• Znáte přísloví... a je na něm něco pravdy? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Znáte přísloví... a je na něm něco pravdy?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Znáte přísloví... a je na něm něco pravdy?

  • http://www.youtube.com/watch?v =78_loMbmKJ8 je to podle pravdy?



    Další informace


    Je na tom něco pravdy ?!



    Další informace


    Studený kafe je na krásu? Co je na tom pravdy?



    Další informace


  • Co je pravdy na tom, že autožárovka praskne, pokud na ni sáhnu prsty?



    Další informace


  • Co si myslíte o přísloví: Zelená a Modrá pro blázna dobrá?



    Další informace


  • Jak se jmenuje film, kde hrdinu provází duch jeho zabité ženy a chrání jej na útěku k nalezení pravdy? Děj v Rusku?

    Po návratu z večírku je zabita žena významného lékaře. Je obviěn, ale povede se mu utéct během transportu vlakem. Vždy v důležitých chvílích se mu zjeví duch jeho mrtvé ženy a chrání jej na útěku. Snaží se jej chytit elitní detektiv (a chytí), ale hrdina vyskočí z vrtulníku do jezera. Nakonec se mu povede nalézt viníka, je zproštěn viny a adoptuje dítě, které chtěla jeho žena.

    Další informace


  • zajímá mně co je pravdy na tom že klíčky na bramborach jsou jedovate

    babička vždy říkala že klíčky ktere vyklíčí na bramborách jsou moc jedovate zajíma mně co je moc,dokažou otravit člověka, kolik by jich vlastně musel sníst,zničí se jed vařením.

    Další informace


    Co je na tom pravdy, že za bouřky se dříve mléko v sáčku tzv. zdrclo?

    Vzpomínám si, že když matka přinesla mléko v sáčku (bývaly modré a červené) a hned je nepřevařila, na druhý den se mléko zdrclo. V obchodech nebývaly kvalitní mrazáky, takže mléko se uskladňovalo v bednách při vyšší teplotě než dnes. Zřejmě tomu tak bylo i při bouřkách. Nevím proč.

    Další informace


  • Nejsem věřící, ale šestiletý syn mluví o bohu a pta se na něj, protože o něm viděl něco v televizi.

    Co mu mám na to říct? Mám ho v tom podpořit nebo mu říct, že neexistuje?

    Další informace


    Kdo to byl Vaněk (spoluautor Švejka) ? Víte o něm něco?

    Ve škole jsme se učili, že Švejka napsal Hašek, ale že poslední části psal nějaký Vaněk - (Hašek mu před smrtí diktoval a pak psal Vaněk sám), ale že tento Švejk je vulgární a pod. Vaňkovo jméno není nikde uvedeno a nevím, zda Švejk od Vaňka vůbec vyšel. Ví to tom někdo něco? Děkuji.

    Další informace


    Držíte se tohoho přísloví ?

    Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.

    Další informace


  • Slyšel jsem že existuje ještě jiný internet než WWW že WWW je prý jen 10 proc. co je na tom pravdy ??

    Popřípadě jak se tam dostatěkuji za odpověd

    Další informace


  • Bojím se, že jsem něco udělala špatně! Jak poznám, jestli mě má - nebo nemá - rád? Vůbec se v něm nevyznám...

    Už nějakou dobu mám moc ráda jednoho kluka, ale vůbec se v něm nevyznám!Chodíme spolu do třídy, píšeme si, občas spolu mluvíme (hlavně pokud jsme sami), někdy mne i trochu škádlí (např. mne plácne po zadku). Kámoška dokonce říká, že se na mě v hodině dívá. (A já si toho párkrát všimla.) Jenže občas mám pocit, jako kdyby to nic neznamenalo... :(Jednou jsme se sešli, aby mi dal pusu. Jenže pak se zeptal, zda to nic neznamenalo. Chtěl, aby to nic neznamenalo, nebo jo? Protože on je spíš samotář a tak se bojím, že zamilovaná jsem jen já! :/

    Další informace


  • Tabulka pravdy

    Jakým způsobem se sestavují tabulky pravdy ve fotbalových a pod. soutěžích. Děkuji

    Další informace


  • Proč musí být vždy ve lži kus pravdy, aby se uvěřilo?

    Nemusí. Sebevětší blbosti solidně podané lidé uvěří

    Další informace


    Jak vzniklo přísloví vytřít zrak?

    Nejde o přísloví, ale rčení. Samozřejmě základem je sloveso vytřít určitým pophybem se důkladně zbavit něco něčeho nežádoucího, otřít, vyčistit něco.Takže vytřít zrak protřít si oči, zbavit se něčeho nežádoucího. i.Přeneseně, pak když někomu někdo vytře zrak, tak na něho vyzraje, někdy ho i ošálí.. Překvapením dotyčný jen zíra .Podle PSJC

    Další informace


    Jak vzniklo a odkud pochází přísloví fouká mu pod tašky?Děkuji.

    Neznám v tomto spojení. Našla jsem, že patří do slovníku mládeže ve významu, jiný, ujetý, bláznivý, předvádí se, až hloupý. . .Proti minulosti se význam posunul.Foukat (si) už ve staročeštině - býti pyšný, nadutý, nafukovati se, hráti si na pána. -Fouká pod tašky je metafora na člověka bláznivého na rozdíl od skutečného foukání pod tašky na střeše, což je realita. Řekla bych, že šel někdo s taškou, nesl ji prázdnou, takže když zafoukl vítr, dostal se i pod tašku, pohyboval jí,, mohla třeba spadnout, uletěl, takže ji dotyčný honil, utíkal za ní. Choval se legračně, bláznivě.Taška prázdná stejně jako hlava, člověk se chová bláznivě, je směšný, když honí tašku.Doplňuji:Ještě shrnutí:Když se dostane vítr pod tašky na střeše, může některou shodit, posunout, takže při dešti zateče do domu a vznikne škoda. Něco nahoře chybí ... .Když fouká vítr pod tašku, kterou někdo nese, hlavu mu vítr sice nezničí, snad jen rozcuchá, ale způsob jiné problémy. Např. škodu - odnese dotyčnému přijde o tašku, někdy i s penězi v ní uloženým. Když se za taškou honí, připadá ostatním směšně..Jedna možnost. Vítr je taškář, který krade, ale i odnáší tašky....Z toho plyne, že si dotyčný měl uvědomit, co vítr s lehkou taškou způsobí, způsobí, nepřemýšlel, tudíž mu něco chybělo v hlavě a vznikla škoda stejně jako na opravdové střeše.

    Další informace


    Jak byste přeložili do němčiny a angličtiny slova J. Nerudy - Kdo chvíli stál, už stojí opodál?

    Děkuji.

    Další informace


    Ctnost v červeni chodí. Co znamená toto polské přísloví?

    Rruměnec vyjadřuje často omluvu, rozpaky, pocit vlastní chyby, úzkosti, je výrazem trémy, studu, případně nejistoty, ztrapnění se atd. .Je samovolný, nejde mu zpravidla zabránit. Sice je možné se červenat i u lhaní, ale takový ruměnec se dá snad rozlišit..Červenání se z rozpaků vnímali /zda tak stále vnímají, nevím) muži zpravidla kladně.Ruměnec se v minulosti chápal jako projev skromnosti a nezkaženosti ženy.Takže dívka se mohla červenat studem, nebo i hanbou. Stud souvisel se ctností, když dívka, zpravidla panna, odolala erotické touze či nátlaku muže, červenala se již při polibku.Ale když muži podlehla, často si uvědomila si chybu, ztrátu nevinnosti, tak se červenala hanbou. Když přišla o nevinnost a provdala se za jiného, mnohdy musela zastírat, že tomu tak není.Takže ctnostná dívka, jinak také mravná dívka, se při sexuálních nabídkách červenala. Dívka se zarděla panenským ruměncem. Její stydlivost a červenání bývalo znakem panenství, tedy ctnosti.Jak jsem napsala výš, dnes se z ruměnce dívky nedá ctnost většinou poznat ... . Zčervená, zčervená, když jí hladím ramena ... - dá se říct, že v písni jde o útok na ctnost dívky, která ještě chodí v červeni. Stydí se, že přijímá jakési intimní až erotické škádlení.Ctnost v červeni chodila, ale domnívám se, že v současnosti už nechodí.Již Shakespeare napsal:. ....a oblíbená čest se s hanbou týčía dívek ctnost se dravě řítí v pád...

    Další informace


  • Znáte původ přísloví Kdo maže, ten jede? Co a čím se mazalo? Z čeho a jakým způsobem se mazadlo vyrábělo?

    Nevíte, používá se toto mazadlo ještě dnes?

    Další informace