• Jaký byl vývoj státního území ČR (1918-2008)-názvy států,kterých jsme byli součástí? Děkuji moc :) - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký byl vývoj státního území ČR (1918-2008)-názvy států,kterých jsme byli součástí? Děkuji moc :). Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jaký byl vývoj státního území ČR (1918-2008)-názvy států,kterých jsme byli součástí? Děkuji moc :)

 • Ach jo,opět mi byla smazána odpověď a to jsem v ni měl omluvu za nejapný žert. Nic vulgárního,nic proti státního nic pro  Další informace


 • Kterých součástí není radno se dotýkat v motorovém prostoru pod kapotou auta, když motor běží?  Další informace


  Do kterých států světa nejčastěji exportoval Liaz své nákladní vozy?  Další informace


 • Jaký bude podle Vás vývoj ceny bytů v Praze?  Další informace


 • V jaké bance jsou uloženy peníze státního rozpočtu, ze kterých se odesílá třeba obecním samosprávám ?  Další informace


 • Jaký jste měli před rokem 1989, názor na vývoj událostí po roce 1968?

  ...a máte pořád stejný?

  Další informace


  Existovala by ekonomika bez státního dluhu?

  ....tak jak ji známe my?Je možné růst bez zadlužení? a href"https://www.novinky.cz/ekonomika/469398-cinska-ekonomika-roste-rychleji-nez-se-cekalo-peking-ale-bojuje-s-obrim-dluhem.html" rel"nofollow" https://www.novinky.cz/ hellip /a Dnes jsou skoro všechny země zadlužené.

  Další informace


 • Myslíte, že vývoj internetu směřuje k matrixu? Jaký je váš názor?

  Párkrát jsem s kamarády přemýšlel o tom, jak se asi budou vyvíjet počítače - přesněji hry a internet. Jak jsme uvažovali, došli jsme k názoru, že tzv. 'matrix' je vlastně ideální formou internetu i zábavy. Myslíme, že bude fungovat v prostředí, kterému se dnes říká lucidní snění (zdá se vám sen ale je naprosto reálný, cítíte chutě, vůně, doteky - pokud jste viděli film Počátek tak je to přesně ono a tento jev je reálný a každý se ho může naučit), do kterého by se člověk dostal pomocí zavedených elektrod do mozku (jako ve filmu Matrix).Sice se to zdá jako sci-fi ale když se zamyslíte, tak jinak to ani dopadnout nemůže.Hlavní výhody jsou :1. menší znečištění planety - žádné PC, monitory, televize2. realita her - všechno cítíte, na rozdíl od Wii, Kinektu apod. nejste limitováni svým skutečným tělem, v lucidním snění můžete být cokoliv a kdokolivOvšem je tu ta drobná chybička a sice možnost totálního rozpadu společnosti a následného zjištění, že v takovém světě vlastně nejsou lidé potřeba.Myslíte si tedy, že v blízké budoucnosti (300 let) vznikne první verze matrixu? (anketa)Jaký je váš názor na věc? (odpovědi/diskuse)Děkuji za každý názor :)Doplňuji:Pro zjentek a ostatní s podobným názorem.Pokud si myslíte, že už v matrixu jsme, tak, prosím, hlasujte pro první možnost abych to nemusel zakládat znovu :)

  Další informace


  Lze sledovat zahraniční TV aniž bych byl na území dané země?

  Mám pevnou IP adresu, připojení přes ADSL a rád bych sledoval zahraniční televize, které jsou v daném státě volně šířené přes internet bez toho, aniž by mi vyskočila otravná hláška Obsah je dostupný jen ve vašem regionu . Je to vůbec možné, aniž bych googlil a hledal nějaké pofidérní odkazy, na kterých místo televize můžu chytit akorát tak nějaký malware? Myslím něco ve smyslu doplňku do prohlížeče, programu, anonymizéru, prostě nějaké čisté jednoduché řešení které by nehrozilo že si do PC natáhnu cokoliv nežádoucího. Díky.

  Další informace


 • V kterých zemích jsou sociální dávky atd. a v kterých nejsou?

  Doplňuji:Hamon:tak napište co víte.

  Další informace


  Mohly se lidé z komunistických států se odstěhovat do jiného kom. státu?

  Ahoj, mohly lidé kteří žily v zemi s komunistickou vládou žít například v jiném státě také s komunistickou vládou ? např: Čechoslováci žily v Drážďanech ve východním Německu (kdysi NDR) :) děkuju

  Další informace


  Mezinárodní právo a území určitého státu-ambasáda

  Již v několika filmech jsem viděl, že někdo utíkal před zkorumpovanou policíí určitého státu. Vběhl např. na ambasádu USA a policajti tam nemohli, jelikož se jedná o území spojených států. To zcela chápu, je to území jiného státu.Ale pokud bych například utíkal z ambasády a oni by mě chtěli zadržet, mohou naopak oni pronásledovat mě, když vlastně vyběhnu na ulici a jsem na území jiného státu?Proč se na to ptám? Jasně jde o film, ale tak jako ve spoustě filmů je, že oni nemohou za mnou na cizí území, jaktože v jednom ochranka vyběhla za tím co z ambasády utíkal a honili ho po ulici?Doplňuji:Jak to tedy je? Může ostraha ambasády zasahovat vně ambasády, tedy vlastně na území jiného státu?

  Další informace


  Jak to, že od roku 1918 do roku 1920 jsme měli stejnou vlajku jako Polsko?

  ... Vlajka ČSR totiž vycházela z praporu Čech, který vycházel ze znaku země – tedy ze stříbrného dvouocasého lva ve skoku na červeném poli. Stříbrný (bílý) lev je na červeném poli, proto je první pruh bílý a druhý červený. Jelikož má Polsko ve znaku stříbrnou orlici na červeném poli, vlajku má totožnou. a href"https://vlast.cz/ceskoslovensko-melo-do-roku-1920-stejnou-vlajku-jako-polsko/" rel"nofollow" https://vlast.cz/ hellip /a

  Další informace


  Jak se nazývá uzemí, kde nikdo nevlstní nebo je na setkání třeba států na jednání.? Třeba část na moři to území je.

  Nemohu si vzpomenout. Je to jako, když chcete se s někým setkat třeba nebo jednat a nepůjdete ani k jednomu domů. Takový jako mezi třeba státy, nemyslím Sudety. Jde mi o to místo pojmenování. Nevlastní to ani jedna země. Neodpovídejte území nikoho.Třeba to má název .... půdě(území,místě). Setkali se na ....půdě(území,místě).A tam jednali.Doplňuji:to slovo není neutrální, má to být nějaké jiné,ale významově stejné.

  Další informace


 • Dívali jsme se na cibuli pod mikroskopem, po přidání Lugolova roztoku jsme uviděli bublinu uvnitř bunky, o co šlo?

  Dokazovali jste si osmotické jevy v buňce, zde konkrétně plazmolýzu. Buňka se ocitla v hypertonickém prostředí, tzn. s vyšší koncentrací, voda má tendenci z buňky proudit ven, a tím obě prostředí vyrovnávat. Cytoplazma se oddělí od buňečné stěny a shromáždí se uprostřed buňky - tento proces je vratný.

  Další informace


 • Jaký byl vývoj státního území ČR (1918-2008)-názvy států,kterých jsme byli součástí? Děkuji moc :)

  Československopublika,, Protektorát Čechy a Morava,Československo, Československá socialistická republika, Československá federativní republika, Česká republika

  Další informace


  Jakou rozlohu býválého území ČS státu tvořila tehdejší Zakarpatská Rus?

  Rozloha: 12,8 tisíc kilometrů čtverečníchHlavní město: Užhorod, asi 120 tisíc obyvatelAdministrativní členění: okresy (rajony)Okresní města: Užhorod, Perečín, Velikyj Bereznyj, Berehovo, Mukačevo, Svaljana, Volovec, Vinohradov, Iršava, Chust, Mežhorje, Ťjačovo, RachovObyvatelstvo: 1 281 000, z toho 77,6 % Ukrajinců (za které jsou oficiálně považováni i Rusíni)Měna: hřivna (UAH), od září 1996Nejvyšší bod - 2061 m. n. m. - vrchol hory Hoverly, nejnižší bod - 98 m. n. m. - ČopGeografická

  Další informace


  Byl by někdo schopný vypočítat tyto úlohy, pokud ano, prosím o napsání vzorců podle kterých se to počítá, nevím si rady.

  1. Automobil jede v zatáčce o poloměru 90m, jaká je jeho nevyšší možná rychlost v zatáčce, když součet smykového tření mezi autem a zemí je 0,5.2. Letadlo opisuje kružnici kolmou na rovinu, poloměr kružnice je 500m, vypočítej jakou tlakovou silou působí pilot svými 80kg na sedadlo v letadle, letadlo letí 100m/s.

  Další informace


 • Včera jsme měli tělocvik, do koše jsme se strefovali basket. míčem, a praštil jsem se míčem do malíčku. V popisu více.

  Včera jsme měli tělocvik, do koše jsme se strefovali basket. míčem, a praštil jsem se tím míčem do malíčku, a teď ho mám tvrdý a fialový, můžete Mi poradit, jak se to dá léčit? Děkuji.

  Další informace


 • Měli jsme dva kocoury, a jeden včera umřel, když si pořídíme dalšího, nebude si myslet, že jsme ho vyměnili?

  Dobrý den, včera nad ránem nám umřel kocour, máme ještě druhého, který o tom ví, dokonce ho i viděl...Ale nebude si myslet, že jsme ho vyměnili, když si v pátek pojedeme pro nové kotě? On totiž pořád toho druhého hledá... :(

  Další informace