• Výběr programovacího jazyka - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Výběr programovacího jazyka. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Výběr programovacího jazyka

  • Umíte udělat ruličku z jazyka?



    Další informace


    Domácí rychlokurz cizího jazyka



    Další informace


  • Je mi dvanáct, ale už nerostu a mám i měsíčky. Můžu si dát piercing do jazyka??

    Clovek roste az do 21 let..To ze mas mesicky znamena jen to ze muzes mit deti, neznamena to nic o tve inteligencni zralosti.Ted si mozna myslis jak jsi dospela, za deset let se tomu ale budes smat.Vetsina lidi kteri ten piercing maji ti rekne ze pekne prekazi, navic si tim ten jazyk muzes pekne zkazit, chutove bunky atp.Kazdopadne do 18ti let o tobe rozhoduji rodice.

    Další informace


  • Z jakého jazyka vznikla slovenština?

    Z jakého jazyka vznikla slovenština?

    Další informace


  • zmena jazyka vo windowse



    Další informace


    Změna jazyka na NB-Poraďte.



    Další informace


    Změna jazyka Windows



    Další informace


    SW v PC - transformace do jiného jazyka



    Další informace


    Jak psát speciální písmena cizího jazyka rychle a všude



    Další informace


  • Z kterého jazyka pochází slovo oktrojovat?

    Slovo pochází z latiny, ale do češtiny se dostalo složitěji - viz informace z Etymologického slovníku od J. Rejzka.Oktrojovat kniž. ‘bez souhlasu (parlamentu ap.) vnucovat’.Původ v češtině z německého oktroyieren, to z fancouzského. octroye ‘udělovat, poskytovat’ a to ze střlatinského auctorizare ‘potvrdit, dát souhlas’.

    Další informace


    Pokračuje podjazykový nerv až do samotného jazyka nebo končí před ním?

    Nerv pokračuje až úplně nakonec.

    Další informace


    Jaká/která zajímavost z našeho jazyka českého vás překvapila v poslední době?

    Před pár dny jsem se byl v Prokopském údolí podívat přes plot na úly a když jsem si večer četl na Wikipedii o medvědech, tak jsem se dočetl, že slovo medvěd pochází ze slov med-vyjed, znamenajíc jedlík medu. To by mě vůbec nenapadlo a hrozně se mi to líbí.Co překvapilo v poslední době vás? Pište upřímně. Je jedno, jestli jste ve 40 objevili, že existují vyjmenovaná slova nebo shoda přísudku s podmětem, hlavně když bude současný objev pro Vás přínosný.Pokud nemáte co odpovědět, můžete zkusit na internetu nějakou zajímavost najít a podělit se o ni.

    Další informace


    Dá se angličtina naučit bez znalosti českého jazyka?

    Uvažujme situaci, že češtinu úplně vypustím (jako bych češtinu vůbec neznal) a budu nepřetržitě sledovat anglické filmy, hrát anglické hry a poslouchat anglické písničky...prostě budu vystaven anglickému prostředí.Dovedu se tomu přizpůsobit a ten jazyk se naučit i bez českého jazyka?Pokud ano, jak dlouho to přibližně potrvá?Co mně k tomu vede? Aby odpadlo to otravné překládání v hlavě - když narazím na anglické slovíčko, tak si ho nepřekládat do češtiny, abych pochopil ten význam, ale prostě to anglické slovo si umět přeřadit k nějakému objektu přímo. Například, pokud uvidím slovíčko door , tak abych si hned vybavil dveře a nemusel to slovo si v hlavě překládat do češtiny, a pak pochopit, co to vlastně znamená

    Další informace


  • Pěknej, hezkej a o těch druhejch = jak se tomuto komolení jazyka říká?

    Dobrý večer,připravuji se na maturitu z češtiny a při charakteristice jazykových prostředků jsem našla tato slova z nespisovného útvaru jazyka (řekla bych obecná čeština?) Jak se ale nazývá to komolení těch slov? Přechylování? ...děkuji moc

    Další informace


    Psát do životopisu o složení zkoušky, která nereflektuje mou současnou znalost jazyka?

    Mám složenou Cambridge zkoušku na úrovni PET, kterou jsem složil již před lety, a tak vůbec nereflektuje mou současnou znalost anglického jazyka. Proto se ptám, zda je dobré ji uvádět v životopise, když je má znalost na vyšší úrovni, nicméně jsem vyšší zkoušku neabsolovoval.Doplňuji:KET, nikoliv PET ......

    Další informace


    Pomůže mi poslech k naučení jazyka?

    Na gymplu jsem měl němčinu hodně nadrcenou, maturoval jsem z ní. Na vejšce se ze tří hodin týdně stala hodina a půl a celkově to se mnou šlo z kopce. Na to, že je němčina můj hlavní jazyk, mám dost pocit, že v ní plavu. Teď jsem objevil skvělý web ( a href"http://www.dw.de/deutsch-lernen/nachrichten/s-8030)" rel"nofollow" http://www.dw.de/ hellip /a , kde jsou namluvené pomalu i rychle německé zprávy - včetně textu. Myslíte, že když si k tomu každý den poctivě sednu a budu zprávy poslouchat, i když jim teď vůbec nerozumím, že se výsledek dostaví?

    Další informace


    Může slovenský Maďar u nás maturovat z maďarštiny jako cizího jazyka?

    Pokud škola, na které Maďar studuje má v nabídce učiva mezi cizími jazyky i maďarštinu (převážně je to spíše angličtina, francouzština, ruština či španělština) tak ano může. Pokud je ale tento cizinec na škole, kde se jeho jazyk nevyučuje, tak ne. Nemůže.

    Další informace


    Jak probíhá profilová maturita z českého jazyka?

    Nevím, jakým způsobem váš vyučující zkouší, takže se to dovíte nejlépe od něho. Každý učitel má jiný způsob.Může začít četbou, která souvisí s otázkou, pak se ptát na mluvnické jevy, rozbor textu. Nebo postupovat jinakProfilová zouška z češtiny je ústní zkouška, která probíhá před maturitní komisí.Příprava trvá 15 milnut a vlastní zkouška také 15 minut.

    Další informace


    Jak náročné je vysokoškolské studium cizího jazyka?

    Přespříští rok mířím jednoznačně na FF a podle oborů si vybírám mezi universitami. Nechci dělat češtinu ani angličtinu. Učím se i francouzsky, ale moc mě neláká zabývat se francouzštinou celý život. Chtěla jsem dánštinu, ta možnost v ČR bohužel není. Podle dostupnosti oborů to vypadá na italštinu, francouzštinu, nizozemštinu, španělštinu, případně němčinu nebo korejštinu. To jen tak pro představu.Moje otázka se ale týká toho, kolik si můžu na vysoké naložit. V jazycích jsem vždy vynikala a školní tempo na mě bylo příliš pomalé, což se na VŠ určitě změní. Je to ale takový fofr? Je možné, že bych stíhala po večerech docházet třeba ještě na další jazyk, nebo budu ráda, když budu stíhat? Je tu někdo, kdo byl na podobném (prezenčním) oboru? Prosím o shrnutí vašich zkušeností a pocitů

    Další informace


    Dobrý den, potřebovaal bych poradit s následujícim cvičením do českého jazyka

    Ve dvou různých článcích a jednom rozhovor jsme nalezli následující věty:1. Úkolem výzkumu bylo zjistit frekvenci výrazů !vyskytovaných! v bezprostředním okolí slova ,,žena .2. Služba !asistovaný! nákup umožňuje zákazníkům zřídit si za poplatek doručovací adresu ve Spojených státech a přeposlat zboží z této adresy na adresu zákazníka v Česku.3. Byl jsem !odejitý! z práce a musel jsem se přihlásit na příslušném úřadě, abych měl alespoň nějaký příjem.Úkol:Napište, od kterých (hypotetických) slovesných tvarů byla utvořena zvýrazněná přídavná jména, a tyto tvary pojmenujte._________________________děkuji předem za pomoc )Doplňuji:Bohužel netuším jak přidat nový přispěvek do diskuze, tak tedy sem.Úkolu jsem asi dost dobře nepochopil, neboť mi všechny slovesné tvary vycházejí jako infinitiv.

    Další informace