• Kde se vzalo to záhadné jedno procento u této otázky? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kde se vzalo to záhadné jedno procento u této otázky?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Kde se vzalo to záhadné jedno procento u této otázky?

  • Poslední pokus : souhlasíte s přeposláním této vyčerpávající otázky adminům?



    Další informace


    Má smysl řešit ve vědě otázky, když jejich odpovědi vyvolávají další otázky?



    Další informace


    Kde se vzalo jméno Píďa?



    Další informace


    Co se s timto webem stane, až tu nepůjdou vymyslet žádné nové kloudné otázky, protože už jsou otázky skoro na všechno?



    Další informace


  • Jsou nějaké články nebo informace o záhadné smrti vědecké výzkumné výpravy na Šumavě v 50. letech?



    Další informace


  • jaké procento lidí má kterou velikost bot?

    dá se někde zjistit, jak je ta která velikost bot rozšířená v populaci? já mám například velikost 41 a přijde mi, že je víceméně běžná... ba dokonce někdy mám dojem, že v obchodech mizí jako jedna z prvních - aspoň u těch bot, které se mi líbí ) ..., ale jaké procento populace to tak může mít taky, co myslíte?Doplňuji:díky za info :)je mi jasné, že osobní statistiky nikdo nevede - proč taky? :) ale přemýšlela jsem, že určitě výrobci obuvi musí mít přehled kolik párů té které velikosti se kde prodá - jaká je poptávka po různých velikostech atd. a jestli se nějaká taková třeba starší data dají najít :)

    Další informace


  • Ve které zemi je největší procento ekonomicky aktivních obyvatel zaměstnáno v průmyslu?

    a href"https://www.cia.gov/libraryublications/the-world-factbook/fields/2048.html" rel"nofollow" https://www.cia.gov/ hellip /a V zemích, kde ještě neproběhla deindustrializace - Čína, ... Rychle se to ale mění ....

    Další informace


    Odkud se vzalo pořekadlo: Nasadil mu brouka do hlavy?

    To vzniklo jen tak nebo je to následek nějakého nechutného rituálu?

    Další informace


  • zahadne zamrzanie PC (PLS help)



    Další informace


  • Jak vaše děti/dítě vzali/vzalo to, že Ježíšek neexistuje?

    Toto je otázka spíše pro rodiče... Jak vaše děti vzali to, že Ježíšek neexistuje? Byli naštvaní, nebo to pochopili? :)

    Další informace


  • Poradíte,kde se vzalo oslovení vy a my pro jednu osobu?

    My,král,přikazujeme... zajímá mě původ. Děkuji.

    Další informace


    Odkud se vzalo slovo zpacifikovat?

    Původní je podst. jméno pacifikace ‘zjednání míru, uklidnění’,Sloveso - pacifikovat + předpona z - změna dokonavost vzniklo z latinského .pācificātiō od pācificār ‘zjednávat mír, uklidňovat’ z pāx (gen. pācis) ‘mír’ a -ficāre.V. Rejzek: Etymologický slovníkDoplňuji:Pokračování věty: -ficāre - viz - fikace. Přípona -fikace značí ve složeninách ‘provádění, dělání. Z lat. -ficātiō od -ficāre a to od facere ‘dělat’ .jinak diskuse

    Další informace


    Odkud pochází,kde se vzalo

    slovo dezolát,dezolátní stav?znám pojem -přišel v dezolátním stavu( úplně ožratý)nebo je něco v dezolátním stavu(rozbitý)

    Další informace


    Nevíte, kde se vzalo přísloví První vlaštovka jaro nedělá? Jak je chápete?

    Už filozof Aristoteles oceňoval příměr o první vlaštovce, která jaro nedělá. Prostě i on dobře věděl, že jeden polibek ještě neznamená lásku a první úspěch není úspěchem trvalým. Tahle vlaštovka k nám připutovala přes propast věků z příběhu o jednom bohatém synkovi, který po otcově smrti užíval života plnými doušky, až „rozfofroval“ veškerý nemalý majetek. Pak už mu nezbylo nic než lehké šaty a plášť. Tu uviděl vlaštovku, která kroužila nebem v radostném letu nad příchodem prvních jarních dní. Mladý zhýralec si řekl, že když už přilétla vlaštovka, jaro je opravdu tady a prodal i ten plášť. Když se pak zima ještě na nějaký čas vrátila, vyčítal nebohé vlaštovce svou vlastní nezodpovědnost

    Další informace


    Kde se vzalo slovo torna ? Z čeho to vzniklo ?

    Torna torba. - uvádím význam pro vojenskou a sportovní brašnu na záda, tlumok.U všech slovanských národů i jiných národů včetně Maďarů se toto slovo objevilo.. Stsl. turbica má původ v maďarském nářečním slově t turba. Původ z tureckého torba. Ve stč. se užívalo i slovo: tanejstra tornistra, pytel, torba.Etymologický slovníkDoplňuji:Doplňuji, třeba se někdy objeví podobný dotaz. Zajímal mě ještě rozdíl mezi původem slovy torna a torba. Oba výrazy z maďarštiny, ale prapůvod těchto slov se liší, i když se nakonec jejicj význam sjednotil.Uvedla jsem, že ve stč. se užívalo slovo tanejstra. Po hláskových změnách tanister, tanistra, tornistra, zkráceně nářečně na torna torba, mošna.Slovo tanistra je hanlviý staroslověnský výraz., který byl přijatý do češtiny ze staršího maďarského tanyisztra, novějšího tarisznya,. přesmyk souhlásek z varianty tanyisztra, a to zřejmě z řečtiny - ve významu pytlík na potravu pro koně.Německý Tornister, z toho č. tornista i zkráceně torna, se má za přejaté z češtiny nebo přímo z maďarštiny. Tanister se užíval asi do 17. st., novější tornister pak od st. 18.

    Další informace


    Kde se vzalo hanlivé slovo důra?



    Další informace


    Co znamená zbla? A odkud se to slovo vzalo?

    Cituji:annasSblo, zblo - staročeské slovo, z ¨něhož vzniklo pojmenování stéblo. Ve významu stéblo se dnes zblo nepoužívá, ale jen jako frazeologické spojení - nemá, nezbylo mu ani zbla nic, pranic, ani špetka. Původní význam slova se posunul trochu jinam.V nářečních oblastech se ještě říká zblo místo stéblo, ale původní souvislost se slovem stéblo už rovněž necítíme.Podle etymologického a staročeského slovníku.

    Další informace


    Projet to na plný čáře, kde se to vzalo? Proč na plný čáře?

    Čára - mínilo se jí i čára hraniční, až po kterou je něco dovoleno nebo zakázané, např. linie, která čarodějný kruh ( kde nemají nebo mají démoni svou moc) nemají, pak přeneseně linie cílová, mez (limit) dovolená pravidlem - dělati něco přes čáru.Plný celý, úplný. Projet - expresívně - prohrát. Čára stanovený limit.Projel to na plné (celé) čáře - prohrál to docela (zcela) nad stanovený limit. (určenou mez, hranici)V. Machek a jeho Etymologický slovníkDoplňuji:Čára - mínila se jí i čára hraniční, až po kterou je něco dovoleno nebo zakázané, např. linie, vymezující tzv. čarodějný kruh ( kde nemají nebo mají démoni svou moc), pak přeneseně linie cílová, mez (limit) dovolené pravidlem - dělati něco přes čáru...

    Další informace


  • Dispečer letového provozu - kde bych se o profesi mohl o této profesi něco dozvědět?

    a taky o profesi Řídící letového provozu

    Další informace


  • Zanechává v těle každé rentgenování nějaké to procento radiace/radioaktivity?

    Ta radiace v těle zůstává na trvalo nebo se časem ztrácí? Je to zanedbatelné množství?Teoreticky: Aby to mělo nějaké následky tak by se musel člověk rentgenovat každou hodinu/den/týden?Jak se z těla dá vůbec dostat radiace přírodní cestou? Něco jsem slyšel o jódu v souvislosti s Černobylskou katastrofou a taky, že zasažené radiací drhli dlouho ve sprchách, ale čím je to šplíchali?

    Další informace