• Nevíte, kdy se v česku objevily první videopřehrávače? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Nevíte, kdy se v česku objevily první videopřehrávače?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Nevíte, kdy se v česku objevily první videopřehrávače?

  • Kdy byly a kde první kleštičky na cukr



    Další informace


  • Kdy a kde byl postaven první zvedací most pro dopravu?



    Další informace


    Kdy byl vyroben první český /nebo československý/ autobus ?



    Další informace


  • Nevíte jestli se dá v česku koupit takový ten USB man?



    Další informace


  • Kdy dojdou,podle vás, v Česku nekonečné nápady autorům hudebních muzikálů?

    Nikdy! Já už jen čekám, kdy se zmuzicíruje Stalinovo dílo Dějiny VKS(b) ! ) :D :D

    Další informace


    Kdy se začaly vyrábět první televize s velkými úhlopříčkami?

    Televize se velice dlouho vyráběly z CRT obrazovkou (katodová truboce). Tato technologie nebyla vhodná pro velké obrazovky. a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Obrazovka_CRT" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a U nás se začala prodávat televize zn. LOTOS s větší obrazovkou poprvé v r. 1961, která dokonce uměla příjímat více kanálů. a href"http://www.oldradio.cz/ts4211.htm" rel"nofollow" http://www.oldradio.cz/ hellip /a Teprve nedávno se do televizí začaly montovat obrazovky LCD, a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Displej_z_tekut%C3%BDch_krystal%C5%AF" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a nebo plazmové obrazovky. a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Plazmov%C3%A1_obrazovka" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a Obě tyto technologie umožnily mnohonásobně zvětšit uhlopříčku obrazovky. Nová technologie LED je v podstatě obrazovka LCD podsvětlená pomocí LED diodami (klamavý název). Jsou i další technologie (např. OLED), které se v budoucnu budou montovat do televizí ve větším počtu.

    Další informace


  • První sprchovací gely a první mýdlo na světě

    Kdy lidé poprvé začali používat sprchovací gely ke koupání?A Kdy bylo vyrobeno úplně první mýdlo?

    Další informace


    Kdy se začalo používat uhlí na topení a kdy se objevila první kamna na uhlí?

    Děkuji.

    Další informace


    V kterém období se objevily v Evropě první korunovace panovníků? Jak probíhaly korunovace u nás?

    7. 2. 1311 byl Jan Lucemburský korunován českým králem.

    Další informace


    Kdy byla vyrobena první žvýkačka v Česku a jaký měla název?

    V roce 1910 začíná továrna vyrábět první žvýkačku obalovanou v cukrové moučce s příchutí Rose a Nektar nazvanou Rici, která je k nerozeznání od té „pravé americké“.Rici žvýkačka má velký úspěch a brzy se o ní mluví po celém Rakousku – Uhersku.Prim však dlouho neudrží, výroba vázne a ukončena je již o dva roky později, tedy v roce 1912.Roku 1925 se opět obnovuje výroba, ale již po roce je výroba ve Velimi opět zastavena.Mezi dalšími jmény, spojenými s výrobou žvýkaček, se objevila J. Bělohubý z Hluboké nad Vltavou a Orion Praha.J. Bělohubý rozbíhá výrobu žvýkaček r. 1936 pod názvem Hanka, později pak pod obchodním názvem Peny. Po jeho smrti v roce 1938 však výroba končí.Po 2. sv. válce byla výroba žvýkací gumy zakázána z hygienických důvodů.Roku 1956 je výroba opět povolena. Důvod je jednoduchý. Lidé po žvýkačce stále touží a to vede k rozšiřování nelegálních obchodů.V roce 1956 se žvýkačka vyrábí v Liberci v továrně Poživatina (LIPO) a o něco později pak i v závodě Stollwerck (FIGARO) v Bratislavě. V roce 1956 – 57 pak probíhá sloučení obou továren ve Velimi.Bublinkové PEDRO je tu…Roku 1957 zahájena výroba obdélníčkové, na polštářky dělené žvýkačky s peprmintovou příchutí a o několik let později i žvýkačky ovocné. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    Další informace