• Lze trestné stíhání stáhnout? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Lze trestné stíhání stáhnout?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Lze trestné stíhání stáhnout?

 • Je trestné podplácení domovního správce?  Další informace


 • Proč státy nejsou trestně stíhány za nedovolené ozbrojování?

  Kdo dovolil státu aby mohl držet zbraň k zabíjení?

  Další informace


 • jednoduchy programek na stihani mp3,poradte  Další informace


  Je trestné warez forum?

  dobry den, chtel bych se zeptat, je trestne, kdyz si zalozim warez forum a tam se budou zobrazovat odkazy treba na Rapidshare nebo PirateBay?Doplňuji:takze ikdyz se tam budou ukazovat jenom odkazy, ,je to trestne jo?

  Další informace


  Je stahování z uzto trestné?

  Někde sjem se dočetla, že je trestné jakékoliv stahování. Potm zase jinde, že stahování je trestné pouze v případě, že dále nějak nabízím či šířím stažený soubor. Jinde zase, že to trestné je, ael jen od jistého počut stažených souboru či od jejich velikosti. A nějak nevím, co si mám vybrat a jestli to platí pro nějaké servery tak a prro jiné jinak. Mohl by mi to někdo vysvětlit?

  Další informace


 • ja jsem mu o tom nerekla.on podal trestne oznameni na policii.uz o tom samozrejme vi.tak jse ptam co s tim?

  Mělo by to jít normálně zastavit, po podání vysvětlení do protokolu.

  Další informace


  chtel bych jse zeptat jestli ten novej zakonjse bude tykat lidi ktere jsou v patrani policie za nejake trestne ciny viz

  zajimaloo bi mne jestli jse to bude tykat lidi ktere jsou v patrani ceske policie ya drobne kradeze viz neplaceni lizingu a pujcky dik predem za odpovedi

  Další informace


  Trestní stíhání jednatele společnosti??

  Se svým zaměstnavatelem ( majitelem společnosti) jsem se za měsíční finanční ohodnocení, dohodl, že budu jednatelem společnosti. Nyní jsem však zjistil, že tato firma nemá v pořádku daňová přiznání.Jsem jako jednatel odpovědný za krácení daní?

  Další informace


  Proč jsou tresty za trestné činy v porovnání s USA v Česku tak nízké?(nižší?)

  U nás se soudí za nejhorší trestný čin. Pokud spáchá 2 a více tr. činů je souzen za nejhorší z nich.V USA je souzen za každý trestný čin a trest se sčítá. Spáchal 2 tr. činy, za jeden má 2 roky a za druhý 5 let. Celkem dostane 7 let. Není neobvyklé, že tresty jsou v desítkách let, třeba i 86 let si musí odsedět.

  Další informace


  Pokud se opilý řidič stane obětí dopravní nehody, kdo se stane viníkem a kdo bude trestně stíhaný?

  Co by se stalo, kdyby se stala dopravní nehoda, ve které by opilý řidič neporušil žádné dopravní předpisy (kromě toho, že byl opilý) a druhý řidič by hrubě porušil dopravní předpisy, ale nebyl by opilý.Kdo by v tomhle případě byl viníkem a kdo by byl trestně stíhaný?

  Další informace


  Může holka mladší 15 let udělat orální sex, nebo je to bráno jako trestné?

  Pokud to zvládne udělat sama sobě, tak by to snad bylo ok. Pak je tu asi ještě jedna možnost, že žádnému z aktérů nebude více než 15let.

  Další informace


  Musím kvůli vrácení řidičáku projít vyšetřením u doprav. psychologa když soud rozhodl o upuštění od trestního stíhání?

  Dobrý den. Mému příteli v lednu tohoto roku byl policisty zadsžen řidičský průkaz za pozitivní trest na drogy. Po absolvování testů krve a moči bylo zjištěno, že o drogy nejde, ale že jde o léky na bolest (které u doktora, který mu nabíral krev i policistům nahlásil). Celá věc se táhla až do září, kdy byl přítel předvolán k soudu k podání vysvětlení. Soudce usnesením rozhodl, že upouští od trstního stíhání a že si má do 3 týdnů vyzvednout řidičský průkaz. Poté co si přítel na magistrát zašel, mu bylo oznámeno že musí podstoupit testy u dopravního psychologa a lékařské vyšetření. chci se zeptat, zda toto musí podstoupit, i když bylo upuštěno od trestního stíhání? předem děkuji za odpověď.

  Další informace


  Mohu opustit republiku, jsem-li trestně stíhaný?

  Obecně to zakázané není. Někdy může soud obviněnému uložit zákaz vycestování do zahraničí podle § 77a trestního řádu. Jinak obviněný vycestovat sice může, ale pokud hodláš spolupracovat s policií, tak doporučuju konzultovat cestu s vyšetřovatelem. Jestliže tě budou nějakou dobu marně shánět, vydají na tebe zatykač platný v celé Evropě a jakmile tě někde chytí, nastupuješ do vazby. Když tě nechytí, tak tě odstíhají jako uprchlého. A po návratu nastupuješ do výkonu trestu.

  Další informace


  Jsou trestně odpovědní uživatelé zakázaných drog?

  Vysvětlím podstatu otázky: V trestním zákoně je ust. § 214 - Podílnictví ... Pokud vím, v české republice tzv. není zakázáno fetovat, ale jinak je trestné obchodovat, vyvážet, dovážet, vyrábět drogy. z toho tedy vyplývá, že pokud má na území české republiky u sebe kdokoliv jakékoliv množství zakázané drogy musel nutně tuto drogu získát trestným činem ... podle mého názoru nelze na území české republiky získat zakázanou drogu beztrestně. Tedy každý uživatel musí drogu nějak získat - tedy vyrobit, dovést a nebo dostat nebo koupit anebo ukrást ... pokud osoba trestně odpovědná drogu koupí nebo dostane je dle mého názoru tato osoba pachatelem trestného činu Podílnictví, jelikož zcela jistě na sebe převedla věc pocházející z trestného činu (jelikož každá zakázaná droga na území pochází z trestného činu). Jinými slovy pokud se na území české republiky vyskytne zakázaná droga, je zcela jisté, že pochází z trestné činnosti a v tom případě i uživatel, který si tuto drogu opatří se dopouští trestného činu podílnictví. Souhlasíte?

  Další informace


  Je trestné při prodeji bytu nabídnout slevu za uvedení výrazně nižší ceny ve smlouvě kvůli nižší dani z převodu?

  Když mi při koupi nemovitosti prodávající nabídne slevu z kupní ceny, pokud se dohodneme, že v kupní smlouvě uvedeme výrazně nižší cenu (čímž se sníží daň z převodu nemovitosti, kterou prodávající platí), dopouští se trestného činu? Děkuji.Doplnění: nemovitost jsme koupili před 1.11.2016, daň z převodu tedy platil prodávající.

  Další informace


  Je trestné prostřednictvím televize navádět k čarování?

  Nedávno jsem v televizi provozované v České republice (tedy jedné z těch nejznámějších ) viděl a slyšel, jak jakási snad čarodějka, vědma či věštkyně po zatelefonování do studia provedla z karet věštbu volajícímu ... no OK, to je ještě v poho ...... ale potom ona čarodějnice uvedla recept na jakýsi kouzelný nápoj lásky s popisem funkčnosti tohoto nápoje... tedy uvedla, že funguje vždy a spolehlivě a muž , kterého chce žena dostat do postele , jednoduše nemá šanci odolat ...Jde tedy o navádění k trestnému činu? Např. šíření toxikomanie, pokus o ublížení na zdraví apod.?

  Další informace


  Je trestné jíst lysohlávky?

  nie.je trestné držať ich, opatriť sebe či inému (predať, darovať, ponúknuť).všeobecne platí o drogách - ich konzumácia nie je trestná (iba v súčinnosti s iným tr. činnom ako látka, pod vplyvom ktorej pod konkrétny tč spáchaný), je trestné ich zaobstaranie si, držanie, poskytnutie, distribúcia.z toho vyplýva, ak konzumujete drogy, dopúšťate sa vy či iný tr. činu držania a poskytnutia drogy (inak by ste ju proste užiť nemohol).-Q

  Další informace


  Je trestné i půjčování videoklipů?

  a může být trestné když tady dám okaz na nějaký klip a vlastně jej půjčuju ostatním? a href"http://www.youtube.com/watch?vpxFfacPwuaU" rel"nofollow" http://www.youtube.com/ hellip /a

  Další informace


  Je trestne, kdyz soused bude ode mne odebirat el. proud?

  vydelame na tom oba.mel by svoje kontrolni hodiny a z mojich by mesicni najem platil polovinu.

  Další informace


  Jak je možné, že projevovat nenávist vůči cikánům je trestné, ale u projevů nenávisti vůči Rusům se to ještě podporuje?

  Blbost. Nikdo nebo většina nemá proti Rusům žádnou nenávist. Jde jen o politiku Kremlu, a ta je pověstná svoji touhou vypadat excelentně, zatímco je to skrytá diktatura(slušně řečeno).

  Další informace