• Proč se výjimečným autům říká bourák? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se výjimečným autům říká bourák?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se výjimečným autům říká bourák?

  • Proč? Proč sááákryš proč? Proč je ten limit?



    Další informace


  • Proč se některým osobním vozům říká fáro a některým šunka ?!



    Další informace


  • Proč se filmu říká snímek, když je to série snímků?

    Snímek je leda tak Mona Lisa nebo Poslední večeře. Film je video, tedy série snímků doplněna zvukem. Proč se filmu říká snímek a ne série snímků (případně snímky)?

    Další informace


  • Proč se bruntálské škole říká Petrin?

    Otázka do soutěže Ua školou? Čí bude případná výhra?

    Další informace


    Proč někdo když neví jak nazvat určitou věc říká frázi: Jak se tomu nadává.....?

    Sloveso nadávat mělo v minulosti významy:1. nazývat někoho hanlivými jmény, láteřit, spílat - stále platí. Odvozeno nadávka.2. žertovně - dávat třeba nezaslouženě, s nadsázkou (mnohdy i pěkné) jméno někomu nebo něčemu - ve významu, jak se tomu říká. Dnes najdeme v úsloví, jak se tomu nadává.Příklad: Nebylo vidět ani tu kůlnu, které tam nadávají nádraží. Nadávala si paní doktorová.PSJC

    Další informace


    Proc se rika-na svateho Dindy?Diky

    Nebo Dyndy?Mozna mam v tom slove ulet.

    Další informace


  • Proč když hráč kopne penaltu a brankář mu to nechytí, tak bosák říká: nááááááááádherně kopnutá penalta...

    ...a když hráč kopne úplně stejně penaltu, ale brankář odhadne stranu a vychytá ho, tak bosák řve: VE-LI-VE špatně kopnutý pokutový kop, tak za tohle ho trenér nepochválí! ?

    Další informace


  • Proč se říká dostat sodu právě v tom smyslu v jakým se to říká?



    Další informace


    Proč se někomu říká pan Evropa?

    a href"http://zpravy.idnes.cz/kohoutovi-ted-cssd-nabizi-senat-muze-byt-i-pan-evropa-v-nove-vlade-p9g-/domaci.aspx?cA100312_115651_domaci_kop" rel"nofollow" http://zpravy.idnes.cz/ hellip /a Doplňuji:Já vím že to je stará zpráva jen jsem pojem pan Evropa slyšel dneska v televizi a Google mi vyhodil toto.

    Další informace


    Proč se legraci říká psina?

    Musím přiznat, že s Fanynkou je fakt švanda, ale jakpak má psinu chápat takovej non- pejskař?

    Další informace


    Proč se kosticím v podprsenkách říká kostice?

    Je to jen proto, že svou pevností a funkcí připomínají kost?

    Další informace


    Proč se gynekologickému křeslu lidově říká koza?

    Když nemá rohy, ani nemečí?Jak vznikl tento název?

    Další informace


    Proč se generálovi lidově říká jenerál?

    Existuje nějaké lingvistické/etymologické vysvětlení?

    Další informace


    Proč se chození bez spodního prádla říká chození naostro? Je užívání spodního prádla naopak chození nanečisto?

    ... naráží se tím na nečistotu spodního prádla, nebo jak? :) gt dík

    Další informace


    Pokud se nevlastní matce říká macecha, tak jak se říká nevlastnímu otcovi?

    Macecha nevlastní matka otčím nevlastní otec -.Původ slov Macecha - macecha ‘nevlastní matka’. Všesl. - p. macocha, stsl. maštecha.Psl. *mat’echa je odvozeno od *mati ( :matka -vlastně zdrobnělina od stč. máti (gen. mateře), které je všesl. příp. -echa (vedle toho i -ocha, -icha, ucha), původně asi s hanlivým přídechem.Otčím - otčím. Psl. *otъčimъ je odvozeno od *otъčiti ‘učinit otcem’ od *otьcь ( :otec ´. Psl. *otьcь je zdrobnělina od *otьcь, což je původem dětské žvatlavé slovo (srov. :táta) odpovídající gót. atta (srov. germ. jméno hunského válečníka Attila, doslova ‘tatíček’) Podle Rejzkova Etymologického slovníku

    Další informace


    Nevíte proč se těžké situaci říká svízelná?

    Co má společného s rostlinou zvanou svízel?

    Další informace


  • Proč se o češtině říká, že je těžká, když je jednodušší než lehká angličtina?

    samozřejmě, že rodilému Čechovi se zdá čeština lehčí, než angličtina, ale objektivně viděno je čeština mnohem složitější.vemte si třeba jen takovou maličkost, jako jsou zdrobněliny - holka - holčička, dům - domeček, kočka - kočička, pes - pejsek.... který jiný jazyk tohle má? Angličtina to odbude slůvkem little, francouzština slovem petit,-e, jenom my máme extra slova, slůvka, slovíčka....a co teprve různá skloňování... město, bez města... s městem... atd.. většina jazyků používá fixní slovo, které se nijak nemění. to musí být pro cizince velmi obtížné to vůbec pochopit, natož se to naučit. nebo tvrdé y a měkké i - kapitola sama pro sebe... koneckonců všude na diskuzích lze vidět, že ani rodilí Češi svůj rodný jazyk nezvládají ani po tolika letech ve škole.nebo... angličtina nezná střední rod. to také musí být dost obtížné, pochopit, že není jen on a ona, ale i ono.atd atd... příkladů by byly stovky. čeština je zkrátka obtížný jazyk a ne, že ne. ale krásný a výstižný. i krátká věta vytržená z kontextu se dá pochopit, což u mnoha jazyků říct nelze.

    Další informace


    Proc se Erwinu Rommelovi rika poustni liska?

    Podrobné vysvětlení v magisterské diplomové práci Typologie motivu lišky v bajkách a pohádkách, autor Bc. Tereza DvořákováRommel alias Liška polníS liškou se pojí řada přísloví, která odkazují k lidským vlastnostem. Většina z nich má negativní konotace. . Pokud například chceme vyjádřit něčí vychytralost, řekneme, že je „mazaný jako liška“, v případě ošálení chytrého člověka můžeme poznamenat, že „přelstil starého lišáka“. Za mazaného se historicky považuje polní maršál Rommel alias Liška polní. V roce 1944 byl Rommel již žijící legendou. Jeho pověst ho předcházela, protože měl vzácnou vlastnost, a to cit pro bitvu. Byl neohrožený, statečný, rázný, v boji neústupný, velkorysý ve vítězství a též shovívavý ke svým poraženým protivníkům, což je rys, který se ve válce často nevyskytuje. Zdál se být nepřemožitelný, a dokonce se tradoval mýtus, že je Rommel, stejně jako Hitler, nesmrtelný. Kde byl on, tam bylo i vítězství útočil jako tornádo, a i když ustoupil, jeho protivníci jej pronásledovali velmi opatrně.Jaké byly stěžejní rysy Rommelova mýtu v roce 1944? Prvním byl jeho romantický obraz – obraz vzrůstem malého generála s lišáckým úšklebkem a lstivostí znovu a znovu matoucího nepoměrně silnějšího nepřítele. Lidé v něm viděli moderního Hannibala, který krouží kolem svého protivníka, vyvádí jej z rovnováhy, demoralizuje ho a sbírá vítězství za vítězstvím, dokud jej vyšší moc nedonutí odepsat ztrátu a zavčas ustoupit.Spojitost Rommela s liškou je tedy především v jeho schopnosti

    Další informace


    Když se někdo jmenuje Bourák, bude ho učitelka na základní škole oslovovat Bouráku?

    A jak je to s podobnejma, třeba i choulostivejma příjmeníma, například Lásko, Kokotek nebo Čurda? Snažej se tomu učitelky za každou cenu vyhnout a jmenujou raději křestním nebo prostě nedělaj rozdíly a oslovujou je klasicky v 5. pádě?

    Další informace


  • Proč se nácvikové zdravotnické figuríně na trénink první pomoci a ošetřování zranění říká Anča, Andula ?

    Na kurzech první pomoci se vypráví legenda, o vzniku Anduly , figuríny pro nácvik umělého dýchání. Prý šestnáctiletá dcera Anna jednoho švédského doktora se topila v rybníčku za jejich domem. Když přijela ambulance, nikdo děvčeti nedal dýchání z úst do úst, protože to nikdo ze saniťáků prostě neuměl. Když se doktor potom vyptával, proč jeho dceru nikdo neresuscitoval, dozvěděl se, že tato resuscitace se dá naučit jen na mrtvolách. A tak doktor sednul a vyrobil „Andulu“, aby se všichni mohli naučit, jak se dýchá z úst do úst. „Andula“ dostala tvář a jméno jeho šestnáctileté dcery na památku utonulé. a href"http:/etr.blogy.atlas.sk/skutecne_se_stalo_/26109/" rel"nofollow" http:/etr.blogy.atlas.sk/ hellip /a

    Další informace