• Které zařízení, či nástroj, používá nebo používalo lidstvo nejdéle ve své historii? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Které zařízení, či nástroj, používá nebo používalo lidstvo nejdéle ve své historii?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Které zařízení, či nástroj, používá nebo používalo lidstvo nejdéle ve své historii?

  • Myslíte, že politik který podvádí své blízké, nrbude podvádět své voliče ?



    Další informace


    Máte ve své slovní zásobě slovíčko(čka),které se vám težce vyslovují?!



    Další informace


    Jak udrzet vodu co nejdele studenou



    Další informace


  • Jak se jmenuje bojové umění, které používá ve filmu Quantum of Solace Bond?

    Podobná otázka padla na WikiAnswers a podle tamější odpovědi se jedná o směsku různých bojových umění - najdou se v ní základní prvky Krav Maga a dalšího. Viz zdroj (v angl.) a href"http://wiki.answers.com/Q/What_martial_art_is_used_in_the_quantum_of_solace" rel"nofollow" http://wiki.answers.com/ hellip /a

    Další informace


  • Jak správně zastřihovat rostliny (aby z nich měl člověk užitek co nejdéle) ?

    Například, mám doma bazalku. Zalévám jí pravidelně menším množstvím vody, daří se jí, roste. Ale jakmile z ní ustříhnu kousek stonku s lístky, třeba na pesto, v místě střihu začíná uvadat, poté ten konec uschne do takové větvičky a začíná hnít. Jediné, co s tím můžu dělat, je vyndat ledatak tenhle pahýlek i s kořenem a dál pečovat o zbytek rostliny... tímhle stylem ji ale ,,posekám jednou a můžu ji vyhodit. Co dělám špatně? :-D

    Další informace


    Myslíte si, že by se dalo lidstvo uživit bez chemie a náhražek v potravinářství?

    Myslím tím různá umělá hnojiva na pole, chemické granule pro dobytek, různé šizení potravin a celkově chemie v potravinách, to vše za účelem vyšších kalorických hodnot a větší produkce jídla.Dalo by se v dnešní době šestimiliardové lidstvo vůbec uživit, když by byly potraviny kvalitní jako v minulosti (maso od krávy chované na louce, chléb z pšenice z chemicky neošetřovaného pole apod.)?

    Další informace


    Jaký chleba vydrží nejdéle jedlý.

    Jedu cca na dva týdny do hor (hřebenové tůry, lezení atd.) a moc obchodů s pečivem tam asi nepotkám, tak bych chtěl už i třeba tady koupit něco co by mi dlouho vydželo a mohl to přikusovat třeba se sýrem/salámem, nebo k těm instantním jídlům a nevylámal si na tom po třech dnech zuby a taky včem by jste ho doporučili uchovávat, aby nesplesnivěl, nebo zas příliš rychle neoschl/nestvrdl.

    Další informace


    Kde koupím pečivo které se používá u hamburgerů ?

    V super hyper pod názvem hamburgerová houska nebo bulka ,ale klíďo pído postačí i kaiserka nebo cokoliv z kulatého slaného pečiva.Standardní housky z mekáče jsou stejně odporné,jakési nasládlé.

    Další informace


  • Kdy a kde se objevily první zvukové nahrávky? Co se k tomu používalo?

    1860 - nejstarší záznam zvukuZvukový záznam, který za moc nestojí - je roztřesený a velmi nezřetelný.Americkým vědcům, kteří ho objevili, však zní jako rajská hudba.Podle nich pochází nahrávka nalezená ve Francii z roku 1860 a je nejstarším dosud oživeným záznamem lidského hlasu v dějinách. Desetisekundový záznam ženského hlasu zpívajícího francouzskou píseň Au Clair de la Lune byl pořízen na takzvaném fonoautografu. Objevil ho historik David Giovannoni.Nahrávka o 17 let předběhla dosavadní nejstarší známý zvukový záznam -nahrávku, na níž Thomas Alva Edison na svůj vynález fonograf nahrál slova „Mary had a little lamb“ (Marie měla jehňátko).Doplňuji:Záznam vyrobil Édouard-Léon Scott de Martinville. Akustické vibrace proměnil vibrograf mechanicky na nereliefní zápis na kouřem začerněném papírovém válci. Tento zápis sa fixoval v šelakovém roztoku.

    Další informace


    Myslíte, že bůh teď někde ve svým zázemí nadává na lidstvo, jak na něj všichni kašlou?

    Stejný pocity boha jako ty naše.Představuji si, že teď lepí ďury někde v atmosféře a proto taky jsme jej za posledních min. 100let neměli šanci vůbec spatřit. Skrze samou robotu už nevidí, že tu dřeme jak mezci. Pak to spravuje. Plive na zem, a je sprostý.Nedalo by se mu nějak pomoct?

    Další informace