• Proč se používá spojka a/nebo? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se používá spojka a/nebo?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se používá spojka a/nebo?

  • Proč se pro nováčky používá termín zelenáč nebo bažant ??



    Další informace


    Používá se slovo gesce takhle často už hodně dlouho, nebo je to teď móda?



    Další informace


  • Spojka superb II



    Další informace


    Spojka peugeot - LUK nebo SACHS



    Další informace


    Spojka Octavia 1.6 75kW



    Další informace


    Spojka Citroen Xantia



    Další informace


    Spojka - nejde reklamovat?



    Další informace


    Peugeot 206 spojka, cena?



    Další informace


    Nici se spojka kdyz na ni dloho stojim?



    Další informace


    Felicia - spojka



    Další informace


    Byd 125-A, nerozepíná spojka



    Další informace


  • Spojka Hawle



    Další informace


  • Elektro spojka



    Další informace


  • Proč mi nemůžou sdělit-kdo používá u Vodafone můj e-mail na kterém je registrovaný někdo jiný a využívá ho?

    využívá a je tu registrovany na sms,mms,zdarma...to je drzost!!!

    Další informace


  • Proč se v lékařství či v kriminalistice používá výraz horní nebo dolní končetina a ne přímo ruka nebo noha?

    Protože rukou či nohou se ve správné anatomické terminologii rozumí jen její část (od zápěstí/kotníku po špičky prstů, zhruba jako v angličtině pojmem hand či foot).

    Další informace


    Proč se pro výron např. kotníku a výron semene používá stejné slovo, ač podstata je úplně jiná?

    Jak vysvětluje etymolog Jiří Rejzek původ slov. ronit‘po kapkách vypouštět ’,uronit, vyronit, výron.Všesl. - p. ronić ‘ztrácet, shazovat ze sebe’, .Psl. *roniti, původně nejspíš kauzativum s významem ‘působit, že něco klesá, padá’, lze srovnat s gót. ur-rannjan ‘působit, že něco vychází’ (srov. gót. rinnan ‘téci’, něm. rinnen tv.), příbuzné je snad i ř. rhanís ‘kapka’, rhaínō ‘kropím’.Výchozí ie. *ren-, *ron- ‘působit, že teče’ lze vyvodit z*er-en-od hojně rozšířeného ie. *er-, *or- ‘pohybovat’.Po nárazu praskne nějaká podkožní žilka a nastává výron krevní do okolního vaziva. Pro‘samovolný výron mužského semene’ se častěji používá slovo poluce.Ze střlat. pollutio, vlastně ‘znečištění, pokálení’, od lat. polluere ‘pokálet, znečistit, zhanobit’, jehož druhá část asi souvisí s lat. lutum ‘bláto, bahno’, lustrum ‘močál’. Jinak dnešní význam slova výron1. vytékání výtokmed. krevní výronmed. mít výron v kotníkumed. výron krve do mozkumed. předčasný výron semenehorn. výron plynůgeol. výron magmatu2. vyteklá míza, pryskyřice a href"http://www.nechybujte.cz/slovnik-soucasne-cestiny/v%C3%BDron" rel"nofollow" http://www.nechybujte.cz/ hellip /a

    Další informace


    Proč se k výzkumu používá batyskaf?

    Protože batyskaf je druh ponorky, určený k ponorům do velkých hloubek (mnoha kilometrů). a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Batyskaf" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


    Proč se dá 4 říct japonsky třemi způsoby, který z nich se kdy používá?

    Mám na mysli yon, yottsu a shi.

    Další informace


    Používá se v Německu slovo führer ještě v obecném jazyce, nebo už je to u nich jen výraz pro Hitlera?

    Slovo führer se v němčině normálně používá a to samostatně i v mnoha německých složeninách, např. r Lokomotivführer apod.

    Další informace


  • Jaký význam má u slov spojka -li? Př: Mohu-li, znáš-li.

    -li spojka. Všeslovanské , též staroslověnské li - li v dvojčlenných otázkách - zdali - či. . Praslovanské *li není jasné, obyčejně se spojuje s psl. *lě/*le (viz :ale, :leda, :leč). Ale u takovýchto krátkých útvarů je někdy nemožné tvrdit něco určitého,.Jinak Machek uvádí , užití v tázacích i jiných větách větách ve významu: zdali, čili, neboli, ačkoli(v), pakliže, jestliže.Rejzek Machek: Etymologický slovníkDoplňuji: Je třeba rozlišovat podmiňovací způsob a podmínku Viz níž.Podmiňovací způsob v češtině se skládá z kondicionálového tvaru pomocného slovesa být a příčestí minulého.Tímto způsobem se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Jestliže, - li jsou spojky, které vyjadřují podmínku, uvádějí vedlejší věty příslovečné, podmínková, tzn. že vyjadřuje podmínku, za které může nastat děj věty hlavní.Uvozuje větu vedlejší, která obsahuje podmínku své věty řídící.Jinak diskuse:

    Další informace