• Krevni tlak 130 na 115 je vporadku? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Krevni tlak 130 na 115 je vporadku?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Krevni tlak 130 na 115 je vporadku?

  • Pirát z D1 křičel a gestikuloval na řidičku Mazdy kterou ve 130 km rychlosti vystřelil z dálnice. Udělal to schválně?



    Další informace


    Až jsem se rozčílila a tím pádem mi vyletěl tlak .. ( jsem ted cetla ) a proc se rika to tim padem , co to znamena?



    Další informace


    Bod varu vody vs tlak



    Další informace


  • Nokia 130 Dual sim



    Další informace


  • Atari 130 - kde stáhnout Turbo Basic?



    Další informace


  • Byla tady otázka o ponorce. Jak je možné, že v oceánech žijí stvoření, kterým ten tlak vůbec nevadí?

    Nám tlak 1atm taky nevadí -)Jednoduše proto, že mají tlaky vyrovnané. Tlak uvnitř organismu je stejný jako tlak vody okolo. Jenže my potřebujeme mít tlak kolem té 1 atm. Zvládneme i víc, ale umíme dýchat jen vzdušný kyslík a při větších tlacích funguje ta výměna mezi vzduchem a krví trochu jinak. A ponorka se snaží poskytnou nám lidem komfort který k životu potřebujeme a proto musí vydržet když uvnitř je tlak 1atm a venku třeba 30. A to už je konstrukční problém. Ta stvoření co žijí v hloubkách jsou kompletně na daném tlaku a chemii organismu mají nastavenu na tamější podmínky.

    Další informace


  • Je vaše IQ vyšší nebo rovno 130 bodů?

    Patříte mezi horní 2 % populace, kteří mají IQ vyšší než 129 IQ bodů a spadáte tak do skupiny lidí, kteří mají možnost stát se členy Mensa?

    Další informace


  • Rizika dárcovtství krevní plazmy?

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká jsou rizika při darování této složky krve. Spousta mých kamarádů a známých využívají nejkratší možné doby (14ti denního intervalu) k darování plazmy a přemlouvají mě do toho, ale mě se nezdá, že by to bylo až tak zcela bezpečné. Hledám háček, ale nemohu ho najít. Kamarádi jsou celí šťastní z toho, že za odběr dostanou 400,-, ale já se na to dívám ze stránky, zda-li mi to nemůže uškodit?Víte o tom něco?Pokud ano, odpovězte prosím, děkuji :-)

    Další informace


    Jak se liší ledvina člověka s krevní skupinou A od ledviny člověka s krevní skupinou B??

    Liší se právě krví, kterou majiteli filtruje.Doplňuji:To, že jde o dvě různý ledviny v jednom pacientovi, doplňuješ až v diskuzi. V takovým případě jde o transplantaci a otázka je spíš pro lidi z oboru, který se tím roky zabývají. A i tak je úspěšnost transplantace ne vždy úplně jistá.Každá z těch dvou ledvin je tvořená buňkama od jinýho člověka. Jedna je vlastní a druhá od dárce. Ta od dárce by po transplantaci neměla být rozpoznávána imunitním systémem příjemce. Každá buňka tvořící darovanou ledviny má totiž odlišný povrchový znaky, tzv. histokompatibilní glykoproteiny (MHCgp) a další formy povrchovejch proteinů, což dráždí IS příjemce a může je na základě těhle molekul na povrchu buněk napadat a ničit.Dále wiki:MHCgp jsou proteinové komplexy, které na povrchu buněk presentují vlastní nebo cizorodé peptidy a ukazují tak imunitnímu systému (IS) případné patologické stavy buněk či jejich infekci. Různé alelické formy MHCgp presentují ze stejných proteinů různé peptidické části díky polymorfismu ve vazebné části, a tak je tkáň od jiného jedince rozeznávána recipientem (příjemcem) jako cizorodá látka. Při tomto přímém rozeznávání následně dochází k aktivnímu napadání a odhojení transplantované tkáně. Přímému rozeznání se dá částečně předejít transplantacemi od dárce, který je příbuzný s recipientem.Léčba pacienta nekončí úspěšnou transplantací. Tkáň od dárce je pro recipienta rozeznávána imunitním systémem (IS) jako cizorodá a je aktivně napadána, jako by se jednalo o tkáň infi

    Další informace


    Co by se stalo kdyby člověk při transfuzi dostal jinou krevní skupinu?

    Je to vůbec možné? Můžou z toho nadměrně vypadávat vlasy?

    Další informace