• Máte rádi nebo jste měli rádi loutkové divadlo? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Máte rádi nebo jste měli rádi loutkové divadlo?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Máte rádi nebo jste měli rádi loutkové divadlo?

  • Jaký přemět jste měli / máte ve škole nejraději?



    Další informace


    Kdyby jste měli ufounka, brali by jste si jej do práce, do školy ? Co by mi řekl nadřízený, kdybych si ho nosil ?



    Další informace


    Měli jste letos kapra ve vaně :) ? Nebo jste si no nechali vykuchat ?



    Další informace


    Měli by vrcholoví politici podstoupit test inteligence povinně? A jaký IQ by měli dosáhnout?



    Další informace


    Máte/Měli jste nějakou vaši oblíbenou rodičovskou frázi?



    Další informace


  • Používáte doma bidetovou sprchu? Nebo byste rádi doma měli? Případně bidet.



    Další informace


  • Měli jste nějaké povolání, které dnes už mizí, nebo neexistuje? Platí hlavně pro starší ročníky.



    Další informace


  • Měli jste rádi Helenu Růžičkovou?

    Já ji mam rada a vy? Sice neměla hereckou školu, ale byla i tak izasna. Ještě dnes se ráda podivam na filmy s ní.

    Další informace


  • Měli by k sobě Češi a Slováci více respektu, jestliže by měli společný jazyk pouze češtinu, nebo jen slovenštinu?

    Vyjdu z historie jazyka.Slovenština je národní jazyk Slováků, čeština pak Čechů. Používání jednoho jazyka by byla ztrátou identity druhého národa.Slovenština je svébytný jazyk, který se vyvíjel samostatně, i když např. z období Velké Moravy či používání tzv. bibličtiny má některá slova významově shodná s češtinou, ale liší se hláskově. Samozřejmě existují jiná, která se liší od češtiny a svědčí o rozdílném vývoji češtiny a slovenštiny.Spisovná slovenština je mladší než čeština, vyvíjela se jiným způsobem nejen v oblasti slovní zásoby, ale i mluvnice. Převzala to, co bylo výhodnější, co odpovídalo jejím podmínkám. Např. skloňování a shoda je jednodušší než česká.Jazyk je jedním ze znaků národa. Vzhledem k jazyku je téměř celé 20. století relativně krátkým obdobím, kdy jsme žili společně jako dva národy v jednom státě a rozdílné jazyky nevadily, vzájemně jsme je respektovali. .Když vznikly dvě samostatné republiky, je pravda, že slovenštinu je slyšet méně, často k naší škodě. Slovenština vymizela z televizních pořadů, slovenská literatura se probírá okrajově jako literatura cizí atd. Mám rodinu na Slovensku, takže si mluvený jazyk pravidelně oživuji. Některá slova jsou jiná, ale z kontextu se dá porozumět.Vztahy mezi lidmi nezáleží na tom, kterým jazykem mluví, ale co říkají. A jak se chovají. Respekt mají ti lidé, kteří si ho zaslouží, nejde ho vynutit.I když jsme dva národy, jsem si přece jistým způsobem podobni, stejně jako naše jazyky. Ale na obou stranách se najdou lidé, k

    Další informace


    Které 3 zemřelé osobnosti (jakákoliv oblast) by jste přivedli zpět k životu, kdyby jste měli tu moc?(čiste teoreticky)

    Bylo by pekne uvest i duvod, pro vase volby a zda si myslite jestli by se dana osoba dokazala zmenit svuj zivot v dnesni dobe, ci behem sve druhe sance.

    Další informace