• Je možné vyslýchat 14leté dítě jako svědka trestného činu bez vědomí rodičů, pokud se mu poškozená pouze svěřila? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je možné vyslýchat 14leté dítě jako svědka trestného činu bez vědomí rodičů, pokud se mu poškozená pouze svěřila?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je možné vyslýchat 14leté dítě jako svědka trestného činu bez vědomí rodičů, pokud se mu poškozená pouze svěřila?

 • Pustili by jste 11 lete dite k mori?  Další informace


  Jak je to s cestováním do chorvatska bez rodičů?  Další informace


 • Svěřil by se pachatel trestného činu na internetu, když se mu pohne svědomí?

  Jak velká šance to je? :) a href"http://www.novinky.cz/kri" rel"nofollow" http://www.novinky.cz/ hellip /a mi/335891- na- nachodsku- shorel- kravin- sko da-je-4-5-milionu.htmlKrátce po nedělním obědě zaměstnal hasiče na Náchodsku požár kravína, který vypukl v obci Borová při českopolské hranici. Všechna zvířata se podařilo zachránit, škoda na majetku ale předběžně činí 4,5 miliónu korun. a href"http://zpovednice.cz/detail.php?statusik803553 orderbyide" rel"nofollow" http://zpovednice.cz/ hellip /a Dobrý den. Včera pozdě večer jsem jel domů vlakem. Byla už tma. Zrovna jsem zastavovali na jedné zastávce, která je téměř uprostřed lesa. Já jsem hrál se sirkami, už nevím proč, no zkrátka jsem zhasl zapálenou sirku, ona ještě doutnala a já ji vyhodil z okna vlaku. Podíval jsem se ven a viděl jsem, jak se tráva začíná oranžovat. Řekl jsem si: Proboha, ono to chytlo! Mezitím se vlak rozjel a já jen pozoroval, jak se pořár rozrůstá ahočí i les. Všimli si toho i ostatní cestující, ale vlak jel dál. Hned jsem začal uvažovat, jak se vymluvím, že já jsem ten oheň nezapálil, protože jsem si myslel, že se podle vyhozené sirky nemůže nic poznat. Nicméně jsem měl strach, že si cestující všimli, že jsem něco vyhodil z okna. Zdálky jsem dokonce viděl, jak plameny oblizují nedaleký kravín plný skotu. To je konec, to bude průser jako hrom... Pak jsem se probudil. Jsem hrozně rád, že to byl jen sen :-)

  Další informace


  Stalo se vám (nebo vašim blízkým), že jste byli obětí trestného činu, ale pachatel nebyl odsouzen?

  Spáchal na vás (nebo na vašich blízkých) někdo trestný čin a pachatel nebyl za to odsouzen (např. pro nedostatek důkazů, protože vás držel v hrsti, pro nízký věk, pro zbavení svéprávnosti atd.)?

  Další informace


  Proč současný český řád nerozlišuje úmysl a nedbalost či navodění se do stavu opilosti při spáchání trestného činu?

  V případě, že někdo se dopustí opilství, tzv. trestného činu pod vlivem návykové látky, tak české právo nerozlišuje, jestli se opil úmyslně, nebo se dostal pod vliv alkoholu nedbalostním způsobem.Jaký máte na to názor? Myslíte si, že by české zákony měly rozlišovat?

  Další informace


  Pokud někoho obviním z trestného činu a nepovede se mi můj čin dokázat, může se jednat o křivé obvinění?

  dodatek: A vím, že daný trestný čin byl spáchán, ale není dostatek důkazů.příklad:Chodec se před přechodem pro chodce řádně rozhlédne a pak jde přes něj, protože mu zastaví automobil. Ten automobil předjede jiné vozidlo, ale způsobí na chodci málem středně těžké až těžké ublížení na zdraví. Chodce ale jen tak tak uskočí a přežije, ale řidič ujede.Pokud by chodec podal trestní oznámení v tomto případě a nepodařilo by se mu to dokázat, mohl by skončit i ve vězení?

  Další informace


  Obvinění z trestného činu lopeže vs překvalifikování na přečin krádeže?

  Jak myslíte že by mohlo dopadnout rozhodnutí soudu,kdy jeden muž byl odsouzen na 3 léta za krádež řetízku jedné paní,přičemž paní neustále mění výpověd a muž se k činu doznal ale uvedl že se stal jinak než uvedla ona a proti rozsudku se odvolal?Doplňuji:Obviněný paní vzal řetízek,ale paní nijak neohrožoval,nezbil ani nic podobného,jenže vzhledem k tomu že paní si vymyslela hystorku o údajném násilí soud obviněného soudí dle její výpovědi,tedy dle zákona o loupežném přepadení.

  Další informace


  Může být odslouzen zhypnotizovaný člověk, který se dopustil trestného činu?

  Když se někdo dopustí trestného činu, vraždy, zabití, tak se posuzuje, zda byl příčetný, zda se mohl ovládat atd. Co když někdo někoho zhypnotizuje, aby někoho zabil a pak mu určí, kdy se má probrat. Jak se to posuzuje? Děkuji

  Další informace


  Má právo zaměstnanec povodí moravy vstupovat na soukromý pozemek bez ohlášení a vědomí majitele?

  nemá ..jde ovšem o to, co si vlastníci pozemků, končících nějakým tokem, představují pod pojmem soukromý. Převážně jde o sporné případy, kdy majitelé nebo pronajímatelé pozemků u toků oplotili nebo jinak znemožnili přístup k toku bez ohledu na to, že přesně vytyčená část pozemku po březích toku obhospodařuje právě povodí, a to dle typu konkrétního toku.Doplňuji:taky by mohl na takovýto pozemek vstoupit v havarijní situaci, kdy vlastník by byl zjevně nepřítomen a svým vstupem by mohl předejít či zabránit dalším škodám, plynoucím z havarijní situace daného povodí.

  Další informace


  Mohla jsem bez vědomí zrušit příteli (Ital) trvalé bydliště (trvalý pobyt) v mém bytě v os. vlastnictví po rozchodu?

  Tak evidentně mohla, pokud to úřady provedly.

  Další informace


  Kdybych někomu provolal ze simkarty bez jeho vědomí 70 korun a on to chtěl řešit, zabývala by se tím policie...

  ... a nebo by to rovnou smetla ze stolu?

  Další informace


  Jaký je rozdíl mezi policejní či soudní terminologií zatčení nebo zadržení pachatele trestného činu nebo přestupku ?

  Na zatčení musí být soudní příkaz (zatykač). Zadržení je dočasné pro zabránění trestného činu, zajištění důkazů, zajištění podezřelého apod. Tuším že do dvou dnů musí rozhodnout soud, jinak musí být zadržený propuštěn.(Jsem laik)

  Další informace


  Jak je možné,že až teprve po roce se dozvím,že mi byl exekutorským úřadem zmrazen účet bez mého vědomí z něj bylo čerpá

  A mate trvale bydliste tam kde se zdrzujete? Pripadne zarizenou dosilku? Ono se to totiz vetsinou stava, protoze vas exekutor nenajde. Mimochodem, to jste si az po roce vsimla ze na ucte nemate penize?!

  Další informace


  Chcel by som sa opýtať ohľadom trestneho oznamenia  Další informace


 • Jak je možné, že hmyz po narození hned ví co má dělat? Zvířata se učí měsíce od rodičů.

  Hmyz je jednodušší organizmus než savci. Chová se většinou instiktivně. Některé věci se ale také musí učit.

  Další informace


 • Zletilé dítě, zodpovědnost rodičů, jak je to?

  Dobrý den, pokud je již dítě zletilé, ale studuje, tak jak je to se zodpovědností rodičů. Příklad: Zletilé dítě má neomluvené hodiny, ze školy kam chodí vyhrožují, že to oznámí na sociálce, jelikož když se rodiče rozváděli, tak byl určen výchovný dohled.Podle mého z toho rodič, kterému dítě bylo svěřeno do péče z toho nemůže mít žádný problém, když je dítě zletilé.Případně by mě ještě zajímalo do kdy(do jakého věku) rodič zodpovídá za to, jestli jeho dítě chodí do školy. Děkuji, je to pro jednu známou, tak snad se mi podařilo vysvětlit o co jde.

  Další informace


  Komu z vás,rodičů,řeklo dítě svoji první intimní otázku?!

  Nez se stacili kluci na neco zeptat , uz vedeli vsechno ode me .. rikala jsem jim vse jeste drive , nez se zacali ptat sami. A dnes se nekdy ptam i ja.:-) -iv-

  Další informace


  Co umí vaše 4 leté dítě?

  Ahoj, umí třeba stříhat, pěkně malovat, spoustu říkanek, hezky mluvit, nějaký sport atd? Zajímá mě to pro srovnání.

  Další informace


 • Jakou kolebezku pro 5ti lete dite  Další informace


 • Může být špatný člověk i ten, kdo se v životě nedopustil trestného činu, ani činu jinak trestného?

  Pokud ano, tak co takový člověk dělá, aby byl považován za špatného?

  Další informace