• V jaké souvislosti používáte úsloví Jsme jen lidé? Díky.. - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: V jaké souvislosti používáte úsloví Jsme jen lidé? Díky... Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - V jaké souvislosti používáte úsloví Jsme jen lidé? Díky..

  • Přátelé, používáte běhěm dne pouze 1 zubní kartáček nebo ráno a večer jiný? A jak často je měníte za nový? Díky.



    Další informace


    Proč chtějí lidé svobodu jen do doby, než sem začnou svobodně imigrovat lidé z Asie a Afriky?



    Další informace


    Používáte někdo nerezové mýdlo? Proti pachům. Zkušenosti? Díky.



    Další informace


    Měli jsme ho zabít, nemuseli jsme se tahat po soudech



    Další informace


    Jaká je nejneočekávanější otázka v souvislosti s karetní hrou, kterou může vnuk položit svý babičce?



    Další informace


    Jak vniklo úsloví je to za babku?



    Další informace


    Dělají mnozí lidé urputně věci či činy jen proto, aby byli obdivováni nebo uznáváni, nebo je to jen pro ty peníze a moc?



    Další informace


  • Opel corsa 1.7 D r.v.2000.Jaký používáte olej?Díky.



    Další informace


  • V souvislosti s událostmi v Lybii jsem slyšela název města Leptis Magna,proto by mě zajímalo,jaké jsou jeho dějiny?

    Děkuji za případný odkaz.

    Další informace


    Jaký má původ a význam úsloví lovit v kalných vodách?

    Tak já jen doplním,,,,,,,,,,,, význam spojení lovit v kalných vodách je,,,využívat zmatku, nepořádku, společenské krize, chaosu ap. k vlastnímu užitku. Slovní spojení kalit vodu, z něhož vzniklo i spojení lovit v kalných vodách, je určitě hodně staré. Citují se dva antické prameny, kde se, pokaždé trochu jinak, vyskytuje. Nejprve se objevuje v bajce, kterou napsal spisovatel Aisópos, jehož my známe pod jménem Ezop. Vystupují zde dva sousedi, jeden, rybář, prutem bičuje vodu, protože si všiml, že v kalné vodě ryby lépe berou. Když jeho soused protestuje, že nebude mít co pít, rybář kalí vodu dnes bychom řekli demagogickým výrokem: A z čeho mám žít já, když tu vodu nezkalím. Další bajku s kalením vody napsal asi o sedm let později římský spisovatel Phaedrus. Zde vystupují beránek a vlk. Vlk po chytrém beránku už dlouho pase a teď ho vidí pít vodu z potoka. Stoupne si proti proudu nad beránka a volá: Kalíš mi vodu. Beránek ví, že to nemůže být pravda, protože voda teče od vlka k beránkovi, ne naopak, ale vlk trvá na svém. Beránek je z toho celý zmatený a nechá se sežrat. Vlk svými nesmyslnými řečmi o kalení vody kalil vodu, dnes bychom řekli mlžil, a tím dosáhl svého cíle.Nakonec musím dodat, že nejstarší literární dílo, kde se mluví o kalení vody, je Starý zákon. Zde se, v Ezechielově proroctví, říká: ..jsi jako velryb v moři, když procházeje se v potocích svých, kalíš vodu nohama svýma, a kormoutíš potoky její.

    Další informace


    Jaký je význam úsloví : ,,Paridův soud'?

    Ahoj :) Jak co nejstručněji vysvětlit úsloví ,, Paridův soud'?Díky moc:))

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví? Co všechno víme o Mohamedovi?

    Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví jen na skok, nebo se zdržíte?

    Jak a kdy vzniklo se přesně nedovíme. Ale spojení, které jste uvedla, je jistým způsobem nezdvořilé. Znamená to, že návštěva není vítaná, je nevhodná. . Hostitel by měl důvod vysvětlit.Spojení je možné použít jen u velmi dobrých kamarádů. -Jiné je to u návštěvy domluvené. -Víc se říká Nezastavíš se na skok ? Nebo opačně - Přišla jsem jen na skok, nezdržím se .Jen je možné odhadnout z významu slov. Skok přece trvá chvíli, takže přijít jen na skok zdržet se jen krátký čas.Každý host by měl umět včas odejít. Proto jsou návštěvy některých jedinců nevítané, obtěžující, z povinností, zvědavosti atd. Ne nadarmo se říká, že host a ryba třetí den smrdí ... takže opravdu někdy stačí přijít na skok . Při návštěvě některých lidí nás utěšuje jen naděje na jejich odchod. ( Marie Ebner-Eschenbachová)

    Další informace


    Jak vzniklo uslovi: Jde to jak na dratkach.

    Z ceho nebo jak to vzniklo.Jde mi to jak ,ci jde mu to jak na dratkach.

    Další informace


    Jak chápete toto válečné úsloví?

    KULKA NIKDY NELŽE!

    Další informace


  • Proč jsou někteří lidé vtipnější než jiní lidé?

    Co způsobuje to, že někteří lidé přímo srší vtipem a jiní ne? Jde mi hlavně o pohled z psychologického/fyziologického hlediska.Za každou odpověď předem děkuji

    Další informace


    Lze jednoduše odpovědět na věčnou otázku: Kdo jsme, proč jsme a co je naším posláním?

    Na toto téma by bylo možno vést dlouhé debaty, aniž by bylo dosaženo nějakého uspokojivého vysvětlení. Třeba je to tak, žádná příčina naší existence a poslání není. Když už tady jednou jsme, tak bychom toho měli využít a prožít svůj život co nejsmysluplněji. Jak řekl Werich: ono se s tím totiž nic jiného dělat nedá.

    Další informace


    Kdy můžete dopadnout jako hubkař? Jak vzniklo toto úsloví?

    proč se říká, dopadl jak hubkařMožností, proč je tomu tak, se nabízí několik. Na Rožnovsku nesmí prý být na salaši jiného ohně nežli dřevěný, který si Valaši roznítí hned o poledni téhož dne, jak přijdou na salaš. Ve dveřích a naproti ve dřevěném sloupě vyvrtají díry. Do díry ve sloupu dají kousek „hubáně (hubky křesací), pak omotají o „kuladélko (tyčku) provaz a zastrčí kuladélko do obou protějších děr. Potom se jeden z valachů z koliby do dveří vší silou opře a druhý za provaz omotaný silně táhne. Kuladélko se točí a tím třením hubka zatlí. Pak se hubáň rozedmýchá a oheň v kolibě složí. Vyhasne-li oheň, je to zlým znamením, ihned musí se přinésti ze sousedního salaše.

    Další informace


    Jaký má původ úsloví honit vodu, které prý často používají Pražané?

    Říká se: honit si tričko, honit frajeřinu, parádu, módu...

    Další informace


    Jaká je historie úsloví Znát své pappenheimské?

    Kho vlastně znáte či neznáte?

    Další informace