• Má Brouk Pytlík něco společného s Frodem Pytlíkem? Pokud ne, tak proč tedy sdílejí stejné přijmení? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Má Brouk Pytlík něco společného s Frodem Pytlíkem? Pokud ne, tak proč tedy sdílejí stejné přijmení?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Má Brouk Pytlík něco společného s Frodem Pytlíkem? Pokud ne, tak proč tedy sdílejí stejné přijmení?

  • V komedii Brouk v hlavě hraje kdo roli pana Kamila Champsboisy?



    Další informace


    Pokud se dívce v pubertální věku řekne telátko,na prahu dospělosti jalovičko,jak se tedy řekne ....



    Další informace


    Mají něco společného slova infantilní a infant?



    Další informace


    Mají něco společného ptákoviny s ptáky?



    Další informace


  • Kde koupit zdobící pytlík?

    V domácích potřebách nebo větším supermarketu. já ho kupovala v Globusu.

    Další informace


  • Píše se první rodné příjmení a pak příjmení vyvdané? Nebo naopak?

    1. - prijmeni prevzane2. - prijmeni rodne

    Další informace


    Pokud má někdo stejné jméno jako já, je to jmenovec a jak se říká, když má i stejné příjmení? Že by příjmenovec?

    Ano. Jmenovec . člověk stejného jména s někým. Ale neuvádí se, o jaký typ jména jde.Rozlišujeme totiž jméno rodné křestní nedědičné osobní jméno, které s děděným příjmením jménem rodovým, tvoří oficiální osobní jméno - např. František Konopásek.Protože i příjmení je jméno, jak jsem uvedla, u jmenovce se nerozlišuje typ jména. Proto se může jmenovec s někým shodovat v křestním jménu, ale i v příjmení.

    Další informace


    Má Modré pondělí, něco společného s velikonocemi?

    Modré pondělí, které letos vychází na 29. března a symbolizuje blížící se Velikonoce, bylo pro křesťany vždy symbolem volného dne.Modré pondělí je posledním masopustním pondělím. Kostely se v tento den zdobily modrým, respektive fialovým suknem. Původ přívlastku modré je však nutné hledat jinde. Jedná se totiž o doslovný překlad německého blauer Montag , kde se slovu blau připisuje také význam podnapilý, neschopný práce (po nedělní pitce) .Podle tradice bylo v tento den lidem zapovězeno vykonávat jakoukoliv práci. Podobně jako v následující den, v úterý, které nese přívlastek Šedivé , se ani k Modrému pondělí nepojí žádné obřady.

    Další informace


    Mají něco společného hudební skladatel Julius Fučík a Mick Jagger?

    Julius Fučík,jak napsala Annas, byl i hudební skladatel a ta skladba bude nejspíš jeho.Doplňuji:Zcela určitě jde o jeho pochod Vjezd gladiátorů .

    Další informace


    Který obor se zabývá odkud pochází danné příjmení a vším s ním co se týká příjmení??

    Původ příjmení zkoumá především etymologie. Ta čerpá ze starých slovníků, z knih kulturně historických, technických, starých literárních děl. Podobně pomáhá vysvětlení příjmení z nářečí a řemeslnického slangu.Nejdůležitějí je etymolgický rozbor, jeho objasnění a porovnání se stávající slovní zásobou. Některá příjmení se dají vyložit různě, záleží na době vzniku, oblasti. Také musí etymolog znát zákonitosti vývoje hlásek, historické i kulturní reálie atd.Důležitá je i etiolgoe, tj. objevování příčin a důvodů, proč dotyčný získal¨přezdívku, proč z ní vzniklo příjmení atd.Svět se změnil, ale příjmení stará asi 200 let ji nereflektujíDále se jména komolila zápisem v matrikách, přeslechnutím, špatným čtením, někdy jeho vylepšením. Takže v jedné rodině může být několik variant.Někdy pomáhá i genealogie, která zkoumá vztahy mezi lidmi, které vyplývají z jejich společného rodového původu. Zde se občas objeví možný původ příjmení.Práce badatelská je těžká, komplikovaná, někdy jsou temná místa.. Zůstává možnost, mohlo to tak být.Tolk zkušenosti autorky D. Moldanové uvedené v knize Naše příjmení. -Nejde jen o příjmení, ale i o plvod slov. Mnozí nechápou, že dnešní významy se nezachovaly všechny, nebo naopak byly obecnější. Nevěří zaprášeným, školometským a prý zastaralým slovníkům. Jejich chyba, nedovědí se, jak to tehdy bylo ...Doplňuji:Zapomněla jsem doplnit, že z etymologie vychází::nauka o vlastních jménech, která se se nazývá onomastika,. Jejími hlavními částmi jsou antroponomastik

    Další informace


  • Jak se jmenuje agresivní brouk podobný berušce?

    Beruška Harmonia.

    Další informace


  • Pokud je číslo Pí nekonečné, jsou v něm tedy všechna čísla?

    Tedy například tam můžeme najít všechny data narození všech lidí jdoucí po sobě? (Tedy pokud by jsme měli dostatečně výkonný kalkulátor :D )

    Další informace


    Mají něco společného slova gyros a gyroskop?

    Slova mají společný původ a základ, i když slovo gyroskop je složené,Řecký gyros γύρος druh válce s masem a zeleninou ,gȳrós ‘oblý, okrouhlý’ Sloveso gyros je gyrizo (otočím nebo vyhnu). Pouze v gastronomickém kontextu, termín gyros je gril a odpovídá tureckému kebab .Předpona gyro- častá předpona ve složených slovech spojených s rotací, jako např. gyro-kompas, gyro-koptér, gyro-magnetické, gyro-skop.Gyre (v angličtině)- kruhový pohyb, od latiny gyrus kruh, kruhový Samozřejmě, kolo, ring, od řeckého gyros kruh, prsten, souvisí s gyroskopy - zaoblené, snad z kořene geu- ohýbat, křivka. a href"http://www.etymonline.com/index.php?termgyre" rel"nofollow" http://www.etymonline.com/ hellip /a -gyro + skop gyroskop (od antického řeckého γῦρος gûros, kruh a σκοπέω skopéō, hledat ) je rotující kolo nebo disk atd. Gyroskop je zařízení využívané v navigaci. Používá se zejména u letadel a balistických raket. Také v torpédu je gyroskop. Přístroj obsahuje setrvačník, který zachovává polohu osy své rotace v inerciálním prostoru a href"https://en.wikipedia.org/wiki/Gyroscope" rel"nofollow" https://en.wikipedia.org/ hellip /a a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Gyroskop" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a Pro zajímavost Žiro v češtině - bezhotovostní převod peněz - přes něm.Girozit. giro tv., původně‘kruh, okruh, otočení, a to přes lat. gȳrus ‘kruh, zákrut obor’ z ř. gȳrós ‘oblý, okrouhlý’. a href"https://de.wikipedia.org/wiki/Gyros" rel"nofollow

    Další informace


    Mají něco společného bylina mochnička s muškou muchničkou?

    Nebo je poslechová podobnost čistě náhodná ?

    Další informace


    Mají něco společného anglické filthy a české filcky?

    Myslím samozřejmě po jazykové stránce, jestli jedno z nich má původ v druhém a nebo obě mají společný původ ještě v nějakém třetím praslově nebo tak..

    Další informace


    Jak se nazývá jev (pokud se nějak tedy nazývá) a co se v mozku děje, že se tento jev stane, kdžy si neustále opakujeme..

    ..stejné slovo pořád dokola, a pak nám to slovo připadne, jako kdyby nemělo žádný význam?Doplňuji:Komu se to nestalo, tak ať si vebere nějaké slovo (trochu delší-třeba strom) a opakuje ho pořád dokola. A uvidíte :)

    Další informace


  • Na jaké úrovni podle společného evropského rámce pro jazyky musím být pokud chci studovat učebnici Direkt neu 2 ?

    Nejsem si jistý, protože je tam napsáno, že je na úrovni A2. Tudíž nevím jestli mám mít již tu A2 nebo A1 a na A2 se teprve mám dostat.

    Další informace


  • Jsou slzy pro oči zdravé? Ztrácí člověk tekutiny, pokud brečí více, než je zdrávo? Počkat, co je tedy ještě zdrávo?

    Pláčem, pomocí slz odplavíte škodliviny.Pokud je ho mnoho, je to téměř na zánět spojivek. Druhý den jsou oči zarudlé jako myxomatózní králík ).

    Další informace


    Je kóma stav, který zavinilo něco mimo mozek, např. těžké poškození jater, pokud se játra transplantují, je léčitelné?

    Kóma může vyvolat jakýkoliv těžký patologický stav v těle.

    Další informace


  • Červený brouk s černými tečkami na stranách zadečku? (ne beruška .-)

    Potkal sem asi 1,5 - 2cm dlouhého brouka s plochým tvarem těla na delších nohách. Měl poměrně výrazně červenou barvu a zadeček rámovaný malými černmi tečkami. Zajímavosti je, že reagoval i na dosti vydálený pohyb. Když sem zamával rukou i jeden a půl metrů nad ním, tak se zastavil a natočil se směrem ke mně a čekal dokud se nevzdálím. O co by se mohlo jednat?

    Další informace