• Jak vzniká vítr? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak vzniká vítr?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jak vzniká vítr?

  • Máte z někoho vítr?!



    Další informace


  • Jsou tu dovolené, výlety a často vzniká otázka - bude tam koupání? Našel jsem nový veb



    Další informace


  • Originál písně Vítr

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví originální anglický název (odkaz) na píseň Vítr od Lucie Vondráčkové.

    Další informace


  • Jak vzniká koncovka rodného čísla?

    Zajímalo by mě, podle jakého klíče se uděluje koncovka rodného čísla za lomítkem. Známý fakt je, že celé rodné číslo musí být dělitelné jedenácti a desátá číslice je tedy kontrolní. Ale všiml jsem si, že všíchni Plzeňáci v mém věku (ročník 1981 plusmínus deset let) mají za lomítkem číslo začínající dvojkou (já 2067, brácha 2266). Průzkumem u známých jsem zjistil, že Praha 0, Cheb 1, Plzeň+Chomutov 2, Hradec+Pardubice 3, Prostějov+Zlín+Kyjov 4, Ostrava 5, Bratislava 6 a 9 měla Češka narozená v Chamu v Německu.Pravidlo prokazatelně neplatilo ještě v 60. letech a dříve a neplatí ani u dětí mých známých narozených po roce 2000.

    Další informace


  • nevadí vítr optickému kabelu?



    Další informace


  • Jak vzniká právo na autorizace svého duchovního vlastnictví?

    Jak je možné autorizovat své myšlenky... pokud je nás tolik není pravděpodobné, že dřív nebo později se objeví někdo s podobnou myšlenkou ?

    Další informace


  • Proč stromy z okna, které vidím i když nefouká vítr, tak jsou ohnuté jejich nahoře větve?

    Proč stromy z okna, které vidím i když nefouká vítr, tak jsou ohnuté jejich nahoře větve, ale nezlomené, ohnuté oni si zvykli na vítr a i bez něj jsou ohnuté?

    Další informace


    Pomůžete nám vyřešit spor o tom, jak vzniká sirovodík v přírodních podmínkách?

    Můžete mi tedy vysvětlit, jak se dostal sirovodík do šachty? a href"http://www.zdarbuh.cz/reviry/okdruval-vod-ze-starin-na-dole-urx-v-ostrave/" rel"nofollow" www.zdarbuh.cz/ hellip /a

    Další informace


    Je v Čechách v období okolo Silvestra běžné, aby venku byl tak silnej vítr? Je to v nějaký normě?

    Strach o život.

    Další informace


    Jak vzniká vzduchová kapsa ve vodě, kde se tam bere vzduch a jak to, že se nenaplní vodou?

    Muze to byt treba hodne hodne davno vznikla jeskyne, kde bylo pote okoli zaplaveno a vzduch nemel kudy ven. Nebo trebas nejake rostliny a zivocichove mohli vzduch/ nejakej plyn vydechovat/tvorit. Vzduch je stlacitelnej a kapalina ne, takze se kapalina dostane jen tak daleko jakej je okolni tlak. Pokud uz vic vzduch nestlaci, tak se dal nedostane. Jako bys chtel dostat neco tam kde uz neco je. Vzduch si predstav v tomto pripade asi jak molitan, zmacknes ho, ale jen tak jakym tlalem zapusobis a dal ani ranu.

    Další informace


    Jak a proč vzniká smola?

    Myslím ta na stromě.

    Další informace


    Dobrý den ,mohla bych se prosím zeptat.. nevíte kde fouká více vítr? Na Aljašce nebo na Hawaii?

    Zřejmě na Hawaii. Je to oblast stálých tlakových níží, na jejichž okrajích (blíže ke středu), fouká vítr, mnohokrát i o síle vichřice. (40 m/s.) Taktéž je to místo, kde za rok spadne nejvíce srážek na světě. Aljaška je co se větru týče poměrně klidná (v oblasti tlakových výší.) Bývá zde častěji slunečno, ovšem přes zimní období teploty klesají hluboko pod pod mrazu (kolem -25°C).

    Další informace


  • Proč po kousnutí komárem vzniká na kůži pupínek?

    Jake je biologicke vysvetleni?

    Další informace


    Jak vzniká gravitační přitažlivost?

    Trošku snadná otázka na první pohled. Rád bych se však vyhnul definicím typu zakřivený časoprostor což je sice přijatý fakt... ale jak je zakřivený??To je otázka která mi nedá spát. Ono jen těžko se představuje taková křivost prostoru. A hlavně jak taková křivost teda působí?Takže pokud znáte nějakou lepší, konkrétnější teorii/definici. Tak mi ji tady prosím připište, díky.Doplňuji:ok ok moje terminologie stojí za strarou belu :D prostě gravitace myslím že se dá pochopit kam směřuju

    Další informace


    1.Kdy mění síla rychlost tělesa a kdy zakřivuje trajektoriji? 2.Jak vzniká a jak se projevuje povrchové napětí kapalin?

    No já bych řekl ( hledat to nebudu) že vždy když dojde ke změně působení síly na pohybující se těleso dojde ke změně rychlosti a to vkladném nebo záporném smyslu.Trajektorii ( předpokládám že letícího tělesa) zakřivuje vždy, když je síla tak veliká že nedokáže udělit tělesu zrychlení větší než je gravitační zrychlení na Zemi 9,81m/s2. Říká se tomu že těleso letí po balistické dráze. V takovém případě rychlost tělesa obsahuje i složku volného pádu. Pokud síla udělí větší zrychlení než je 9,81m/s2 stane se z tělesa družice, která bude obíhat po oběžné dráze kolem Země.Otázky je třeba pokládat srozumitelněji a přesněji!Povrchové napětí je síla která vznika v molekulách kapaliny na rozhraní kapalin a plynů. Způsobuje, že kapalina drží do určité míry pohromadě v nějakém tvaru. Mimo jiné umožňuje kapalinám kapat !Doplňuji:Povrchové napětí vody také umožňuje některému hmyzu pohybovat se po hladině vody.

    Další informace


  • Jak vzniká hnědá barva?

    Červená + žlutá + zelená hnědá

    Další informace


  • Jak vzniká horský ledovec? Proč taje odspodu ?

    musím to rozepsat na 20 řádků ve wordu

    Další informace


  • Proč vzniká nechutná pachuť v ústech, pokud zapiji mák např. minerálkou?

    Je to i se žvýkačkama, nebo se zubní pastou.

    Další informace


    Jak se jmenuje ten bordel co vzniká v uchu a k čemu slouží? Jak jej nejbezpečněji a nejjednodušeji z ucha odstranit?

    Je to ušní maz, tvoří se proto, aby z ucha vyplavoval prach a jiné nečistoty.Nejbezpečněji ho odstraníte návštěvou ORL kde Vám uši vypláchnou. Nedávno jsem viděl i reklamu na ušní svíčky, ale když jsem se zeptal v lékarně tak na mne koukali jak na debila.

    Další informace


    Jak a proč vzniká efekt rozšířily se mu oči hrůzou?

    Souvisí se strachem a emocemi. Strach je přirozená reakce, na něco děsivého, která je spojená s emocemi. Takže v případě něčeho, co nás vyděsí, tělo spustí obrannou reakci.Jak se projevuje ? Píše Radkin Honzák Napnou se svaly, což vnímáme jako „napětí“ a když se napínají moc, začnou se přetahovat natahovače a ohýbače a máme tu třes od jemného, až po úroveň kvalitního ratlíka. Ke svalům přitéká krev obohacená živinami a musíme si uvědomit, že krve v těle máme jen pět litrů – to zas není tolik, to je láhev od okurek. Když nateče ke svalům, odkrví se ostatní organismus, kůže zbledne, zblednou také útroby, což pociťujeme jako nepohodu v břiše a k tomu hlavně sucho v ústech. Ledviny pracují o stošest a výsledkem je opakované nucení na močení (pro pilné, co si to chtějí poznamenat: stresová polakisurie). Mívali jsme srst, kterážto zježena zvětšovala obrys postavy a to mělo zaplašit nepřítele. LDnes nám z téhle reakce zbyly divné pocity na kůži nebo husí kůže, málokdy se povede dosáhnout takové intenzity strachu, že nám vstanou vlasy na hlavě hrůzou. Zornice se rozšíří v zájmu zlepšení periferního vidění, naproti tomu pohlavní orgány jak mužů, tak žen mají tendenci se scvrknout na milování teď není čas! a href"http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid27896" rel"nofollow" http://blog.aktualne.cz/ hellip /a Takže je to jakýsi vnitřní pocit, spouštěč na vznik strachu, úzkosti atd. Záleží samozřejmě na temperamentu člověka, zda je víc emotivní atd.!

    Další informace