• Je možné na internetu podle jména a daného katastrálního území zjistit jaké má vlastník nehnutelnosti a parcely? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je možné na internetu podle jména a daného katastrálního území zjistit jaké má vlastník nehnutelnosti a parcely?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je možné na internetu podle jména a daného katastrálního území zjistit jaké má vlastník nehnutelnosti a parcely?

 • Už tady několikrát padlo, jak se jmenují Vaše děti, ale zajímá, podle čeho jste jim dali jména..  Další informace


 • Může být vlastník os. automobilu mladší 18 let?  Další informace


 • Vlastník odpadního potrubí vně domu  Další informace


 • Jak se domoci prava daneho rozsudkem soudu?  Další informace


  Jak dlouhou trasu jste absolvovali autem, autobusem, vlakem nebo pěšky na území Česka, popřípadě Československa?  Další informace


 • potřeboval bych nějaky odkaz na registr dlužníku který opravdu vyhledá daného dlužníka

  Registry na netu nejsou uplně přesné. Přesné a úplné registry mají jen banky a některé úřady. Jsou to osobní údaje, a tak by ani nemělY být volně ke ztažení.

  Další informace


  Je nutno vyúčtovat všechny doklady s IČem daného subjektu?  Další informace


 • Kde a v které době působili na našem území tzv. portáši a co bylo jejich úkolem? Jaký základ se objevuje v tomto slově?

  Slovo portáš je z maďarštiny - strážce u brány, portovný, portýr (latinsky porta - brána, přístav). Jedním z úkolů portášů bylo totiž hlídat zemské hraniceStrážci hor jsou už po tři staletí součástí valašského kraje. Obyvatelé této části Moravy, která kdysi tvořila zemskou hranici s Uhrami, znali hory, byli fyzicky zdatní, urostlí a odvážní. Po třicetileté válce, kdy v zemi panoval chaos, hlad a bída, se Valaši často bouřili proti vrchnosti i církvi. Těchto nepokojů využívali i méně čestní poddaní. Kradli, zabíjeli a živili se loupežnictvím. Do toho všeho se na Moravu přiřítili Turci a Tataři, po nich sem vpadli uherští povstalci, přes hory se z Uher šířil také mor. Nakonec přišly strašné kurucké vpády po roce 1700. Všechny tyto události přispěly ke vzniku stálého sboru portášů, hrdých strážců hranic...

  Další informace


  Jak se nazývá nejstarší známá tištěná kniha na českém území?

  Víte o jakou knihu se jedná?

  Další informace


  Jak dlouho přibližně trvalo, než se česká koruna roznesla po celém území České republiky?

  Když v 90. letech vznikla nová měna - koruna česká - jak dlouho trvalo, než se roznesla do všech koutů Česka? A než se roznesla, čím se platilo?

  Další informace


  Jak byste nejlépe popsali situaci okolo Němců na území Československa v letech 1918 - 1945?

  Zajímá mě hlavně, zda znáte něco z vyprávění o tom, jak se tehdejší Němci na našem území chovali.Pak taky... můžete doplnit, jestli se to podle vás dalo řešit jinak než odsunem a principem kolektivní viny? Máme se za odsun Němců stydět, být na něho hrdí nebo to bylo něco, co bylo prostě třeba udělat, ovšem z naší strany došlo k věcem, na které být pyšní nemůžeme? by jste byste

  Další informace


 • Může člověk porušit zákon, jestliže by dodržením daného zákona ohrozil nějakou osobu?

  Znění Zákon č. 40/2009 Sb.,trestní zákoník§ 28 Krajní nouze(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.

  Další informace


  Kolik stojí Stanovení ceny OBECNÉ (=obvyklé) u parcely orné půdy (kvůli dědictví) Znalcem a kolik RK? Máte zkušenost?

  Potřebuji u 3 parcel orné půdy (dohromady cca 2 ha) a jedné parcely zahrady (cca 400m2) stanovit (kvůli dědictví) cenu OBECNOU (obvyklou).Nevíte kolik to může stát u Znalce a kolik u RK? A kdo je z nich - obecně - levnější?Notářce, která je mi k dědickému řízení soudem přidělena, je jedno, jestli to bude od Znalce či od RK.

  Další informace


  K vybaveni občanky je nutne ist pro novou na slovensko alebo je možne si ju vybavit tu na uzemi českej republiky?

  občiansky preukaz

  Další informace


  Jakým způsobem se vyšetřuje únos osob na území České republiky, pokud pohřešované osoby pochází například z USA?

  Postupuje se běžným způsobem, jako u únosu občanů všech ostatních států. Nevím nic o tom, že by občané USA, měli při vyšetřování nějaká extra privilegia.

  Další informace


  Jaké jsou vzájemné povinnosti spolumajitelů nemovitosti, když jeden z nich je majoritní vlastník?

  O jakých rozhodnutích ohledně nemovitosti /činžovní dům/ může rozhodovat majoritní vlastník samostatně /aniž by potřeboval souhlas ostatních spolumajitelů/ a k jakým rozhodnutím ohledně nemovitosti jejich souhlas potřebuje? Např. smlouva o pronájmu nebytových prostor, nebo její změna, opravy nemovitosti / omítky, střecha a pod. / Děkuji Havránek

  Další informace


  Co mi hrozí, když zůstanu v USA po překročení povoleného pobytu (90 dnů) a zůstanu i tímto ilegálně x let na území USA?

  Děkuji.

  Další informace


 • „Marie, Hana, dvě jména milá, napsal v r. 1848 známý klasik. Jsou i po 170 letech tato prastará jména aktuální?

  Obrázek: a href"https:/ixabay.com/cs/valent%C3%BDn-14-%C3%BAnora-8-b%C5%99ezna-3152703/" rel"nofollow" https:/ixabay.com/ hellip /a Myslíte, že křestní jména vypovídají o svém nositeli? Nebo je to docela jinak?1.„Znáš moje jméno, ale neznáš můj příběh. Vidíš můj úsměv, ale neslyšíš můj pláč. Raději nejdříve nahlédni pod pokličku, místo toho, abys mě začal soudit.“ Petr Havránek2.„Běžná jména a příjmení jsou jen důkazem banálnosti a naprostého nedostatku fantazie. Nikdo si je nepamatuje, protože ničím nepřipomínají toho, kdo je nosí.“ Olga Tokarczuková3.„Pokud je vaše jméno špatné, máte na výběr dvě možnosti: jméno změnit nebo si z něj udělat legraci.“ Jack TroutZdroj: a href"https://citaty.net/citaty/276440-neil-gaiman-kocky-nemaji-jmena-to-jen-vy-lide-mate-jmena-p/" rel"nofollow" https://citaty.net/ hellip /a Zdroj: a href"https://citaty.net/citaty/282841-olga-tokarczukova-bezna-jmena-a-prijmeni-jsou-jen-dukazem-banalnosti/" rel"nofollow" https://citaty.net/ hellip /a

  Další informace


 • Je americký konvoj v ČR největším divadlem na území ČR v historii?

  Zaslouží si místo v České Guinessově knize rekordů?

  Další informace


 • Dostane jedničku ten, kdo byl z nějakého předmětu uvolněn automaticky z daného předmětu?

  Můj spolužák Tomáš je vyučený automechanik. Díky tomu se nechal uvolnit na všechny všeobecné předměty. V pololetí nabyl názoru, že z předmětů, z kterých se uvolnil, má jedničku. Jinými slovy, pokud by měl průměr např. 1,7, tak by mu ti předměty, ze kterých se uvolnil, pomohli získat vyznamenání (poznámka: Ta poslední věta je moje domněnka.).Já jsem vystudovaný ekonom (poznámka: Mám maturitu z OA.). Toho jsem ale nevyužil k uvolnění, protože nechci, aby mé znalost ze všeobecných předmětů zrezivěly. Nicméně jsem ze všech všeobecných předmětů získal jedničku.Myslíte si tedy, že ten, kdo má uvolnění z daného předmětu, má z něj automaticky jedničku? Jsem tedy na tom stejně jako Tomáš?

  Další informace