• Který(é) výrok(y) považujete za nejpřijatelnější a jak ho(je) chápete? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Který(é) výrok(y) považujete za nejpřijatelnější a jak ho(je) chápete?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Který(é) výrok(y) považujete za nejpřijatelnější a jak ho(je) chápete?

  • pianista extremista - ako chápete jeho činnosť v Kyjeve počas prestreliek?



    Další informace


    Je správný právnický výrok: Předchozí úkon se z r u š u j e? Zní to hrozně.



    Další informace


    Jak chápete přirovnání člověka k palmě z arabského přísloví: Datlová palma musí mít nohy ve vodě a hlavu na slunci?



    Další informace


  • Jak se divate na cloveka co ji maso ? Povazujete ho za stvuru ? Nebo snad za hrdinu ?

    Pro me jsou to netvori, kteri si nevazi niciho zivota, jen sveho....Kvuli jednomu cloveku zemre mnohonasobne vice nevinnych zviratek....Doplňuji:quentos gt nas je ve svete asi 7 a pul miliardy, coz by znamenalo, ze oproti nekterym zviratum, ktere clovek ji, jsme premnozeni...Podle vasi uvahy by asi bylo v poradku kdybych ted vybehl s kalachem na ulici a zacal ,,regulovat obyvatelstvo'

    Další informace


    Jak chápete výraz ...karma článku...?

    Proč existuje takové označení?Co to pro čtenáře znamená?

    Další informace


    Co znamená výrok: Revoluce požírá své děti?

    Vím, že se to vztahuje k Velké francouzské revoluci, ale nevím, jestli si ho dobře vykládám.

    Další informace


    Co povazujete za sedm divu sveta?

    sedm divu sveta?Diky

    Další informace


    Chápete jednání některých seniorů?

    Téměř dennodenně čtu v tisku, jak jsou staří lidé důvěřiví. V Hranicích na Moravě 85letý muž vpustil do bytu 2 muže. Vetřeli se dovnitř pod záminkou, že má doma určitě falešné peníze, a proto mu je vymění. Odešli s úlovkem 220 000 Kč. Starý pán čekal na pravé peníze, proto podvod ohlásil až druhý den.Mé 85leté sousedce přišly 2 ženy nabídnout odškodnění za strádání ve 2. světové válce.Přišla o 100 000 Kč, která měla na opravu střechy.

    Další informace


  • Platí ještě v současné době výrok Duben, ještě tam budem.?

    Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem.Myslíte, že tento výrok ještě platí, když uprostřed dubna bylo tam, kde bydlím já, 32 stupňů Celsia odpoledne?

    Další informace


  • Kterému dnešnímu jubilantovi patří zřejmě tato slova a jak je chápete?

    Nedopusť, aby ti zlí zabraňovali jednat dobře. Chválou jejich musíš pohrdat, utrhání jejich si nevšímat. Chtěj býti zlými spíše nenáviděn, nežli uctíván .Jak se tato osobnost jinak nazývá a jaký má vztah k dnešnímu dni?

    Další informace


    Jaký původ má úsloví uhlířská víra a jak je chápete?

    já bych řekla, že je to slepá víraSvůj původ má ve středověké němčině.Vyprávění o uhlíři pálícím dřevěné uhlí v milířích v hlubokém lese, jehož se čert oblečený za biskupa ptá... v co věří? A on mu na to odpoví, že věří v církev.Na otázku v co věří církev odpověděl....V to, v co věřím já.kcjl2. upol. cz/krobotova/zajimavosti. doc

    Další informace


    Jaký máte názor na výrok profesora Hrbolka? Souhlasíte, nebo jste proti?

    Profesor Hrbolek - známá postava z filmu Marečku,podejte mi pero , řekl. I skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále . Tedy myslíte si, že každý člověk by se měl naučit cizí jazyk dokonale, bez toho, jaké vykonává povolání a zda ten jazyk bude k tomu potřebovat? Nebo jak to chápete? Děkuji.

    Další informace


    Jak rozumíte uvedenému citátu? Co považujete za vášeň, za neprozkoumané místo v duši člověka?

    Zaujala mě myšlenka Fjodora Michajloviče Dostojevského: V rohu map z XV. století bývá prázdný prostor bez tvaru a jména, kde jsou napsána tři slova: hic sunt leones. Onen temný kout je i v člověku. Vášně obcházejí a bouří kdesi v nás. A o tomto temném prostoru duše lze oprávněně říct: zde jsou lvi.

    Další informace


    Jak chápete úsloví o zakopaném psovi? Proč právě pes?

    Že je vtom problém.-Zakopaný pes.Proč totiž slovo pes v mnoha svých významech a odvozeních vystupuje jako něco špatného. Cituji z článku M. Vajdlové z loňské Naší řeči: „Středověká společnost byla velice silně ovlivněna biblickým názorem a Bible psa chápala a představovala jako stvoření nečisté, nízké, opovrženíhodné, jako symbol špatnosti a odchýlení se od víry, v lepším případě pak jako tvora nepatrného a bezvýznamného, trpěného a nezasluhujícího si větší pozornosti.“Staří Židé patrně měli v těch dávných dobách, kdy vznikal Starý zákon, se psy špatné zkušenosti, horší než máme dnes my. Tehdy to byla toulavá zvířata, která se většinou asi nepřátelsky pohybovala na okraji sídel starověkých Hebrejců. A Bible měla a vlastně dosud má takovou sílu, že její špatné hodnocení psů, byť evidentně v rozporu se současnou běžnou denní skutečností, dosud funguje v jazyce – v přenesených významech slova pes i v mnoha hanlivých slovních spojeních a úslovích. a href"http://old.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?IDCl13122 IDR10314 TypR3" rel"nofollow" http://old.myslivost.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jak chápete slova, že život je jako Rubikova kostka, můžeme ji složit, ale vždy se najde někdo, kdo ji rozloží?

    Michal Pašek.

    Další informace


  • je to výrok? : ,,Kdybych byl býval...

    Jen upřesním, že tato slova pronesl chlapec nespisovně:Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil.

    Další informace


    Jak chápete pojem komunikační schopnosti a komunikační dovednosti?

    Je nutné, abyste rozlišila jazyk jako schopnost ovládat a používat symbolický vyjadřovací systém (češtinu, němčinu neboznakový jazyk neslyšících) od řeči nebo promluvy jako skutečného použití jazyka - schopnost komunikovat se postupně stává dovedností. ,Schopnost - způsobilost naučit se znát nejen teoreticky pravidla určitého jazyka, umět si v hlavě srovnat své myšlenky ( tzv. vnitřní řeč) znát, jak se zachovat v určité situaci, naučit se psát atd. a tzv. vnější řečí vše vyjádřit - tedy komunikovat ústně nebo písemně.Ze schopnosti vzniká používám, opakováním dovednost. uplatníme v písemné i mluvené komunikaci - naučíme se mluvit, číst, psát, počítat ... neustále se zdokonalujeme.Dovednost komunikovat uplatníme např. když chceme někoho přesvědči o něčem,, získat pro něco, při umění naslouchat, argumentovat atd. Nejen v oblasti mluvené, ale i psané. Záleží také na slovní zásobě, vyjadřovacích schopnostech. obratností aj.

    Další informace


    Co to znamená a kdy se používá výrok Rozděl a panuj?

    Rozděl a panuj - DIVIDE ET IMPERALatinská formulace principů i politiky. Pro antiku není doložena. Její původ není bezpečně známý, jako autor se uvádí G. J. Caesar, ale použil ji poprvé francouzský král Ludvík XI. (1461–83), někdy bývá připisovaná též italskému teoretikovi Niccolovi Macchiavellimu (1469–1527). Praktické uplatnění našel tento princip už v římské zahraniční politice a zvl. v kolonizační praxi Velké Británie.Heslo divide et impera užito básníkem I. Divišem, Teorie spolehlivosti 1967: Divide et impera, znovu a znovu postavit intelektuála proti dělníkovi, kanalizovat potenciální fašismy rozeštvaného, domořeného davu vždy v pravou chvíli kydnutým heslem, zásadně preferovat mizeru proti člověku čestnému – a máme to v cajku. Srov.: Naši nemilí pokrokáři a rovnostáři si usmysleli, že i lidské vředy mají mít právo na život a nárok být takzvaně „svobodní“. Ve skutečnosti svobodu nesnášejí. Výsledkem čehož je dnešní bordel, který lidi nesbližuje, tak jako to činí tuhá pata totalitního despotismu, nýbrž naopak je staví proti sobě v tiché, nepřiznané, podvědomé, latentní misantropické nenávisti druha proti druhu, člověka proti člověku, přesně podle prastarého pravidla vládnutí rozděl a panuj a href"https://sites.google.com/site/latinalexikon/d" rel"nofollow" https://sites.google.com/ hellip /a Kdo byl Ivana Diviš? Básník 18. 9. 1924, Praha ,† 7. 4. 1999, Praha.V roce 1969 byl redaktorem časopisu Sešity pro literaturu a diskusi a téhož roku odešel do emigrace v SRN, kde p

    Další informace


  • Když matka rodí, tak za jak dlouho jí to břicho jako slehne, chápete? Hned, nebo až za chvíli...? :D

    Po porodu se stahuje děloha,trvá to několik hodin,je to individuelní.Ale pokud matka přibrala víc než je zdrávo,tak jsou to špeky a ty musí zhubnout sama a to trvá samozřejmě déle.

    Další informace


    Co znamená tento lékařský výrok?

    Dobrý den, četla jsem si lékařskou zprávu z endokrinologie a zarazilo mě toto: Uzliny krku: zvětšené neverifikuji Znamená to tedy,že jsou zvětšené,nebo ne? Děkuji

    Další informace