• Jaký má původ a význam spojení panická hrůza (panický strach)? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký má původ a význam spojení panická hrůza (panický strach)?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký má původ a význam spojení panická hrůza (panický strach)?

  • Bipolární porucha, OCD a panická porucha



    Další informace


  • Jaký je význam spojení schalte ein?

    V písni Rammlied od Rammstein, najdeme tuto sloku:Bist du einsam und allein,wir sind hier, SCHALTE EINRamm Stein!nikdi mi to nedokáže objasnit, v textech jakýsi překladale zadám-li to do slovníku, není to nic.Měl jsem za to že je to ve smyslu jsme tu a řveme ale to nejspíš nebude ono.Doplňuji:Řvát je Horen....toto bude jak se patří u básníků, jakýsi básnický výraz. Proto nelze doslovně přeložit.

    Další informace


  • Znáte význam a původ akce Dny evropského dědictví?

    Tyto akce se konají v září v různých místech ČR.

    Další informace


    Jaký má původ a význam jméno Lýdie?

    Kdo byl původním nositelem tohoto jména?

    Další informace


    Jakou má historii spojení trouby z Jericha? Jaký má význam?

    historický hudební nástrojale jakou historii toto spojení má???Doplňuji:něco jsem našel:Dobytí JerichaAby dobyli izraelští v čele s Jozuem město nepřátel, museli na to jít značně vychytralým způsobem. Udělali to takto – šest dní chodil všecek lid kolem Jericha, nesouc před sebou archu úmluvy a sedm beraních rohů. Sedmého dne kněží zatroubili na rohy, lid naráz zakřičel, hradby Jericha se zbořily a izraelské vojsko obyvatelstvo Jericha pobilo. Zachovali jen dívku Ráchel a její rodinu, protože pomohla židovským zvědům. a href"http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/ivan-olbracht/biblicke-pribehy-souhrn.html" rel"nofollow" http://www.cesky-jazyk.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jak je to s některými vlastními jmény, jaký je jejich původ?

    Například Jaroslav - slaví jaro, Miroslav - slaví mír, Bohuslav - slaví Boha, ale Stanislav - ten slaví stany? Zná někdo původ jména? Děkuji.

    Další informace


  • Jaký význam má v hardwarovém světě význam slovo MODRÁ SMRT ?

    Jedná se o Blue Screen of Death.Nejde ale o hardwarový svět - modrou smrtí je míněn chybový výpis Windows, který označuje tak závažnou chybu, že Win naprosto zkolaboval. Chyba přitom může být způsobena i HW, i SW problémem.

    Další informace


  • Znáte význam slova rabuše (raboša)? Jaký má slovo původ?

    Chodit na rabošo, připsat na rabošo - co znamená?Mám pocit, že jsem toto slovo nikdy neslyšela ani v nářečí.

    Další informace


    Význam, původ příjmení Krajhanzl

    Mně známý nositel tohoto příjmení byl Rom, jestli to má vliv na původ... Děkuji

    Další informace


    Původ slova IDENTITA (z jakého jazyka, původí tvar, původní význam)?

    Prosím přítomné znalce jazyků o pomoc viz otázka. Pokud by se někdo rozepsal i o podobném-odvozeném slovu-tvaru identifikace budu rád. Předem vám všem velmi děkuji! PetrDoplňuji:Děkuji za výbornou odpověď. Asi se poohlédnu po zmíněném etymologickém slovníku. Neexistuje náhodou v elektronické podobě?

    Další informace


    Od čeho je odvozeno přídavné jméno panický?

    Existuje panna a panenská krev, potom panic a panika. Panický strach je odvozeno od panic, nebo od panika? A existuje nějaké přídavné jméno patřící panicovi? Děkuji.

    Další informace


    Kdo myslí, je myslivec? Jaký je původ a význam tohoto slova?

    Název myslivec, doložený, pokud víme, po prvé ve Veleslavínově čtyřjazyčném Nomenclatoru, znamená tedy člověka myslivého, t. j. myslivostí, lovem zvěře se zabývajícího. Způsobem zcela analogickým nabylo i ruské jméno ochótnik, znamenající vlastně člověka svým chtěním k něčemu směřujícího, pohotového nebo v něčem zálibu majícího (na př. ochotnik do lošadej milovník koní), významu rovnajícího se našemu slovu myslivec a ochóta významu ‚lov, myslivost‘. Povědomí etymologické spojitosti slov ochóta, ochótnik v tomto pregnantním významu se slovesem chotěť, chočú (chtíti) je v ruštině stejně zastřeno jako u nás spojitost jména myslivec se slovesem mysliti proto se také v některých ruských nářečích vedle tvarů ochota, ochotnik vyskytují tvary ochvota, ochvotnik, protože si lidová etymologie spojuje tato slova patrně se slovesy chvatať, chvatiť (chytiti), která jsou pregnantnímu významu slov ochotnik, ochota ( lovec, lov) svým významem bližší. a href"http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art2416" rel"nofollow" http://nase-rec.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jaký má význam a původ úsloví - když nechám někoho ve štychu?

    Co je to štych?

    Další informace


    Jaký mají původ a význam rčení, která pojmenovávají zimu?

    Např. Zima jako na viddrholci, mráz jako samec, venku je žabárna.Znáe ještě některé jiná pojmenování pro mrazivé dny?

    Další informace


    Jaký je význam a původ spojení koukol mezi pšenicí?

    Tak význam je takový, že je něco špatného mezi dobrým, užitečným a původ hledat zde,, a href"http://www.rozhlas.cz/strednicechy/slova/_zprava/174509" rel"nofollow" http://www.rozhlas.cz/ hellip /a Doplňuji:Přesně je to takhle. V českém překladu Matoušova evangelia si můžeme přečíst příhodu o tom, jak jeden člověk nasel na své pole obilí a v noci přišel nepřítel, který na oseté pole, v Novém zákoně se píše, nasál semena koukolu. Obilí vzešlo a mezi obilím se ukázal i koukol. Služebníci chtěli koukol vytrhat, ale pán jim to nedovolil, protože by prý s koukolem mohli vytrhat i pšenici, ať počkají do mlácení a teprve pak oddělí koukol od pšenice. Ta příhoda je podobenstvím a říká zhruba tohle: na třídění dobrého od zlého je dobré počkat, až se věc úplně vyjasní, když se to uspěchá, můžeme ublížit dobrému. V původní Bibli příhoda opravdu je, jenže se v ní nevyskytuje koukol. S koukolem je ostatně ta historka dost nesmyslná. Koukol se od pšenice dá rozeznat prakticky hned poté, co rostliny vzejdou, a jen slepý by s koukolem mohl vytrhat i pšenici. V původním znění Bible byla na poli mezi obilím rostlina zvaná zizanie, česky jílek mámivý. A to je rostlina, která než nasadí klas, je k nerozeznání podobná pšenici, jak se píše v knížce Zakopaný pes.

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly?

    Občas se doplňuje - A cesta do nebe je z dobrých skutků...

    Další informace


    Jaký je původ a význam slova elita?

    Etymologický slovník, J. Rejzka uvádí toto: elita ‘výkvět, vybraná společnost’. Z francouzského .élite od élire ‘vybírat’ z lat. ēligere z :ex- a legere ‘sbírat, číst’. -Z toho plyne, že původ slova je latinský, ale do češtiny se dostal z francouzštiny. Stejně angličtina převzala výraz ze starofrancouzského eslite. -K nám se slovo dostalo z francouzštiny, do francouzštiny přešlo z latiny.

    Další informace


    Co znamená a jaký má původ úsloví: Hoří mu za zadkem koudel?

    Proč ne třeba tráva?Co je vlastně koudel? K čemu se používá?

    Další informace


  • Jaký význam a původ má moje příjmení Frátrik?

    Frater bratr se objevuje již ve staročeštině, jinak původ indoevropský - bhrátar. . Latina frater. Stejně i v jiných jazycích.Slovo mělo význam ve stč.,1. bratr, sourozenec mužského pohlaví2. pokrevný příbuzný, zvl. syn otcova bratra, bratranec (od otcova bratra),3. stoupenec Kristova učení, zvl. prvotní stoupenec Krista4. řádový bratr, mnich, kněz5. člen husitské obce6. řemeslník sdružený v cechuTakže dnes těžko říct, který význam se stal základem příjmení.Frátrik je varianta příjmení Fráter - přípona -ík (zřejmě přepisem v matrice -ik) vyjadřuje nositele určité vlastnosti. Druhá možnost, , že příjmení Frátrik nositele ironizovalo.Staročeský a etymologický slovník

    Další informace


  • Panická porucha - léky



    Další informace