• Jaký původ má slovo kochat? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký původ má slovo kochat?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký původ má slovo kochat?

  • Jaký je původ a vznik kytary?

    Nikde to nemůžu najít. Předem děkuju za odpovědi. :)

    Další informace


  • Jaký původ má slovo vycibrat-cibrání?

    Snad je to vyšplíchat?!

    Další informace


    Jaký je původ příjmení Huňka?

    Jako obvykle. Legrace, legrace - body za nesprávnou odpověď. Kapka aspoň uvedla odkaz, kolik je příjmení u nás.Příjmení Huňka vzniklo podle nářečního pojmenování věci. Huňka je sukno přikrývka, kabát z jednoho kusu sukna zimník halena.Dotyčný něco z těchto věcí nosil hodně často, a proto získal toto příjmení.Doplňuji:Uživatel Quentos odpověděl - vyměňte u za o.Určitě tato odpověď prospěla...Dostal bod od Miroslava a Kupkíny.

    Další informace


    Co je to dýmějový mor? Jaký je význam a původ slova dýmějový?

    Při posledním výskytu moru v Peru v roce 1994 zemřelo 35 lidí. Dýmějový mor se přenáší kousnutím blech, plicní mor se přenáší vzduchem.

    Další informace


  • Proč se policistům říká hovorově/slangově/argotově benga? Jak to slovo vzniklo? Jaký je jeho etymologický původ?

    Čert, ďábel se řekne romsky beng. Do argotu se dostal v přeneseném významu: ve španělštině bengui „ďábel“, ale též „policista“ (tento význam sice slovníky neuvádějí, objevil se však během našeho terénního výzkumu), v češtině benga, beng, bengo, bengóres, benka „policista“, bengaboys, bengové „policisté“. a href"http://clovek.ff.cuni.cz/view.php?cisloclanku2010051501" rel"nofollow" http://clovek.ff.cuni.cz/ hellip /a kapitola 8, víra, rituály, smrtJá osobně znám romské slovo beng ve významu, když třeba matka řekne, že její syn je baro beng, což je vlastně takový velký čertík, zlobidlo.

    Další informace


    Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Jaký původ má slovo veta? (Je po něm veta.)

    Od veto snad ne?

    Další informace


    Jaký je původ slova rekomando ?

    Překvapilo mě, že již ve staročeštině je zachyceno sloveso rekomendovati, -uju, -uje ipf. - koho přěd kým, komu doporučovat.Není ale uvedené, kde se slovo vzalo.

    Další informace


    Jaký je původ slova probendit?

    Prohýřit majetek ...

    Další informace


    Jaký je původ slova majlant?

    Vím co znamená,ale nevím odkud pochází,děkuji.

    Další informace


    Jaký je původ slova kripl?

    Že to bude něco německýho? A jaké máte přezdívky vy?

    Další informace


    Jaký je původ rčení bych bych volal nebo honit bycha? Co je bych?

    Znáte význam tohoto používaného rčení?

    Další informace


    Jaký je původ a významy slova baraba?

    Většina uvedených vysvětlení má svá opodstatnění. Jen ona časová souvislost, ano ostatní slova z italštiny se přejímala postupně v průběhu staletí v rámci kulturní a obchodní infiltrace. Důvod proč se baraba ocitl ve slovníku až v 19. století je ten, že během masivní výstavby páteřních železnic, jak správně uvádí dědapetr, byli po r. 1840 v tehdejším Rakouskouhersku povoláváni odborní dělníci, kteří měli zkušenosti s výstavbou tratí na alpských úpatích a hlavně ve skalnatých podložích uměli správně dávkovat a umisťovat dynamitové nálože. Ty byly hlavními prostředky při razicích pracích tehdejší doby.Čili v té souvislosti byl barab odborný tunelář (dělník, nádeník) s doprovodnou kvalifikací minéra. Teprve časem získal tento pojem pejorativní nádech a různé aplikace, jako ty na ostravsku.

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví zatnout tipec?

    Používáte je?

    Další informace


    Jaký je pravý význam slova Himl? Původ?

    himl hergot zkomolenina německých výrazů, jejichž spojení v překladu do češtiny nemá používaný ekvivalent der Himmel obloha der Herr pán der Gott bůhDoplňuji:Braník: ano, nedošlo mi to, dá se to volně přeložit jako Pane bože na nebi! . To vždycky říkávala moje babička jak v CZ, tak v DE znění :)

    Další informace


    Jaký etymologický původ má slovo prošvihnout?

    údajně tak slovo vzniklo podle jména někoho kdo přišel pozdě k nějakému panovníku

    Další informace


    Do které kategorie se řadí slovo dle? A je to vůbec slovo?

    Slovo podle, ve zkrácené verzi dle.Dle zákona číslo ....Je to slovo? Do které kategorie se řadí, pokud to je slovo?

    Další informace


  • Je slovo: oprať - nářečí nebo cizí slovo?

    Myslí, že neni ani nářečí a ani cizí slovo. Je to české nepoužívané slovo. Oprať je řemen od koňského postroje, pomocí kteréhp řídil kočí koně.Doplňuji:Správnějšé by bylo místo nepouživané, napsat málo používané slovo

    Další informace


    Jaký původ má slovo kochat?

    Snad ne ko-chatovat (-četovat)!

    Další informace


    Jaký je etymologický původ slova polopatický?

    Že by to bylo opravdu od spojení po lopatě , jak uvádí slovnik-cizich-slov.abz.cz, mi přijde krajně nepravděpodobné. Jiné online slovníky mlčí a doma žádný nemám.

    Další informace