• Pokládáte zlato za základ hodnoty české koruny? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Pokládáte zlato za základ hodnoty české koruny?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Pokládáte zlato za základ hodnoty české koruny?

  • Když je nevědomost síla, jsou vědomosti nad zlato, ale často nebezpečnější než dýka? Jsou tvrzení vzdálená od pravdy?



    Další informace


    Co osobně pokládáte za největšího žrouta Vašeho volného času?



    Další informace


  • Svázat betonový základ pro pojezdovou bránu?



    Další informace


  • Lze ještě vymenit slovenské koruny?

    Zbylé slovenske koruny z dovolene.

    Další informace


    Kdy začalo zlato získávat na hodnotě?

    Jak a proč se tak stalo, co tomu předcházelo, že se z nějakýho tuctovýho šutru stal na dlouhou dobu nejcennější kov?

    Další informace


  • Medík...sladké to zlato

    Chci se zeptat:- jak rychle tuhne med v zavrene sklenici?- jak se pozná čerstvost ?- kde musí včely sbírat aby byl med tmavý ?- kde se dá sehnat pravý horský med ?

    Další informace


    Je opravdu sůl nad zlato?

    Jednoduše-bez zlata žít můžete,ale bez soli ani náhodou.

    Další informace


  • Kolik stál lístek na LZ-129 Hindenburg v přepočtu na koruny?

    2000 plus mínus 11111111111111

    Další informace


    Kdy a kde se u nás začalo rýžovat zlato?

    Někdy v 10.-11. století pak už docházelo k dobývání primárních ložisek. Z těch nejznámějších oblastí, které byly již dříve takto využívány, zmiňme Pošumaví, povodí jihočeské Blanice, Otavy. Velice důležitá místa byla v okolí Zlatých hor, a to jak na české straně, tak i na severní straně Jeseníků, v Polsku, kde okolo Złotoryje a Głuchołaz byla také veliká ložiska zlata. Hlavně ve středověku, ale už i dříve za Keltů, byly velice oblíbené oblasti ve středních Čechách - mimořádně bohaté okolí Jílového, Všenor a Nového Knína. Už z existence keltských oppid v této oblasti a z pozůstatků řady zlatých předmětů této doby je zcela jisté, že část zlata byla získávána i tady u nás, právě z těch sekundárních rozsypových ložisek v okolí, která se později ukázala být velice bohatými primárními nalezišti ve středověku. Kromě těch největších akumulací, které jsme tu velice letmo nastínili, se dá říci, že v Českém masivu není místo, kde by zlato nebylo, alespoň v nějakých malých koncentracích. Například na Plzeňsku, Radnicku... Úterský potok u Křivců byl svého času také velice známou zlatonosnou vodotečí. Tehdy ta oblast patřila pod klášter premonstrátů v Teplé, který byl určitě rád, že na území, které spravuje, se nachází zdroj domácího zlata

    Další informace


    Kde a v které době působili na našem území tzv. portáši a co bylo jejich úkolem? Jaký základ se objevuje v tomto slově?

    Slovo portáš je z maďarštiny - strážce u brány, portovný, portýr (latinsky porta - brána, přístav). Jedním z úkolů portášů bylo totiž hlídat zemské hraniceStrážci hor jsou už po tři staletí součástí valašského kraje. Obyvatelé této části Moravy, která kdysi tvořila zemskou hranici s Uhrami, znali hory, byli fyzicky zdatní, urostlí a odvážní. Po třicetileté válce, kdy v zemi panoval chaos, hlad a bída, se Valaši často bouřili proti vrchnosti i církvi. Těchto nepokojů využívali i méně čestní poddaní. Kradli, zabíjeli a živili se loupežnictvím. Do toho všeho se na Moravu přiřítili Turci a Tataři, po nich sem vpadli uherští povstalci, přes hory se z Uher šířil také mor. Nakonec přišly strašné kurucké vpády po roce 1700. Všechny tyto události přispěly ke vzniku stálého sboru portášů, hrdých strážců hranic...

    Další informace


    Je možný společný základ slov: modla-modlitba?

    Ano. Rejzkův Etymologický slovník uvádí: modla ‘podoba pohanského boha předmět zbožňování’. Stará odvozenina od*modliti ( :modlit se). Praslovanské . *modliti (sę) je přesmykem z *moldit. Příbuzné je ještě něm. melden‘hlásit’, a v dalších jazycích. Vše od ie. *meldh-, asi ve významu ‘obracet se hlasem (k bohu)’.

    Další informace


    Jaké bohatství měl Mansá Músa v přepočtu na dnešní koruny?

    Mansá Músa (cca 1280 – cca 1337)Absolutně nejmajetnějším člověkem na světě se trochu překvapivě stal Mansá Músa ze západoafrické Říše Mali. Jeho říše se stala největším producentem zlata na světě, a to v době, kdy se zlato těšilo zvlášť velké poptávce. Podle historiků ale není jednoduché určit hodnotu jeho bohatství. Některé příběhy vyprávějí o slavné pouti do Mekky, během které Músa vynaložil tolik peněz, že to způsobilo měnovou krizi v Egyptě. Podle historika Richarda Smithe z univerzity Ferrum produkovalo Mali jednu tunu zlata ročně. Podle neoficiálních přepočtů měl disponovat bohatstvím ve výši 400 bilionů dolarů. a href"https://echo24.cz/a/iRBcy/deset-nejbohatsich-lidi-v-historii-stalin-cingischan-nebo-caesar" rel"nofollow" https://echo24.cz/ hellip /a Jeho jmění bylo nepochopitelné, Jacob Davidson z časopisu Time píše: Na jeho výši bohatství není možné najíá žádný způsob, jak uvést přesné číslo. a href"http://www.businessinsider.com/mansa-musa-the-richest-person-in-history-2016-2" rel"nofollow" http://www.businessinsider.com / hellip /a Výše jmění se liší - některý zdroj uvádí 500 miliard, jiný 600 atd. Vše jsou jen spekulace.

    Další informace


    Co myslíte, měla obec Kocourkov reálný základ? Existovaly obce s podobným typem obyvatel i v jiných zemích?

    Pojem se užívá stále, co pro vás znamená? Udělá někdo v Kocourkově pořádek?Doplňuji:Četla jsem v časopise, že prý na Moravě byl Šimperk, na Slovensku Čudákov i v ostatních zemích se nacházíměstečka s motivy hlupáků...

    Další informace


  • Jak zaplatit převodem v Kč za program při nákupu přes web? Více viz níže.

    ... zato jsou možnosti eura atd. Je možné to zaplatit českejma korunama? jakože, já to prostě beru měnu ve virtuálním stavu, a tudíž to nevidím tak, jako že je česká virtuální měna nebo euro virtuální měna, jen jedna, virtuální a pak při výběru se to převádí na měnu, co platí v daném regionu, no a hle tak to asi není. Takže co mám udělat? Chápete-li mě

    Další informace


  • Pro stavbu pc je to dobrý základ ?



    Další informace


  • Lze řezat zlato ve větší formě např. cihla či socha pilkou na železo nebo rovnou motorovkou?

    Zlato je měkké a drahé, takže každý úlomek má svou cenu. Motorovou pilu bych nepoužíval, byl by velký odpad. Ale pokud si umíš zlato vyrobit, tak tu ztrátu oželíš. V jedné detektivce jsem četl, že řezali zlato pilkou na kov, detaily neznám. Ale množství příměsí ovlivní kvalitu zlata, tvrdost a pod.

    Další informace


    Jsou ještě nějaká slavná čísla kromě pí a fí a e, základ přirozených logaritmů?

    Existují ješt nějaká známá slavná čísla, kromě pí, fí. Nemyslím nějaké fyzikální konstanty jako je c, g a podobně.

    Další informace


    Jak poznat zlato?

    Jak poznat pravý zlato od falešného?

    Další informace


    Jak může být zlato a jiné vzácné kovy tak oblíbeným investičním kovem s tak stabilnim kurzem ceny za jednotku?

    vzhledem k tomu, ze lidstvo prozkoumalo asi ani ne miliontinu objemu zemske kury (jen muj odhad) a zemsky povrch se neustale meni. vzdyt napr. zlata musi byt v kure (nebo celem plasti!) jeste ohromne mnozstvi - naprosto nesrovnatelne s tim, co jsme ze zeme uz vysali. nebo se mylim? co by vsichni ti investori delali kdyby se naslo nove lozisko treba s milionem tun zlata? popr. kde by se dalo nejrychleji prodat, nez by vykupci zareagovali snizenim jeho ceny? a dalsi dotaz:) kolik tun zlatalatinyalladia apod. uz bylo vytezeno? neptam se jen ekonomu, geofyziku apod. zajima me nazor vsech, predem diky.

    Další informace


  • Co má kočičí zlato společného s kočkou?

    Že se jedná o pyrit, lze dohledat na internetu. Jak ale přišlo ke svému názvu?

    Další informace