• Jak je to s určitými slovy použité u klasických autorů? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak je to s určitými slovy použité u klasických autorů?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jak je to s určitými slovy použité u klasických autorů?

  • Jak napsat slovy číslo



    Další informace


  • Kolik to je, slovy, Kč? Nějak se v tom počtu nul ztrácím.

    a href"http://www.novinky.cz/ekonomika/246998-1-456-800-000-000-to-je-aktualni-dluh-ceska-a-nezadrzitelne-roste.html" rel"nofollow" http://www.novinky.cz/ hellip /a Doplňuji:Díky, to je teda pecka.Ani nechci myslet na to, z čeho se budou platit důchody nebo zdravotní péče či školství.

    Další informace


  • Ktoré lietadlo bolo použité k natočeniu filmu Let / Flight (2012)?



    Další informace


    Kolik platí OSA (Ochranný svaz autorů) autorům hudby?

    Výše poplatků, které se jim musí platit jsou směšné. Zajímalo by mě, zda někdo neví kolik platí autorům např. za jedno zahrání v rádiu nebo na veřejné akci. Když se platí tisíce za to, že se může pouštět v hospodě hudba, to musí být Kabát a Mandrage miliardáři ne? (sarkasmnus)

    Další informace


  • V kterém díle a koho charakterizuje naše spisovatelka těmito slovy Dobrá hospodyně pro pírko i přes plot skočí?

    O této české spisovatelce se již několikrát i na Odpovědích psalo. Ale jde o významou ženu, vlastenku, proto ji znova připomínám. Narodila se 4. 2. Rok narození nejasný.Z kterých oblastí čerpala pro své dílo? V čem se projevilo spisovatelčino vlastenectví? Znáte některé její povídky?

    Další informace


    Manželka, která peče cukrářské výrobky býva chválená slovy: zlaté české ručičky! Proč se ji to ale nezamlouvá?

    Nebude to tím, že je polské národnosti ?

    Další informace


    Který český politik prozradil podstatu systému slovy: „Můžeme krást, ale taky musí něco zbejt pro vobyčejný lidi. ?

    To byl asi někdo z levice.

    Další informace


    Existuje stát, který se může chlubit označením ráj na zemi?

    Zajímalo by mě, jestli existuje na světě nějaká, země která se může chlubit tím, že tam není terorismus, hladomor, chudoba, rasismus, korupce, státní dluh ani nezaměstnanost, MÁ superkvalitní sociální a zdravotnické služby pro CELÉ obyvatelstvo, MÁ vysoce kvalifikovanou pracovní sílu a vzdělanost a vysoce odbornou státní politiku a vládu a tímto si od srdce MOHOU říct že MY JSME OBYVATELÉ země, kde je ráj na zemi ? Děkuji

    Další informace


  • Rozlisenie 5760 x 1080 a pouzite monitory



    Další informace


    Najde se někde online stránka na automatické doplňování čárek mezi slovy v českém textu?

    Tím samozřejmě nemyslím, aby mi to mezi každými dvěma slovy doplnilo čárku, kdyby náhodou chtěl někdo hnípat...Doplňuji:vaiko: Tak tak. Myslím program kterej by mi doplnil v dlouhých souvětích čárky. Nějak to s nima pořád neumím. Vě škole sem tam vždycky kreslil takový mikročárky o tloušťce lidského vlasu, aby si mohla češtinářka vybrat. Stejně tak, když jsem si nebyl jistej vyjmenovaným slovem, tak jsem psal ypsilo s tečkou. Říkal jsem tomu obojetný íčko. Druhej den, když se rozdávaly známky, si mě pak zavolala učitelka ke stolku, abych ji pár věcí objasnil ale to už jsem věděl, to už jsem si mezitím zjistil...kamila44444: Dobrej pokus, vyšlo ti to. )

    Další informace


    Je dotykový displej u klasických notebooků a ultrabooků zbytečnost?



    Další informace


  • U kterých autorů se objevuje typická židovská tematika?

    a) J. Weil, A. Lustig, J. Otčenášek, N. Frýdb) L. Fuks, J. Škvorecký, O. Pavelc) V. Kaplický. J. Procházka, K. PtáčníkVzpomenete si na některé jejich dílo s touto tematikou?Doplňuji:Dodám - K. Ptáčník - jen románu Ročník 21 (o totálním nasazení) se dotýká židovské tematiky.Jan Procházka - psal díla o osidlování pohraničí (ale jiného typu než V. Řezáč), mnoha další díla byla zakázaná.

    Další informace


    Kdysi dávno stačilo říci větu, která začínala slovy: Ve jménu krále a mělo to absolutní právo?

    Tzv. jménem krále rozhodovali jeho správci už v pohádkách, když vybírali daně, na nichž se přiživili, později to byla šlechta. ve jménu krále se bili tři mušketýři, u nás Jiří z Poděbrad se snažil, aby zjednal jménem krále Ladislava Pohrobka pořádek a správu atd.Takže král měl absolutní moc ve svých rukou, ale ne vždy jeho příkazy byly plněny.Něco nařídíl, ale záleželo na tom, jak silnou rukou vládl a jaké lidi měl kolem.Někteří krále zneužívali, jiní za něj bojovali.. Často bylo slova „jménem krále“ zneužita, jindy byla ke prospěchu věci.Dnešní formule !jménem zákona je zatýkací formule stejně jménem republiky není zcela totožné se starším výrazem “jménem krále”.

    Další informace


    Je nějaký rozdíl mezi slovy předvídat a předpokládat?

    Jistá podobnost tady je, ale druhý pojem mi připadá, že je více založen na faktech nebo je myšlen jako podmínka něčeho.předvídat:předpokládat, tušit, očekávat, že něco bude, se stane: p. vývoj p. nebezpečí, nepředvídání překážek předvídal, co bude za sto let to se dalo p. p. spolehlivě počasí předpovídat zákony předvídané ústavou s nimiž se v ní počítápředpokládat:1. (co) mít za to, očekávat s jistotou, že něco je n. nastane: odpověděli mu, jak předpokládal předpokládám, že přijde stalo se něco, co naprosto nepředpokládal není důvod p., že... domnívat se p. (u uchazeče) jisté znalosti předpokládaná spotřeba předpokládané výsledky léčení2. (co, *koho) mít za základ, za podmínku vycházet z něčeho při usuzování jako ze základu, z podmínky, z jistoty: oprávnění užívat státního znaku předpokládá úřední povolení žárlivost předpokládá lásku každá zrada předpokládá zrádce - další studium předpokládá základní znalosti a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovop%C5%99edpokl%C3%A1dat" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Je nějaká spojitost mezi slovy žumpa a župa?

    Liší se původem. Převzetí slova župa je složité, že ani etymologové nemají jednotný názor.1. žumpa. V češtině. od střední doby. Z něm. Sumpf ‘bažina, bahno, jímka na kal’, jež vychází z ie. *su̯omb(h)o- ‘houbovitý, porézní’.2. župa ‘(dříve) vyšší správní celek’, župní, župan ‘správce župy’. jinak také ‘župa - solný důl’, oblast, správní okruh’, staroslověnsky - župište ‘hrob, mohyla’.Psl.*župa nemá jistý původ. Pokud přijmeme jako základní významy ‘solný důl’ či ‘hrob’, lze vyjít z ie. *geupā ‘jáma, prohlubeň’ (příbuzné něm. Koben ‘chlívek, vše od ie. *geu- ‘ohýbat, klenout’), ale přechod k významu ‘správní okruh’ je těžké objasnit.Proto se někdy obě skupiny významů oddělují a pro župa ‘správní celek’, županъ ‘správce župy’ se hledají etymologie jiné. Uvažuje se o převzetí z východu, např. z tatarského čupan ‘pomocník starosty’.Jiří Rejzek: Etymologický slovník

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi slovy důvod a příčina?

    Rozdil je jednak v původu slov, ale i ve významu.Důvod - vyjadřuje naše vědomé jednání, které vychází např. od jiných lidí atd. . Důvod je objektivní - vyvolala ho třeba příroda - záplavy jsou důvodem ke změně bydliště důvodem k odchodu ze školy byl zdravotní stav studenta.Důvod je jev, tedy něco, čím člověk interpretuje , vysvětluje lidské chování a jednání.Ředitel školy souhlasil s důvody pro vyloučení žáka. Příčina je něco, co nemůže člověk přímo ovlivnit, je to mimo něho, vzniká bez jeho vůle, je to něco, co stojí mimo uričtého jedince.Příčina je něco zpravidla fy­zické povahy, to, co není závislé na lidské vůli, ale vyvolá něco jiného.Příčinou záplavy byly dlouhodobé deště. Shrnutí:Většinou se užití slov příčina a důvod nerozlišuje.Opakem příčiny je následek - příčina choroby, smrti, nehody - něco z toho vyplyne.Důvod - jakýsi motiv, pohnutka, podklad, důkaz pro jednání atd.Svůj odchod ze školy vysvětluje zdravotními důvody.

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi slovy deviza a devíza?

    Když je něco podstatou něčeho, tak které z těch slov se použije?

    Další informace


    Jaké jsou rozdíly mezi slovy chlupatý, huňatý a chundelatý?

    Nebo je to prašť jak uhoď to samé?

    Další informace


    Dají se naše pocity lépe vyjádřit hudbou nebo slovy?

    Hudba obohacuje člověka bez ohledu na věk ..někdy stačí jen kousek melodie, slova, která zní v uších...Hudba může často vyvolat pocity, které nelze vyjádřit slovy. Tudíž její poslech či aktivně provozovaná hudba ovlivňuje různé emoce, dojímá, způsobuje radost, pomáhá relaxovat ...Působí na srdce i na duši, vždyť hovoří mezinárodním jazykem... kdo chce, tak mu rozumí. ... navíc si může každý vybrat, co se mu líbí ... I když krásně napsaná slova dovedou člověka rovněž chytit za srdce i pohladit na duši... záleží na okolnostech..Každý je jiný, každému vyhovuje něco jiného ... někoho ovlivní hlas, jiného slova, další své pocity vyjádří hudbou....Občas je mlčení nejlepší odpovědí ...

    Další informace


  • Prosím vás nevíte někdo, jak by se dalo vyjádřit jedním, maximálně dvěma slovy ambice a pomoc?

    Abych vám to vysvětlil - ambice, jako že daná věc má dobrý výhled do budoucna, pomoc zas jako, že ti to pomůže od problémů.

    Další informace