• Lze převést věcné břemeno z matky na syna? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Lze převést věcné břemeno z matky na syna?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Lze převést věcné břemeno z matky na syna?

  • Věcné břemeno jízdy a nový majitel



    Další informace


    Věcné břemeno



    Další informace


  • Odchod od matky v 17 letech



    Další informace


    Alimenty od matky



    Další informace


  • Co dělat s věčně zamotanými kabýlky od sluchátek?



    Další informace


  • Filmy na casti - lze je prevest do jednoho souboru?



    Další informace


    Budem se stěhovat a chci si svuj net nechat možu si ho převest do noveho byta?

    Ahoj chci se zeptat v zaři se budem stěhovat a chci si svuj net nechat možu si ho převest převest do noveho byta nebo to tak nejde?

    Další informace


  • Žádost neprovdané matky

    chtěla bych poradit jak sepsat žádost neprovdané matky s přítelem nežiji již dva měsice syn má dva a půl roku pobírám jen snížený rodičovský příspěvek a přivydělávám si na brigádě jaká je možnost že příspěvek získám když je otec hlášen jen na úřadu práce děkuji

    Další informace


    kdo bude dědicem pomanželovi mé matky když on nemá žádné děti a má matka zemře dříve jak on?jedná se o dům ve Španělsku.

    Matka se před 15ti lety po třetí provdala ve španělsku za španěla,dodnes jsou manželé. On nemá žádné své děti. Matka má mě z druhého manželství a sestru z prvního manželství. Kdo po něm bude dědit v případě že moje matka zemře dříve jak on? Jak už jsem napsala on nemá žádné děti,nemá ani rodiče,má pouze jednoho bratra. Budu dědit já se sestrou nebo jak to bude? Jedná se o majetek ve španělsku,rodinný domek a pozemek. Děkuji.

    Další informace


    Věcné břemeno na nezkolaudovaném chodníku



    Další informace


    Lze převést věcné břemeno z matky na syna?

    Matka má v domě věcné břemeno na dožití. Lze nějakým způsobem (samozřejmě se souhlasem majitele domu)zabezpečit, aby věcné břemeno po její smrti bylo přeneseno na jejího syna? Prosím o radu, jak postupovat.

    Další informace


    Lze hromadu shrabaného listí z vlastního pozemku převést na kolečku do listnatého lesa a eticky jej rozmístit?

    Pokud s tím bude majitel souhlasit, tak proč ne. Každý les je někoho!

    Další informace


    Je možné obnovit věcné břemeno, které bylo zrušeno?

    Dobrý den,cca před 13 lety má matka koupila dům na popud jejího tehdejšího přítele. Ten ji přesvědčil o zřízení věcného břemene najeho jméno- tedy doživotní užívání nemovitosti. Po několika letech, kdy mou matku okrádal, vyhrožoval atd. chtěla dům prodat a odstěhovat se pryč z okresu, kde žila téměř 50 let, jen proto, aby od daného muže byla co nejdále a nemohl jí ubližovat. Každopádně po dlouhých tahanicích souhlasil se zrušením věcného břemene- to zrušil na základě podmínek, které si stanovil (vše probíhalo přes právníky). Zrušení věcného břemene bylo podepsáno u notáře- kde je důležitá informace- že svobodně souhlasí se zrušením břemene. Věcné břemeno tedy bylo na základě tohoto dokumentu zrušeno, vymazáno z katastru nemovitostí a moje matka tudíž mohla prodat dům- který byl očištěn od věcného břemene. Dům prodala. Nyní, po 2 letech si matčin ex- přítel vyžádal u soudu obnovení věcného břemene na základě toho, že tvrdil, že břemeno zrušil pod nátlakem - soud mu vyhověl a nyní od nových majitelů matčiného domu vyžaduje náhradu 500tisík Kč. Tyto peníze samozřejmě chtějí noví majitelé domu od mé matky + asi 100 tisíc za právnické služby s tím spojeny.Je opravdu možné věcné břemeno obnovit, když už bylo zrušeno. Toto jednání soudu nechápu. Takto by přeci mohl zrušit každý jakoukoliv smlouvu. Opravdu jsou tyto kroky soudu oprávněny?Přdem děkuji za odpověďB.H.

    Další informace


    Jak postupovat v případě ošetřování nemocné matky,která je vdova a bydlí sama?

    Konkrétně: Bydlím v jiném městě než má matka. Při návštěvě matky jsem jí musela doprovodit k lékaři a poté i ošetřovat, protože je vdova a není nikdo v domácnosti, kdo by se postaral. Lékařka mi vystavila OČR. Ale v zaměstnání mi nechtějí uznat nárok na ošetřování, když nebydlíme trvale ve stejném bydlišti. Napsala jsem čestné prohlášení, že po dobu nemoci jsem sdílela stejnou domácnost. Je nutné pro nárok na OČR mít v OP stejný trvalý pobyt? Nebo musím ošetřovat matku v místě svého bydliště, což je 200 km daleko od jejího místa bydliště. Jak tuto záležitost mám řešit? Děkuji Šimová, Plzeň

    Další informace


  • v péči matky

    Chci se zeptat,pokud je dítě po rozvodu v péči matky s občasnými návštěvami otce,jestli bez svolení soudu může nová manželka otce dítěte(macecha) hlídat dítě např. 2 dny i přes noc sama.

    Další informace


    Myslíte si, že platí obecně předpoklad, že dítě/děti by po rozvodu rodičů měly zůstat u matky?

    Ze zkušeností vím, že dítě/děti po rozvodu rodičů skončí většinou u matky.Je to pravda? Co myslíte?

    Další informace


    Jaký máte názor na Romky v roli matky?

    Zajímalo by mě, jaké máte osobní názory na Romky v roli ženy a rodičky a matky, které mají rodinu ve věku 17 - 25 a mají i třeba 3-5 dětí a žijou na pokraji chudoby. děkuji

    Další informace


    Jak se říká mužům, kteří pečují o dítě bez matky? Matkám bez uvedení otce se říká svobodné.

    frajeři ..bezva chlapi

    Další informace


  • Je pravda, že celiakie se přenáší z otce na syna a z matky na dceru?

    Je pravda, že celiakie se přenáší z otce na syna a z matky na dceru, třeba matka má celiakii a otec nikoliv a jejich dcera celiakii dostat může a syn na sto procent ne.Je tato informace pravdivá, nebo ne?

    Další informace


  • věcné břemeno jízdy a chůze



    Další informace