do starého sešitu a u křesťanství čtu, že jsou první pondělí po první neděli po prvním jarním úplňku. Přijde mi to v podstatě stejné...A mám u toho ještě poznámku, kterou chápu tak, že je-li úplněk z neděle na pondělí, slaví se o týden později. Přijde mi to dost uhozené... :DTak prosím o rozřešení záhady. Děkuji.Jinak proč se slaví, kde a jak, to chápu, vím, znám. A do teď jsem si i myslela, že vím, KDY se slaví :DDíky )Dobře, tak jinak... Prvni jarní úplněk bude z neděle na pondělí (třeba 23:58 SEČ v neděli). Kdy bude Velikonoční pondělí? Hned to první nebo až po týdnu?Jde mi o to, jestli se to určuje podle pondělí nebo podle té neděle )

  Další informace


  Jak se jmenuje židovský svátek, který se slaví na základě událostí z knihy Ester?

  Můj strýc je žid. Chtěla bych ho překvapit nějakýma znalostima o židech. Předem děkuji všem co mi odpovíte.

  Další informace


  Indie- kdy se tam slaví Vánoce?

  přesné datum ,kdy se to slaví

  Další informace


  Co to je s provoda? Kdy tento svátek byl?

  Bylo to použito v jedné staré knížce v souvětí: Jedna se bude dávat o masopustu, druhá s provoda. -V původní otázce tvar - z provoda.

  Další informace


 • Joomla a jEvents - při najetí na událost v kalendáři vypsat název události místo hlášky jít na kale  Další informace


  Je možné, aby se mi sama od sebe smazala vytvořená událost v kalendáři v Outlooku?  Další informace


  Jak si nastavim, aby mi se mi v kalendáři v mobilu ukazovalo, kdo ma kdy narozeniny(z fb)

  Musíš si nastavit synchronizaci dat z fb do telefonu.

  Další informace


 • Myslite si ze kdyz kluk s holkou se pohadaji kvuli kravine tak ze i presto by meli tu kravinu resit?

  Co se jednomu jeví jako kravina, může mít pro druhého zásadnější význam. Až se shodnou na to, že jde o pouhou kravinu, asi se tomu spolu zasmějí.

  Další informace


  Kdy má svátek Radoslava?

  Na Karla....nebo na Josefa?

  Další informace


  Kdy ma svátek jméno Nelly?

  nevím kdy ma svátek

  Další informace


  Hezká, štíhlá, rozumíte si s ní, ale má brýle. Šli byste do ní i přesto?

  Pěkný večer,ztrácí u Vás brýlatá dívka na atraktivitě? Hrají u Vás roli brýle při výběru partnerky?Díky za odpovědi

  Další informace


 • Mohu dělat opravné zkoušky i přesto že nemám pětky?

  Možná vás touto otázkou překvapuji,ted na konci dubna,jenže přístí rok(ted jsem v 8) pudu na střední ale tohle pololetí zejména matematika se mi uplně nevyvedli,vychází mi asi trojka možná čtyřka a stím se já jako jedničkářka nemohu smířit.Myslíte že bych mohla dělat o prázdninách tzv. reparát?

  Další informace


 • Mohu darovat krev přesto, že jsem jako malá prodělala mononukleozu?

  Pokud jste prodělala infekční mononukleózu, tak ne!!!!

  Další informace


 • Jak je možné, že vlk se nažere a koza zústzane přesto celá ?

  České přísloví. Je to možné, když někdo dělá něco tak, aby obě strany byly uspokojeny, proto se chová a počíná si opatrně.Hraje na obě strany...

  Další informace