• Archivace- jak dlouho mají povinnost fyz.osoby uchovávat doklady k daňové evidenci? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Archivace- jak dlouho mají povinnost fyz.osoby uchovávat doklady k daňové evidenci?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Archivace- jak dlouho mají povinnost fyz.osoby uchovávat doklady k daňové evidenci?

  • Myslíte, že do TV soutěží jsou nějaké třídící testy fyz. způsobilosti? Nebo tam může každý?



    Další informace


    Katolíci mají papeže, komunisté mají Vladimíra Iljiče Lenina a koho mají kapitalisté?



    Další informace


  • Mají řidiči v Německu povinnost jezdit ve dne se zapnutými světly ?



    Další informace


    Jaké doklady musí mít řidič u sebe?



    Další informace


    Jak zrusit doklady bez auta



    Další informace


    Jak odhlásit auto, které neužívám a nemám od něho žádné doklady?



    Další informace


    Doklady ztrata



    Další informace


  • Jaké doklady potřebují prarodiče pro vnuka při cestě do Itálie?



    Další informace


  • Je možné aby F.ú. při kontrole fyz.osoby a po obdržení účetnictví v papír.podobě požadoval vstup k účetní do PC??



    Další informace


    Jak evidovat v daňové evidenci vratné lahve?



    Další informace


    Jak a kde se zaregistrovat k evidenci EET?



    Další informace


  • Jak obelstit tiskárnu od HP, aby nevyžadovla fyz. pžítomnost bar.tiskové kazety?

    Barevnou tiskovou kazetu jsem vyhodil před půl rokem. Tenkrát byl problém s tim, že tiskárně vadilo, že je prázdná ale po jejím odstranění už šlo tisknout normálně - jenom s kazetou černobílou. A teď si tiskárna vzpoměla že jí najednou potřebuje a nepovolí další jakýkoliv tisk.Neznáte někdo nějaký fígl jak ji obelstít?

    Další informace


    Fotografové poraďte prosím - zpracování a archivace digi fotek



    Další informace


  • Soud určil splátky nezaplacených alimentů Má povinnost je platit,když je v evidenci nezaměstnaných?

    Výživné jste povinen platit ve stejné výši i po dobu pracovní neschopnosti. Osoba, která má povinnost hradit výživné nemůže svévolně výši výživného měnit. To může jen soud. Návrh na snížení výživného můžete podat kdykoliv v situaci,kdy dojde ke změně poměrů od posledního vynesení rozsudku soudu – tzn. když např. ztratíte na delší dobu zaměstnánínebo jste v dlouhodobé pracovní neschopnosti např. pro úraz. Do doby než je soudní řízení musíte platit stejné výživné.Rada tedy zní: pokud je Vaše neschopnost krátkodobá, vyčkejte zotavení, pokud bude Vaše neschopnost dlouhodobá nebo došlo k jiným změnám v poměrech, podejte si návrh na snížení výživného. a href"http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vyzivne-alimenty/5-placeni-vyzivneho-v-dobe-pracovni-neschopnosti-a-v-nezamestnanosti.html" rel"nofollow" http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jaké doklady musím mít když se stěhuji ze Švédská zpět do ČR? Kvůli daním, zdrav. asoc.pojištění.

    Stáhněte si brožuru Nebojte se pracovního vyslání do zahraničí , v níž byste měla najít základní informace. Dále se můžete spojit se zdravotní pojišťovnou, s úřadem práce a s OSSZ v místě, kde budete mít v ČR nahlášen trvalý pobyt, a domluvit se, které doklady si máte opatřit ještě před odjezdem ze Švédska (čekání na vyřízení poštou by mohlo trvat i několik měsíců). Kontakt na zdravotní pojišťovnu najdete na webu své zdravotní pojišťovny.Budete muset doložit dobu trvání zdravotního pojištění a platby zdravotního pojištění ve Švédsku (odhlásila jste se před odjezdem z ČR ze zdravotního pojištění a odevzadala kartičku pojištěnce?), na OSSZ budete muset doložit dobu účasti na důchodovém pojištění.Jestli nemáte v ČR předem zajištěnu práci, měla byste se ještě ve Švédsku zaevidovat na úřad práce a požádat tam o podporu. Po jejím přiznání můžete nahlásit, že si pojedete práci hledat do ČR a nechat si podporu posílat sem. (Náš ÚP by Vám podporu nepřiznal, protože byste u nás neměla splněnu podmínku pro její přiznání). Po příjezdu byste se musela v místě trvalého pobytu přihlásit do 8 kalendářních dnů na ÚP.Ale přesně Vám vše řeknou na příslušných úřadech.———–Odkazy:Kontakty na ÚP (v mapě si vyberte příslušnou pobočku): a href"https:/ortal.mpsv.cz/upcr" rel"nofollow" https:/ortal.mpsv.cz/ hellip /a Kontakty na OSSZ (opět vyberte v mapě): a href"http://www.cssz.cz/cz/kontakty" rel"nofollow" http://www.cssz.cz/ hellip /a Nebojte se pracovního vyslání do zahraničí (PDF, 7.028 kB)

    Další informace


    Jaké doklady a povolení musí mít občan jiné země EU (např. Řek), aby mohl pracovat v ČR?

    Můj kamarád Řek přijel z Atén do Prahy jako turista. Po určité době mu však došly peníze. On tuto situaci chce řešit tak, že v ČR bude pracovat, aby si vydělal na obživu, bydlení, na zábavu a nakonec i na cestu domů do Atén. Má u sebe jediný doklad, řecký občanský průkaz. Chce pracovat na plný úvazek jako pomocná síla ve skladu jednoho obchodního řetězce. Co byste mu poradili?

    Další informace


    Jak dlouho může být člověk vedený v evidenci a brát podporu? Myslela jsem, že se podpora sníží, ale bere stále.

    Pokud máš na mysli u úřadu práce, tak záleží na věku.Do 50 let je to 5 měsíců, nad 50 je to myslím 9 nebo 11měsíců. Přičemž 65% první dva měsíce, 50% další dva měsíce a 45% po zbývající dobu.To je podpora, co se týče evidence, ta je neomezená a po vyčerpání podpory nebereš nic.Pokud splňuješ ostatní podmínky, můžeš pobírat pomoc v hmotné nouzi apod.

    Další informace


  • Chtějí při nástupu na střední školu občanku nebo něaké jiné doklady třeba na českou lesnickou střední trutnov ?

    Minimálně OP máš u sebe mít vždycky, nejen při nástupu do SŠ.

    Další informace


  • Mají lékaři povinnost říci pacientovi průběh operace?

    V ÚVN jsem se dozvěděl po 3 letech, že mám navíc trubku v těle. Je asi fakt, že díky tomu asi lépe hůře funguji. Chtěl mi to říci po probuzení, ale odkázal jsem ho, až budu při plných smyslech a pak se už jen vyhýbal.

    Další informace


    Mají lidé, jejichž životospráva je špatná a dožijí se vysokého věku, ostatní oblasti prodlužující život na dobré úrovni?

    Lidé, co mají špatnou životosprávu, a dožijí se vysokého věku, mají ostatní oblasti které prodlužují život na dobré úrovni, než ostatní?Přijde mi vtipné, když se někdo baví např. o škodlivosti kouření, jídla, alkoholu apod. a pak někdo řekne o někom, kdo kouří od 15 a dožil se 91 let... Např. konkrétně Bukowski, pokud se nepletu, pil celý život, a jeden čas jedl 1 tyčinku za den (ano, zdravotní problémy pak měl) a dožil se 73 let. Čím to je? Mají prostě tito lidé ostatní oblasti života (např. vztahy, spokojenost, apod) na lepší úrovni než ostatní, a proto se tak dlouho dožijí? Mají odolnější tělo/mysl... proti těmto věcem? Mají prostě štestí, že se jim nic nestalo dřív?

    Další informace