• Obojky Scalibor a borelioza - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Obojky Scalibor a borelioza. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Obojky Scalibor a borelioza

 • Je to borelioza?  Další informace


  Borelioza - doxyhexal  Další informace


 • Proč nosí holky (někdy i kluci) obojky?

  Někdy na ulici vidím holku, nebo kluka s obojkem na krku. Někdy textilní, někdy kožený. Co v tom vidí?

  Další informace


 • za jak dlho sa muze projevit Lymská borelióza po napadenim klistete u ditete?

  Skvrna se ale objevuje jen v polovině případech. V druhé polovině případechse neobjevuje a nakažen jste .Jedině si cca po 5 - 6 týdnech vydupat od lékaře test na protilátky ( dříve je to bezpředmětné) či tento požadavek ještě podpořit zprávou z rozboru příslušného klíštěte ( bohužel se platí).Pokud se skvrna objeví , léčit vás budou. a href"http://www.borelioza.cz/csriznaky_nemoci/" rel"nofollow" http://www.borelioza.cz/ hellip /a ?

  Další informace


  Za jak dlouho po zakousnutí klíštěte se přenese borelióza nebo encefalitida, v případě že je klíště nakažené?

  Je šance na infikování se ihned po zakousnutí nebo to nějakou dobu trvá, než to klíště do člověka vyplivne ty sajrajty? A jaká je procentuální šance nakažení v závislosti na čase přisátí? Jsou někde k dispozici grafy, který ukazujou jakou má člověk procentuální šanci nakazit se po hodině od přisátí, po dvou hodinách, po třech hodinách, atd.?

  Další informace


  Po kousnutí neznámým hmyzem se mi udělal kulatě červeně ohraničený štípanec (viz foto níže). Je možné, že mám boreliózu?

  Ahoj, už podruhé mám na těle štípance od neznámého hmyzu. Poprvé jsem si myslela, že jde o komára, protože i štípanec by tomu odpovídal. Jenže po pár dnech začne štípanec svědět, zrudne a zvětší se na velikost pětikoruny, celý napuchne, a co mě docela překvapuje, vytvoří se okolo napuchnutí červeně ohraničené kolo. Pak trvá asi týden, než se zcela zahojí. Později jsem si myslela, jestli nemůže jít o štěnice, ale to mi bylo vyvráceno. Mám obavu, že to může být borelióza, ale nevím o tom, že bych měla poslední roky klíště (vím, nemusím to ani poznat, ale beru pravidelně vit. B). Vzpomněla jsem si, že cca před 8 lety (kdy jsem béčka ještě neužívala), se mi po kousnutí klíštěte udělal červený flek, Dr. mi jen předepsala ATB a ani se neobtěžovala mi odebrat krev...prý že to nic není, ale když chci, tak mi ATB předepíše. Je možné, že by se borelioza projevila tak pozdě? To je asi hloupost, ne? Jak jsem psala, ty štípance mám teprve podruhé - poprvé to bylo asi před měsícem a půl, zahojily se a byl klid. Předevčírem jsem na nohou opět zaregistrovala kousnutí a opět ta samá reakce - svědění, napuchnutí do velkého červeného kola a následné ohraničení. Na fotce jsou první štípance. Děkuji za každou radu, počítám, že návštěva Dr. bude asi nezbytná.

  Další informace


  Na ruce mám útvar, vypadá jako první fáze boreliózy. Nejsem si vědom toho, že bych měl klíště. Může to být borelióza?

  Dobrý den, předevčírem se mi na ruce udělal útvar podobající se útvaru v první fázi boreliózy, avšak nejsem si vědom toho, že bych zde měl klíště, maximálně mne zde pokousal komár. Útvar měří +- 3-4 cm. Avšak dnes (po dvou dnech) začal ustupovat a není již téměř vidět. A tak se ptám, jestli by se mohlo jednat o boreliozu, jelikož jsem momentálně na dovolené a návštěva lékaře by zde byla značně komplikovaná. Minimálně by mě zajímalo, jestli by byl moc problém v případě nakažení boreliozou, kdybych návštěvu lékaře odložil na další týden v pondělí, to už budu v ČR. Děkuji za odpověď, s pozdravem P.

  Další informace


  Může neléčená borelioza spustit epileptický záchvat?

  Obraťte se na lékaře, jedině ten může na vaši otázkuposkytnout správnou odpověď.Jinak si pročtěte nezávazně diskuzi, kde se toto téma řeší. a href"http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_forumrispevky_diskuse/muze_z_nelecene_boreliozy_vzniknout_epilepsie/" rel"nofollow" http://www.borelioza.cz/ hellip /a a href"https://www.google.cz/search?qboreli%3Doza+a+eoilepsie ieutf-8 oeutf-8 clientfirefox-b gfe_rdcr eiZ1QGWK-8H-yk8weXuIyAAg" rel"nofollow" https://www.google.cz/ hellip /a ..Ale neberte informativně, , jde jen o názory laiků, opakuji, rozhodující je vyjádření lékaře.

  Další informace


  Muze to byt borelioza?

  a href"http://img24.eu/images/87384406755155178188.jpg" rel"nofollow" http://img24.eu/ hellip /a Ze zacatku ten bridek hodne svedil a zadneho klistete jsem si nevsimla. V lese jsem nebyla, ale v trave ano. Myslite, ze to je obycejny stipanec od komara nebo je to od klistete?Doplňuji:Je to noha a bohuzel nevim jak je to dlouho od kousnuti, ale mam to tam 4.den a zmensuje se to.

  Další informace


  Je borelioza přenosná z člověka na člověka? Sliny, sex atd?

  jen mě to zajímá,a pište jen odborně ne plky a kdyžtak odkazy děkuji

  Další informace


  Jak se projevuje borelioza, nebo encefalitida?

  ... od miláčků klíšťat. Zlatíčka se na mě letos přisály několikrát a jsem teď ne zcela zdráv. Tak jen abych věděl jestli to mám dávat do souvislosti...Doplňuji:Je borelioza léčitelná? Nakolik úspěšně? Díky

  Další informace


  Bodnul mě hmyz a po 4 dnech místo po vpíchnutí vypadá takto. Myslíte, že je to borelióza??

  Dobrý den, před 4 dny mě něco píchlo na noze na vnitřní straně kolena. Nejdříve to hodně svědilo. Druhý den také a k tomu to ještě napuchlo. Třetí den otok splaskl a 4 den to vypadá takto a href"https:/ostimg.org/image/osy5whjon" rel"nofollow" https:/ostimg.org/ hellip /a uprostřed se vytvořila jakási nesvědivá modřinka (to fialové) a kolem červená jakoby vyrážka, která svědí.Chci se zeptat, jestli se s tím někdo setkal a neví, co by to mohlo být?Děkuji

  Další informace


 • Obojky Scalibor a borelioza  Další informace


  Jaké máte zkušenosti s elektronickými výcvikovými obojky?

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s výcvikovými obojky,protištěkacími obojky ,neviditelnými ohradníky apod.Děkuji

  Další informace


  Ja se projevuje u psů borelióza?

  stačí se zeptat googla... a href"https://www.kliste.cz/cz/vse-o-klistatech/clanek/lymska-borelioza-u-zvirat" rel"nofollow" https://www.kliste.cz/ hellip /a

  Další informace