• Znáte význam a původ akce Dny evropského dědictví? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Znáte význam a původ akce Dny evropského dědictví?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Znáte význam a původ akce Dny evropského dědictví?

  • Akce, letak, darky



    Další informace


  • Akce od O2



    Další informace


  • Zajímá mě,jaký má původ a význam tvrzení křížit koně s gryfem?

    Jak vypadal tento kříženec ?

    Další informace


    Jaký význam a původ má méně známé starší úsloví: Ty holka z Minervy, mi nervi mý nervy!

    Kdo a co byla Minerva? jaký je vztah mezi oběma pojmy?Já jsem nikdy tato slova neslyšela.

    Další informace


    Jaký je význam a původ příjmení Mastík? Děkuji

    Příjmení Mastík pochází z obecného jména původně ve významu tuk z nepravidelné zdrobněliny obecného jména mast upravené vlivem přirozeného rodu.Podobně Mastil, Mastník, Mastný.Můžete uvažovat, proč získal dotyčný toto příjmení.D. Moldanová: Naše příjmení

    Další informace


    Jaký je původ a význam slova překabátit a v kterém období u nás docházelo k převlékání kabátů?

    Máte zkušenosti s tímto jevem?

    Další informace


    Jaký je původ a význam příjmení Kouble?

    Dopracovala jsem se pouze ke katolickému knězi,který působil ve Vysokém nad Jizerkou.Děkuji.

    Další informace


    Jaké jsou podle vás největší kulturní akce v České republice?

    Byla - spartakiáda.

    Další informace


    Co znamená akce zvaná happening ?

    jestli chceš uspořádat shromáždění tak to přesně je happening, jinak to slovo má několik jiných významů viz Wikipedie : a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Happening" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


  • Java script akce při zavření okna



    Další informace


  • Co dělají úředníci, když nejsou úřední dny a hodiny ? Stanovuje nějaký zákon, kdy mají být úřední dny a hodiny ?

    Úřední hodiny nestanovuje zákon. Pro orgány státní správy mají podle rozhodnutí vlády č. 595/1995 být nejméně v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, pokud je pracovní den. Obvykle se tato doba považuje za čas, kdy mohou lidé přijít za úředníkem bez předchozího objednání. Na jednání, která naplánovali úředníci, se obvykle zve naopak mimo tyto hodiny. Pojem úředník je příliš široký, takže se těžko řekne, co dělají v jinou dobu. Například zpracovávají žádosti, vedou správní řízení, chodí do terénu, sepisují zprávy, vyřizují korespondenci ... Seznam by mohl být dlouhý a stejně by se na něco zapomenulo.

    Další informace


  • Zajímal by mě původ,význam a vznik příjmení Rais, ví někdo aspoň něco, prosím?

    D. Moldanová: Naše příjmeníRais1. možný původ z obecného jména rais větvička drobné větve.2. - z německého obecného jména Rais válečné tažení. U rodin s židovskými předky z osobního jména Zacharias.Doplňuji:Ad 1. Překlepla jsem se, místo větvička patří vějička.Více diskuze

    Další informace


    Původ-význam příjmení Vaňkovský?

    Sestavuji rodopis rodiny Vańkovských a zajímal by mne původ tohoto málo rozšířeného příjmení. Děkuji

    Další informace


  • Znáte význam slova rabuše (raboša)? Jaký má slovo původ?

    Chodit na rabošo, připsat na rabošo - co znamená?Mám pocit, že jsem toto slovo nikdy neslyšela ani v nářečí.

    Další informace


    Význam, původ slova šulek

    Setkali jste se někdy s tímto slovem? Já na Karvinsku a zatím nikde jinde.Místo „Ty si blbec/magor/koza“, říkají „Ty si ale šulek“. Ale sami si nejsou významem jistí, říkají, že je to něco podobného jako výše uvedené, ale myšleno svým způsobem lichotivě, nechtějí toho druhého urazit.Tak mě zajímá, jestli se šulek používá i v jiných oblastech a hlavně jaký má přesný význam?Děkuji.

    Další informace


    Původ slova IDENTITA (z jakého jazyka, původí tvar, původní význam)?

    Prosím přítomné znalce jazyků o pomoc viz otázka. Pokud by se někdo rozepsal i o podobném-odvozeném slovu-tvaru identifikace budu rád. Předem vám všem velmi děkuji! PetrDoplňuji:Děkuji za výbornou odpověď. Asi se poohlédnu po zmíněném etymologickém slovníku. Neexistuje náhodou v elektronické podobě?

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví Jít do háje?

    podle Encyklopedie slovanských bohů a mýtů slovo háj původně označovalo vydělené místo určené k pobytu mrtvých předků, doslovně místo, kde žijí mrtví (původní výraz gaj). Později přešlo ve výraz svatý háj , nakonec ztratilo sakrální význam a stalo se označením pro malý, řidší les. Zdá se tedy, že posíláme-li někoho do háje, posíláme jej tím zřejmě k mrtvým předkům (neboli mu sdělujeme, že má umřít), což už nepůsobí vůbec mírně a slušně, ale naopak jako nelítostná kletba!

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví Každý sám nejlépe ví, kde ho bota tlačí?

    KAŽDÝ SÁM NEJLÍP VÍ,KDE HO BOTA TLAČÍ...Koupit si nové boty je pro někoho slavnostní obřad na který se těší,ale pro většinu lidí nepříjemná záležitost.Jednou vám nevyhovuje barva,podruhé tvar,jedny boty jsou příliš těžké,jiné se nehodí pro každou příležitost,tyhle už vyšly z módy a další jsou zase výstřední.Ovšem nejvyšším rozhodčím o tom,zda je bota dobrá,není ani vkus,ani barva ani móda,nýbž jen a jen noha a ta to naneštěstí prozradí pozdě.Tuhletu zkušenost měli podle všeho už i Římané,ale jenom jeden z nich,Aemilius Paullus,povýšil botu do básnického přirovnání.Paullus byl podle vyprávění Plutarchova zasloužilý státník a člověk všestranně vážený,zámožný a spořádaný,zřejmě šťastný i v manželství,protože jeho žena měla všech pět pé .Byla postivá, poslušná, pracovitá, pěkná a měla peníze .Všechno se zdálo v nejlepším pořádku,ale po několikaletém manželství se Paullus zničehonic rozvedl.Přátelé nevycházeli z údivu,a když se ho pak jednou opatrně ptali,co a jak a proč,natáhl Paullus nohu a řekl: tato bota je na pohled pěkná a jako nová,ale nikdo jiný než já sám nemůže vědět,kde mě tlačí -čímž naznačil,že v jeho manželství nebylo všechno takové,jak se to jevilo okolí.byl jsem pomalý

    Další informace


  • Zajímá mě původ slova všudy. Použití je jasné - různá rčení, jako se vším všudy nebo ve všem všudy. Ale původ?

    Vždy se totiž používá v spojení s běžným slovem, ale k tomuto slovu nevím o žádném podobném a ani si vlastně nedokážu představit, co to vlastně to všudy má být. Všudy přeci nemůže být všechno , protože když si něco užíváme se vším , je to stejné jako když si užíváme se vším všudy . Proč tam tedy pokládáme ještě to slovo všudy ? No, snad jsem otázku doplnil dostatečně a pokud se najde někdo, kdo mi tuto záhadu vyjasní, budu rád :)

    Další informace


    Baví vás stále odpovídat na otázky jaký význam, nebo původ mají příjmení?

    Ne, ale občas se takhle člověk dozví, jak se někteří uživatelé skutečně jmenují. :-) Možná jim začnu místo odpovědí psát informace, které jsem o nich zjistil na internetu.

    Další informace