• Problém, který se mi opakuje čím dál častěji - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Problém, který se mi opakuje čím dál častěji. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Problém, který se mi opakuje čím dál častěji

  • Který idealista bude dál chodit k volbám?



    Další informace


    Jak byla cesta v praze jednoho divadelního herce, kde si v hospodě dal vždy jedno pivo a šel dál?



    Další informace


  • Existuje nějaký program který dokáže sledovat uživatele který jsou připojení na mojí Wi-Fi.



    Další informace


  • Nosily ženy dítě častěji na levé ruce?

    Vědci pátrali, proč je to tak, že ženy upřednostňují levou ruku. Po leta se pro tuto preferenci hledala vysvětlení. Uvažovalo se o blízkosti srdce nebo pravorukosti a potřebě uvolnit si pravou ruku k jiným činnostem.Nicméně nejnovětší studie ukazují, že jde mnohem více o to, jak funguje náš mozek.Když dítě držíme na levé straně těla, vysíláme tím signály do pravé části mozku, což nám pomáhá vytvářet pouto s naším dítětem.Děje se následující:1) Fyzický dotek na levé části matčina těla vyvolává reakci v pravé části matčina mozku.2) Vztah mezi jednou polovinou těla a protilehlou stranou mozku se nazývá lateralizace.3) Pravá strana mozku mimojiné zodpovídá za komunikaci - jazyk a interpretaci emocionálních signálů.4) Proto když je dítě na levé straně, matka lépe interpretuje jeho fyzické i psychické potřeby.Jenže přichází další fascinující informace. Nejsme mezi savci jediní. Mnoho dalších druhů upřednostňuje mít svá mláďata po levém boku, včetně koní nebo dokonce velryb. A nejenže matky preferují mít své děti nalevo, také mláďata si vybírají levý bok matky.Takže nástroje a specifická lidská evoluce rozhodně nejsou odpovědí na tuto otázkuOdpovědí je spíše náš mozek a snaha o lepší porozumění a pouto.Výzkum publikovaný v časopise Nature a href"http://www.nature.com/articles/s41559-016-0030" rel"nofollow" http://www.nature.com/ hellip /a shrnuje aktuální poznatky takto:„Pozice dítěte na levé straně matčina těla může optimalizovat mateřský monitoring tím, že všechny smyslové signá

    Další informace


    Kde vznikl v projevu čím dál používanější nešvar v písemném tvaru: Si myslím, Si udělám, Jsem neviděl ...?

    Znám hodně dlouho, jde o nespisovné výrazy, neuvědomění si pravidel přízvuku v češtině, postavení nejen předklonek a příklonek. Objevuje se poměrně často, studenti používali i v písemných pracích.Osobně mně vadí také vliv anglického slovosledu - příslovce na konci věty - vznikají falešné syntaktické dvojice. .Jedna možnost - vynechání zájmena (já) si myslím, (já) si udělám) - příklonkyDruhá možnost - příklad hovor, nejdřív obecný, se měnil v soukromý Spojení - Přs - se měnil nestojí hned za podmětem, ale :po výslovnostní přestávce. Začíná příklonkou se , takže působi jakoby samostatné. Zřejmě i podle toho se ujal slovosled - se narodil v Praze x narodil se v Praze.Ale v tomto případě se dají využít obě možnosti. Záleží na kontextu a slovosledu. K. se narodil v Olomouci, ale žil v Praze. x I když žil K. v Praze, narodil se v OlomouciJsem neviděl - (Já) jsem to neviděl - místo - neviděl jsem to - jsem předklonka - před (jsem) neviděl. x jsem příklonka v druhém tvaru - přízvuk se posunul na neviděl (jsem).Slovosled záleží na postavení příklonek a předklonek - souvisí se slovním přízvukem.

    Další informace


    Je lidstvo čím dál více hloupější?

    Až jednoho dne...

    Další informace


  • který program mi otevře PDF tak, aby se dal obsach skopírovat?

    *obsah (preklep)

    Další informace


    Samovolně ztišující se zvuk ve hře Left 4 Dead. Zvuk je čím dál tišší a bez reproduktorů na maximum



    Další informace


    Proč se mi stále opakuje hláška nelze vypnout PC?

    Proč stále nemůžu najít, co brání vypnutí PC, i když jsem prohlédla správce úloh a žádný program tam není neukončen?

    Další informace


    Prosím o radu - jen cca 2 roky starý notebook se mi začal čím dál častěji z ničeho nic vypínat... proč? :(

    Myslím, že se docela přehřívá, ten vzduch, co z něj jde, je fakt horký... předem díky za radu!

    Další informace


    Problem s instalaci WIN XP - se to sekne a dal nejede



    Další informace


    Modrá smrt se opakuje



    Další informace


    Google čím dál drzejší



    Další informace


  • Říkají častěji kluci, že mají holku, nebo holky, že mají kluka?

    Myslím, že holky jsou v tomto sdílnější. Kluci to před kamarády kolikrát spíš tají nebo popírají.

    Další informace


    Proč malinké děti dnes protivně brečí tak agresivně a mnohem častěji, než tomu bylo dříve?

    Proč malí smradi tak řvou. Nechce se mi věřit, že by to bylo mým věkem, jak mi to vysvětlila jedna hezká mladá maminka, kterou jsem na její agresivitu + ječící dítě upozorňoval včera před krámem.Jak to myslela? Že když dítě spatří životem unaveného člověka, tak začne takto hystericky řvát? Mně se zdálo, že nebýt tam jich, tak bych byl životem méně unavený, tak jak je to? -Ad Drap- tebe samozřejmě chápu, jenže, co když ti malí smradi fakt agresivně řvou? A pokud se to skutečně děje, seš si jistej, že nemáš potuchy, o čem by to ve světě, kterýho seš součástí, mohlo vypovídat? Rozepiš se, vím, že to jde )

    Další informace


  • Proč se ve vynutí el. zařízení nepoužívá častěji hliník místo mědi?

    Zajímá mě to z pohledu chování v mag. poli. Měď je diamagnetická (zeslabuje mag. pole) zatímco hliník je paramagnetický. Má tato fyz. vlastnost ve vynutí vůbec nějaký vliv?Doplňuji:*Vinutí samozřejmě :)

    Další informace


    Otázka pro lingvinisty: Říká se častěji upravit tento nebo aktuální odstavec?

    Záleží, z jakého důvodu chcete třeba odstavec upravit. Oba výrazy se dají použít, nikoliv jen zájmeno tento.Jestliže je text v dané době živý, budí pozornost, zájem časový, naléhavý, lez uvést: : aktuální odstavec. Např. článek o sportovním vítězství aktuálním filmu politickém či kulturním problému. Může být třeba nějak zvýrazněný, aby upoutal pozornost. Zájmeno ten(to) má několik významů Jedním z nich je, že odkazuje na úsek textu, o němž je řeč, co je známé. . Dá se použít kdykoliv.

    Další informace


  • Který obor je lepší z těchto které jsem dal do ankety ?

    Doplňuji:A mohli by jste mi prosím napsat proč je třeba řezník lepší ?..Rozdohuji se mezi tema dvouma :DOdkazy na skoly :automechanik: a href"http://drupal.sou-ub.cz/node/61" rel"nofollow" http://drupal.sou-ub.cz/ hellip /a reznik: a href"http://www.sossluzeb.cz/obory/reznar_29_56_H_01.html" rel"nofollow" http://www.sossluzeb.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Čím častěji se čistí zuby tím lépe?

    je to pravda? a jak působí bělící pasty na zuby?

    Další informace


    Mohou být častěji mastné vlasy a pleť následek nedostatku vitamínů?

    Je mi 24, nikdy sem s tím nemíval problém. Až v poslední době si musím mýt vlasy každý 3. den místo 5. Pleť se mně mastí i v klidovém režimu, takže se už musím mýt i o sobotách místo neděli až pondělí. Je to vitamíny? Nechci žádný prášky, ty nic nevyřeší.PS: Až v POSLEDNí době znamená, že nikdy předtím sem s tím problém neměl.Neznal jsem pocit, že mám mastnej xicht, nebo když jsem si šáhl do vlasů, neleskla se mi ruka. Tohle normální (u mě) není, vím to určitě.Proto bych rád věděl, co to může způsobovat, čím to napravit, než narvu prachy do homeopata. Děkuji

    Další informace